Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Nezávazné tlacháníRodáci, hlaste se

Spravuje:

Devínsky

Reklama


Zasláno do klubu

NAT98


Vážený pane Hľadajúci,
Také Vám děkuji za korektní komunikaci i při rozdílností pohledů na různé otázky. Tak to má také být.

K otázce povolanosti národa se vyjadřovat nebudu, jak jsem již napsal do těchto věcí prostě nevidím. V zásadě, ale souhlasím s tím co jste v tomto směru napsal. Navíc nechci přispívat do diskuse, která se na tomto fóru právě v této otázce rozpoutala a v podstatě nikam nevedla. Kromě toho Pán jasně popsal pojem „povolaný národ“ v přednášce „Povolaní“, tam si to přece každý může přečíst. Smutné je však to, že mnozí lidé se snaží tento duchovní pojem vtěsnat do pozemských forem.

Píšete:
A navyše, prečo Pána oddeľujeme od Jeho rozsiahleho vojska tých najčistejších duchovných bojovníkov a rytierov? Za všetkým stojí Pán, ale vykonávateľmi tak mnohého diania je reťaz Jeho verných duchovných i bytostných služobníkov, ktorá sa tiahne ako pevné svetlé lano až do hrubohmotnosti tejto zeme.

V tomto směru já ostře odlišuji, protože Pán stojí vysoko nade vším i nad svým vojskem. Tím, že se někdo na Zemi považuje za Pánova bojovníka nebo jím má skutečně být, tak to zdaleka ještě neznamená, že jím je a že plní Jeho vůli. Něco jiného je onen řetěz duchovních a bytostných pomocníků a něco jiného je naplnění Boží vůle v hrubohmotnosti, kde jsou lidé už od narození podrobeni pokřivenému rozumu. Příkladem je dění kolem Pána na Zemi, kdy i ti nejvyšší duchové, kteří žili v Jeho bezprostřední blízkosti, selhali. Duchovní pýcha se stala kamenem úrazu i těm duchům, kteří pro tuto dobu byli po tisíciletí na Zemi i ve světlých výšinách připravováni. Jsou dnešní lidé jiní, lepší? Ne.

Ve svém životě jsem se setkal nejméně se třemi „zaručenými“ Prastvořenými, nositeli meče, kolem nichž se to jen hemžilo stoupenci a tzv. děním. Byli to lidé, kteří byli skutečně vyzbrojeni nadprůměrnými schopnostmi. Problém byl vždy v tom, že tyto schopnosti začali považovat za svou přednost oproti druhým a místo toho, aby je použili ke službě Světlu a k pomoci hledajícím, tak v nich postupně začala „kvést“ duchovní pýcha. Postupně, někdy i po 10 letech působení, se jim vše rozsypalo pod rukama jako domeček z karet. Zapomněli na to, že jsou jen lidé a své schopnosti mají použít ku blahu ostatních. Většinou se nakonec i odklonili od Poselství Grálu, protože se nenaplnily jejich požadavky vůči Světlu, které si sami stanovili. Toto všechno prožijeme ještě mnohokrát a i Vy pane Hľadajúci. I Vy buďte bdělý, abyste jako mnozí lidé, kteří těmto „nositelům meče“ uvěřili, nakonec zjistili, že šli za falešným pastýřem, promeškali drahocenný čas a to jen proto, že nepodrobovali jejich působení „pronikavým zkouškám“.

I dnes se formují různé skupiny lidí, kteří věří, že právě jejich „vůdce“ nebo oni sami jsou těmi vyvolenými, kteří mají založit tisíciletou říši. Pečeť však jen lidského působení, může každý vidět při konfrontaci jejich výkladů a Slova Poselství Grálu.

Po těchto prožitích jsem pochopil, že jediné o co se mám starat, je vlastní duchovní vzestup. Jedině tím pomohu sobě i druhým.

Hezký večer