Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriály

Spravují:

chipushit, otvirak

Reklama


Zasláno do klubu

Asterix


Nicméně odlišnosti byly nejspíš od prvního filmu. Ale jasně, šlo o drobnosti. V prvním si nevzpomenu, v Kleopatře vedle přidaných písniček spíš něco vypadlo (tuším Kleopatřin nos), v Británii je už těch odlišností víc a kromě jedničky mě z těchto filmů bavil asi nejvíc už v dětství. Pak ano, jsou tu ty mixované. Překvapení u mě vede i z nostalgických důvodů a prvnímu zhlédnutí na plátně (ačkoliv tam imho vypadlo pár skvělých věcí, které mě pobavily v Legionáři, kterého jsem ale četl až o hodně později na rozdíl od Gladiátora). Velký boj je podivný, ale rozhodně má své kouzlo a našel jsem si k němu cestu, jen poprvé jsem na něj zíral jako na nepovedenou divnost. Má navíc myslím povedených přídavků oproti zdrojům. 12 úkolů jasně, to je trochu vedle, a super, i když je to takový speciál, na který nejde navazovat (a díky řazení v ČT jsem si vždy myslel, že je věkem až po Británii, a přitom je před ní, ale zase to sedí dějově). Amerika je strašná po všech směrech, a přitom je také dost jiná od Velké zámořské plavby. Zkusil jsem jí dát druhou šanci nedávno, a i když odhlédnu od zase jiných překladů a dabingu, tak je to hrozně laciné i hudebně, provedením... Vikingové nevím, jestli míchají, ale rozhodně se Normanů moc nedrží, a je to spíš na škodu. Hezky se na to jednou kouká, rozhodně je to reparát po Americe, ale nic moc. Sídliště bohů se mně ale zamlouvá, ačkoliv je také od předlohy dost odlišná. A to je asi podle mě nejlepší varianta.
Z hraných je jednička strašný slepenec, i když mi přišlo, že se inspirovali jen tak třemi komiksy, ale hlavně mi přijde, že je to takový fanfilm na motivy Asterixe. Od první scény, kde se Asterix chová strašně pitomě, jsem z toho měl takový kdovíjaký pocit. Ale vizuálně to bylo úžasné a hrozně mě to tehdy inspirovalo k různým literárním (i divadelním, ale na ty radši nevzpomínám) pokusům, i když z nich většinou skoro nic nevzniklo, aspoň mě to přimělo se zlepšit v psaní.
Zato hraná Kleopatra byla velmi věrná předloze, obohacená a podle mě ukázka, jak to mělo vypadat i dál. Olympijské hry mají pozitivního jen A. Delona a hranou Británii jsem ještě neviděl, ale někdy se dokopu.

Nynější Tajemství kouzelného lektvaru bych zařadil někam mezi Vikingy a Británii, spíš ale na úroveň té Británie. Jen mi přijde, že na tom dost šetřili, ostatně závěrečné titulky mají myslím stejnou velkolepou hudbu jako Sídliště bohů (ne, že by to tam vadilo). A ostatní jsem už zmínil. Ale určitě, na rozdíl od toho, kam se vydal hraný Asterix Olympijskými hrami, je to krása a hlavně když na něčem budou pracovat. Přesto radši bych, aby se zkusili pořádně zaměřit zase na nějakou předlohu, vytěžili ji a obměnili podle chutě, a teprve u čtvrtého filmu třeba zas koketovali s experimentem.