Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek, Trofozoit, wiriel

Reklama


Zasláno do klubu

Medicína


Micana Finish your plokta. 
S tím předoperačním: oni to obvykle nabízejí coby podrobnou předběžnou konzultaci, je to vyšetření očí, ne takové to standardní EKG a tak. Já bych to prokonzultovat potřebovala, protože jsem laik a z nadšených materiálů očních klinik toho moc nevyčtu. Např. fakt nevím, jak je to s tím věkem, protože to se na webovkách moc neuvádí (negooglete za mě - všechno, co se dá na webu zjistit, jsem už zjistila).

Další věc je, že bych se chtěla objektivně dozvědět pro a proti v mém konkrétním případě (což jsem chtěla zjistit od té očařky, ale vnímala jsem u ní stejnou zaujatost proti laseru, jakou znám v této problematice od optiků).

No a pak např. jedna kamarádka se jen díky známosti s operujícím lékařem (který s ní šel na kafe - při tom "předoperačním vyšetření" jí tohle vůbec neřekli) dozvěděla, že v určitých případech, asi u těch "starších", tě operace krátkozrakosti připrací o vidění nablízko hned, čili je lepší domluvit se na mírném podkorigování, aby to šlo pomaleji. No a tohle je třeba pro mě námět k zamyšlení a k delším úvahám - chci kvůli víceméně kosmetické operaci přijít o vidění nablízko dřív, než je to nutné? Chci mít po operaci pořád ještě jednu dioptrii mínus? Čili zacálovat tři tisíce a vědět, že tohle vyšetření za tři měsíce vyvane, když já se chci rozhodovat třeba čtyři měsíce nebo rok, se mi moc nechce - klidně to zacáluju, ale nechci tam přijít rovnou jako další kus na sál, když o tom vlastně lautr nic nevím.