Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hudba a písničky

Spravují:

Case, arnost

Reklama


Zasláno do klubu

Kytara a tak


Tak jsem taky byl vyzkoušet nějaká telata. V Muzikeru na Andělu.
Co člověka zaujme na první dotek je, v jak bídném stavu ty kytary na té prodejně jsou. Nedovedu si představit, že bych si tam něco koupil. Struny zkorodované, nenaladěné, seřízení +/-, chybějící čepičky na přepínačích, různě odrbané... kromě toho ve výloze cedule "Internetové ceny", ovšem reálně a visačkách ceny úplně jiné :-) (Protože jsem samozřejmě věděl, co tam chci zkusit a za kolik to mají na webu)

Ke kytarám:
- Squier CV 50's: omlouvám se Arnoštovi, že jsem zpochybnil jeho vážení. Je těžká jako prase. Zdaleka nejtěžší. Tohle že je borovice? Chm. Jinak teda pověsti o super zpracování nemohu potvrdit, pravda ale je, že půl hodinky se smirkem by to spravilo, takže za ty prachy jinak OK. Ale záda řekla ne.
- MIM Classic Player Baja: to jsem chtěl vyzkoušet kvůli "soft-V" krku. Kupodivu mi nijak nevadil, nebýt ta kytara v tak zuboženém stavu (a blbá barevná kombinace :-)), vlastně by to byl dobrý nástroj. Ovšem pražce a hrany hmatníku by taky zasloužily trochu péče...
- American Special: Herně mi seděla asi nejlépe, moc se mi nelíbily nějaké detaily... asi půjdu někam zkusit novější verzi - Perfomer. Samozřejmě jsem ovlivněn tím, že jako hlavní kytaru mám Strata přepražcovaného jumby, takže jak jsem toho Speciála chytil do levé ruky, byl jsem v podstatě doma. Váha +/- podobná jako u MIM, za mě OK.
- G&L ASAT Classic AlNiCo: Asi nejlepší (a nejdražší :-)) Tele, které tam měli. Lehoučké, perfektně zpracované... odrbané, protože B-stock. Ale za to výrobce nemůže. Za co nevím, jestli může, je lakování krku - poprvé jsem pochopil, co někteří pořád mají s tím "sticky" lakováním celojavorových krků. Fakt mi to dost vadilo; ovšem podezřívám personál prodejny, že možná byl ten krk jen něčím upatlanej. Protože jsem celou cestu domů cítil nutkavou potřebu umýt si ruku. Tuhle jsem si nechal i zapojit, a bohužel snímače mě úplně nenadchly. Ale to je individuální, jinak nástroj je to jistě výborný.

TL;DR: Jsem rozmazlenej, nic jsem nekoupil, hledání pokračuje.