Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravují:

brundibal, brundibalek, brundibal_1

Reklama


Zasláno do klubu

SCI-FI free


brundibal_1 Monsters don't sleep under your bed.  They sleep inside your head.
Prelude to Axanar
A dále tu máme Axanar, kde se fanoušci Star-Treku složili na krátký film, ve kterém staří váleční veteráni vzpomínají na TU čtyřletou válku mezi Federací a Klingonskou říší, která se odehrála ještě před událostmi TOS. A povedlo se jím to! Myslíte si, že je to jen takové jalové vzpomínání vetchých staříků a babiček na dávno zapomenutou válku? Ne! Herci a herečky ze Star Treku a Battlestar Galacticy vás přesvědčí o opaku! V HD rozlišení a s českými titulky!
https://www.youtube.com/watch?v=1W1_8IV8uhA


(Chtěli o tom natočit i celovečerní film, ale bohužel jim to hollywoodská studia zatrhla. Oficiálně kvůli používání klingonštiny. Jako kdyby Hollywood měl copyright na klingonštinu! Neoficiálně ale prý proto, že byli až příliš dobří a Hollywood se bál, že by přišel o peníze vložené do svých případných budoucích projektů. Prelude to Axanar si totiž položil za cíl vybrat na Kickstarteru 10 00 dolarů, ale vybral 100 000 dolarů! Není divu, že se Hollywood začal bát toho, že si fanoušci jednou řeknou "serem na ně, natočíme si to sami podle sebe a mnohem levněji", a potom zveřejnil přísná pravidla, podle kterých bude napříště tolerovat fanouškovskou tvorbu se značkou Enterprise. Jednou z podmínek je, že film nesmí být "profitabilní", tj. nesmí svým tvůrcům vydělat peníze. OK, jenže do toho se počítá i vybírání peněz na Kickstarteru a jiných starterech! A jak tedy mají fanoušci příště financovat svou tvorbu? I když to není ziskové, tak to stojí prachy! Dokonce i slavný J. J. Abrams prohlásil, že takhle by se s fanoušky zacházet nemělo!)

Ale tvůrci Axanaru se nevzdali se a dohodli se se studiem, podle kterého za stávajících podmínek sice nesmí natočit celovečerní film, ale mohou natočit několik dvacetiminutových epizod. Tak uvidíme, Alec Peters a Axanar se očividně ještě nevzdávají!

https://www.youtube.com/watch?v=mxcYz_G0ERo