Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa, Claricia

Reklama


Zasláno do klubu

Rodokmeny, genealogie


Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Tak o víkendu prohledávám rodokmen americké shody, která má typicky české jméno, podaří se mi dohledat celou linii až do Čech, ale nic moc z mých oblastí.
Pak se pokouším zjistit, jestli je to opravdu rod té mojí shody, protože dávněji mrtví se v US hledají obecně lépe. Tam, kde jsou žijící lidé není možné se dopátrat ani obituaries and záznamu na hrobu a tady ti se dožívali devadesátky... ovšem pak nastávají momenty pro Whitepages (nevím co je to za službu, ale vypíše vám adresy kohokoliv a kdo tam bydlí, telefonní čísla a historii a já nevím, věk, cywe..) a finálně Facebook (a veřejní Facebookoví přátelé ;).

No a pak zjistím, že Texas má na FamilySearch záznamy narození až do roku 1997 a koukám, že ten můj match je tam s jiným otcem! Pak se dívám, že jsou tam jisté nesrovnalosti, jakože v době, kdy se narodil byla matka vdaná ještě za předchozího muže, ale v rodných listech dvou dětí má před rozvodem jméno jiného otce a později se rozvedla a vzala si toho. Taky mají v rodných záznamech dvě přijmení, ale používá jen to "české" ale říkala jsem si, že asi ze zvyku. Nicméně to vysvětluje záznamy o "minulých jménech" na Whitepages a taky proč tam bydlí nějaký člověk jiného jména.
Takže slepá ulička a hledám dál v linii toho dalšího chlápka. Ale tam až do 18. století samý anglicko/skotský předci a ani náznak toho, že by do toho někde vlezla česká linie.

Nakonec usuzuju, že možná nevěděla čí ty děti jsou, proto mají dvě přijmení a to že je tam napsaný nějaký člověk, není podstatné (možná taky proto si dělal test?) takže se vracím zpět k té české linii a nakonec najdu něco, co je vedle od jedné z vesnic, no mohlo by být, ale zas to nechám na jindy.
Není to lehký. A příbuzný Alvin byl zjevně komplikovaný člověk ;)

(v jiném hledání předtím narazím na manželku s přijmeními Teply Sadlo a v duchu se usměju ;) méně se usmívám, až Teplé dohledám do mojí vesnice, ovšem oni se tam berou navzájem, ach jo.. )