Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa, Claricia

Reklama


Zasláno do klubu

Rodokmeny, genealogie


Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
MyHeritage na webu má už zmiňovaný limit na 250 lidí (pomocí SmartMatch se to bohužel nasbírá celkem rychle :/ ), ale k tomu desktopovou aplikaci, ve které se IMHO pracuje líp a z jdou exportovat třeba GEDy což je takový univerzálně čitelný formát.

Ovšem já v poslední době oblibuju spíš Ancestry.com. Ti teda nemají žádnou desktop appku, ale ve free verzi není počet osob v rodokmenech nijak omezen. I v té free verzi to občas napovídá potenciální rodiče, ale hůř než SmartMatch (ten taky ale teda funguje jen v placené). Placená Ancestry verze je o dost dražší než MH, takže do toho bych nešla.
Umí rověnž importovat/exportovat GEDy.

Osobně se mi do toho zapisujou základní údaje o lidech líp (např. umí načíst formát data v jakémkoliv stavu, MH má roletky které jsou poněkud otravné), nicméně zase v MH je v rychlé editaci možná zadat rovnou i třeba datum svatby, to je v Ancestry až po rozkliknutí. Ancestry ale dělá moc hezké timeliny a umožňuje k nim přidat různé obrázky a dokumenty. MH je primárně dělané tak, že se to dělá v jejich Desktop appce a na web se to jen synchronizuje. Proto je to na webu takové krkolomější.

MH má i mobilní appku, Ancestry nevím.

Jen pokud počítáte, že tam rozhodně za to platit nic nechcete, tak 250 lidí může být brzy omezení. Převádět rodokmeny v GEDech do jiných aplikací se dá poměrně jednoduše, ovšem pokud na nich budou navázaná nějaká média, tak to pak naopak to se podle mě nepodaří (resp. jenom ty lidi, možná textové/odkazové informace).