Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televize

Spravuje:

S_M_Lomoz

Reklama


Zasláno do klubu

Večerníček


Wednesday ...will take good care of you...  ve sklepě
Nářky matky počítačového maniaka
Tak mi povyrostl syn (3,5) a objevil Internet. A bohužel jsme zjistili, že de facto neexistují na českém webu stránky postaviček z večerníčků, nebo Edova pohádkového balíku, nebo i jiných pohádek. A už vůbec nejsou k mání takové stránky pohádkových postaviček, kde by se daly hrát dětské hry (ani na herních stránkách). Kouzelná školka web má, ale ten je velmi komerční, v podstatě slouží k tomu, jak si objednat Majdu a Michala na nějakou estrádu. Patrasová má taky web, snad ještě komerčnější (kupte si, objednejte si) a navíc je to všechno zaměřeno na děti, které už musí umět dobře číst (delší texty, menší písmo) Předškoláci mají smůlu. A tak je synek odkázaný na zahraniční stránky, kde jsou hry s postavičkami, které zná - Bořek, ZOO Lane, Teletubbies - na stránkách BBC Cbeebies a PBS Kids (obě velmi doporučuji rodičům k nahlédnutí), jejichž ovládání je velmi intuitivní a už mně k tomu ani nepotřebuje (spíš naopak). Celkem mně udivuje, že něco takového pro děcka neudělala ČT po vzoru BBC. Pro soukromý subjekt by byl asi problém s autorskými právy.

V časopise Země pohádek je zmínka o Krtečkových narozeninách, a že prý bude mít vlastní web. Tak jen doufám že bude také zábavný a zaměřený i na malé děti a ne jen hezky zabalený shop na další filmy a časopisy z produkce Země pohádek. Protože zrovna jejich homepage je dost zoufalá a neaktuální. Prcka to tam bavilo asi tak 2,5 minuty.

Pokud někdo namítá, že takhle malé dítě před comp nepatří - já mám jediný problém - slušnou pracovní židli i pro prcka. V té mojí plave. Když si hraje, má nařízenou kuchyňskou minutku, takže má jasnou hranici. Díky stránkám Sezam street už umí pár slov španělsky a tu Bořkovu pošahanou písničku celkem chytá v angličtině.

No tou vší lamentací jsem chtěla říct, že ty Večerníčkovy stránky jsou fajn, jenže mně je notně přes třicet. Ale můj chlapeček, kterej Večerníček sleduje a pro kterýho by mohly mít smysl, z nich nemá lautr nic.