Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravuje:

Peters

Reklama


Zasláno do klubu

Genetická genealogie


Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Genesis neumožňuje sortovat tu tabulku O-t-M podle různých parametrů, jak to šlo předtím.
Multiple kit analysis je teď v Tier1.
Ještě dřív byla roletka s výběrem kitu pro O-t-M, která teď není, to je taková drobnost, ale otravná, musíš ho tam vypisovat/kopírovat.
Taky Phasing bylo dřív free.

Gedcomy byly to jediné co mělo trochu smysl, kdejaký match tam byl tak na hraně a v GEDcomu šlo aspoň najít, jestli mají předky vůbec z podobné oblasti. Nebo šlo najít příbuzného, který má ten GEDcom (nefungovalo tam úplně propojení, často měli GEDcomy jen u primární osoby).
Matche bez rodokmenu jsou tak dost naprd, já teda nechci psát dvaceti lidem, že možná můžeme být příbuzní, ale taky ne, protože nevím, jestli mají vůbec české předky.

Odhad etnicity je zajímavý asi tak jednou a byl v GEDmatchi stejně tak složitý a s mnoha parametry a náhodností křišťálové koule, že nemyslím, že to někoho extra zaujalo.


Ještě se úplně neví, zda to takhle zůstane napořád, stále běží migrace. A ono vlastně pořád funguje i starý GEDmatch, takže je možné, že je to pořád beta a až podle toho jak to bude vypadat se to posune.

Ono taky co je free, tam nehledíš sem tam na nějaký problém nebo chybu. Nebo vzhled. Ale když už cosi platíš.. tak máš nároky větší. A zatím to Genesis moc nejde. Obecně není úplně user friendly, ale to se dalo snést, že má benefity jinde.

Koukala jsem na ten Tier1 a je tam zmodernizovaná tabulka se sortováním a tak dále. GEDcomy tam jsou (ale zatím nejdou do Genesis nějak nahrát).

Asi je to pořád jen rozpracované i když tam už namigrovaly data. Že je to stojí více serverového času a tak chápu, ale když chceš víc platících zákazníků, postupuješ trochu jinak, IMHO. Vídám především rozčarování, nechápou, přemýšlí jestli to dál má cenu a tak. Možná zbytečně, ale kromě těch pár zpráv to není nijak moc vysvětlené.