Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa, Claricia

Reklama


Zasláno do klubu

Rodokmeny, genealogie


Jestli chce někdo pokračovat v badatelském boji a přidat se k našemu polotajnému Spiknutí badatelů, které už zaúřadovalo v novele matričního zákona, tak se mi může ozvat, já ho zasvětím a nějak to kdyžtak sesmolíme. Já mám na Brno taky pifku a taky bych tam měl co říct, hlavně to jejich nerespektování archivního a matričního zákona v případě nahlížecích lhůt do matrik je naprosto jasné a evidentně matriční zákon ani nečetli. Pak jsou další věci, kde jsou úplně mimo jako ty kroniky a sčítání po vypuknutí GDPR. A my, kdo jsme viděli konfenci k ochraně osob. údajů v archivnictví v Praze loni v září, už víme od koho vítr vane.
Popravdě ještě víc mi sere Zámrsk a to hlavně těmi nesmyslnými limity na den, člověk tam je celý den sám na badatelně nebo tam jsme dva, proti mě dva archiváři a sedmou nebo další knihu už mi nedaj, takže tam můžem po sobě zbytek dne leda čumět. To mělo opodstatnění, když byly badatelny narvané a ne prázdné jako teď. Loni v lednu jsem byl v Zámrsku celý den úplně sám. Po lockdownu se to trochu zaplní, ale pak se to vrátí zase do 1 badatel za den a FURT trvaj na limitu 6 ks. Navíc zrušili badatelské úterý a nejde tam jet na víc dnů v kuse s ubytováním, to je pro vzdálenější badatelne mrtvý a já to mám 250 km.
Už máme nějakou strukturu a zkušenosti, takže je lepší se spojit. Náměstek tam bude nový po Mlsnovi, ani nevím kdo, ale stejně je tam nejdýl na půl roku. Pochybuju, že by byl přístupnější než Mlsna, ale teď mají všichni plnou hubu digitalizace, takže z toho bych taky čerpal.
Taky se připravuje nový archivní zákon, kde si nejspíš zase taky trochu zalobujem, to samé matriční zákon v příštím volebním období, protože už dost pochybuju, že ho v tomhle období stihnou schválit, resp. naprosto okatě na něj serou.