Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a záliby

Spravují:

jkom, Kwango

Reklama


Zasláno do klubu

zahradkareni!


Dík.
Já o tom taky moc nevím, tak mě berte s rezervou, případně opravujte.
Na chalupě jsem vždycky dělal jiný věci, ale od té doby, co jsem od dědečka převzal roli hlavního rodinného dealera slivovice a taky pro to, že nějakým nedopatřením v širší rodině převzala vládu jablečná klika, mi nezbývá, než se o ty švestky začít pořádně starat.
Pár odkopků od známé jsme letos už zasadili, jaké budou netuším, ale prej je to ověřený, plodí hodně etc. Fakt je, že takovejch pokusů už několik bylo, ale nikdy to moc nedopadlo.
Přitom tak před třiceti lety bylo švestek a švestek a stromy často od ovoce až polámaný. Myslím, že to hlavně byly pravý švestky, dost pozdní odrůdy, sklízelo se klidně na konci října a něco takového bych i chtěl sehnat (obě ty polohy mi přijdou pro ranné i středně ranné odrůdy spíš nevhodné). Ty se pak přestaly sázet kvůli šarce a zůstaly jen starý stromy, který postupně odcházejí. Jak by to s tou šarkou tam dopadlo teď netuším.
Jedna známá má tam v okolí nádherné velké stromy, každej měl letos přes metrák pravých švestek a prý se to sázelo nějak na mříže do písčité půdy, aby se vyvinuly kořeny a až později se to přesadilo na místo určení (jestli jsem to teda dobře pochopil).