Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa, Claricia

Reklama


Zasláno do klubu

Rodokmeny, genealogie


Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
K odkazům bych si tady s dovolením odložila přímý link na sady poměrně většiny Zámrskových knih (hodí se když se chcete jen juknout na nějakou vesnici mimo oblast zájmů a nechcete si kvůli tomu stahovat další půl giga).
Přímo přes měnu se to dá přes Search - Records a tam místo hledání dát vpravo dole "Find a Collection", jelikož většina není indexovaná.
Název té kolekce českých matrik se jmenuje "Czech Republic, Church Books, 1552-1981" (ne to druhé, protože tam jsou asi jen ty indexované, nebo nevím).
Našla jsem ale v Zámrsku i takové co nebyly u Mormonů a nebylo to tím, že by byly tak nové, možná jen později digitalizované.

Nebo je přímý odkaz na této stránce Zámrsku: https://vychodoceskearchivy.cz/home/zivotni-situace/badani/matriky/ která se také hodí odložit.

Co se starých map týká, tak jsem nedávno našla tohle: což umisťuje staré mapy do jejich reálných pozic (dokonce i je umí natočit, když se v nich nevyznáte) a překvapilo mě, že u některých map je v obrázku i soupis majitelů - a ten soupis je opsaný v popisku mapy, pěkné!
http://www.chartae-antiquae.cz/cs/?view=49.77239580475566,15.232543945312498,8&year=1200,2000&scale=100,7500000

Na to jsem se dostala zase z jiné stránky Zámrsku (jako obvykle, když se mění staré na nové, tak pak je na každém půlka..)
https://stare.vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/
(možná to všichni víte, ale až já to zas jednou budu hledat ;)