Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek, Trofozoit, wiriel

Reklama


Zasláno do klubu

Medicína


Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Prakticky vzato všechny tři se používají proti bolesti. Na obyčejný rýmičky to efekt nemá a naopak se po tom člověk cítí mnohem líp než by měl a přechází to. Přecházení by se mohlo taky i slušně vymstít po nějaké době.

Když už je ale stejně doma, tak bych to použila taky akorát, když už je člověku fakt blbě. Nebo bolesti hlavy. Na to, že se člověku motá hlava je nejlepší prostě ležet a spát (ale pravda že občas se musí třeba najíst a pak zjistí, že nešlo o pocit že se mu motá hlava, ale fakt se mu motá třeba kvůli tlaku, to jsem se tak jednou při nějaké vyróze vykotila dvakrát během jednoho dne).
Zabírá na bolesti všechno, aspirin má určité nevýhody, paracetamol je pořád lék první volby (ale údajně se zvykne brát v menší než ekvivalentní dávce, což by měl být pro běžného dospělého 1 g), ibuprofen má navíc protizánětlivé účinky, což při nemoci ne vždycky chcete, ale mnohdy jindy naopak ano.
Paralen není méně účinný, ale lidi ho berou z nějakého podivného důvodu míň. Na horečku bych naopak řekla, že funguje minimálně stejně dobře, možná že i trochu líp. Hlavně na nezánětlivé bolesti u infekcí účinkuje líp (svaly, klouby).
Tady je to celkem pěkne srovnané.
https://www.denik.cz/rodina/tohle-vam-zarucene-pomuze-v-boji-s-chripkou-musite-ale-znat-par-pravidel-20190128.html

Podle mě nijak nesouvisí s tím, jestli se člověk spotí nebo ne. Jak paralen, tak ibalgin mají antipyretické účinky. Nicméně pokud vím se snižování teploty při nemoci mimo vysokých horeček beztak nově spíš nedoporučuje (když už tak si to člověk bere, protože je mu nesnesitelně zle, ne protože má 38,1 a má to bejt dole), protože horečka pomáhá imunitnímum systému.