Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa, Claricia

Reklama


Zasláno do klubu

Rodokmeny, genealogie


Nevyznám se v pravidlech pro dědění, ale už to, že vás oslovili, podle mě ukazuje, že byste se vlastníkem hrobky mohl stát.

V zásadě jsem při jednání s tamními úředníky získal pocit, že HS se snaží jakýmkoli legálním způsobem hrobkám najít majitele, aby je tito zrekonstruovali a zabránili tak chátrání hřbitova. Město předpokládám do hrobek, které nevlastní, nemůže investovat.

Projekt Adopce je, jak mi bylo sděleno, právně dosti komplikovaný, protože se vlastně svým způsobem snaží obejít Zákon o pohřebnictví, podle kterého nevyplacené hroby po uplynutí lhůty propadají a basta, jedno jaká osobnost v nich leží. A už to, že se o Adopci někdo byť jen pokusí, prý danou hrobku do budoucna poněkud chrání... Další výhodou Adopce oproti nájmu je, že např. ani vaše pravnoučata bez zájmu o historii hrob nezlikvidují a neprodají. To, že "vaši" hrobku adoptovala nějaká firma, je skvělá zpráva, fakt v tom není žádná habaďůra, naopak! Hrobka tím má zajištěnou dlouhodobou péči, firma pouze posílá peníze a žádné právo k hrobce jí nevzniká, a (snad) definitivně je odvrácna hrozba prodeje nějakému pražskému šíbrovi.