Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard, arnost, Šnek

Reklama


Zasláno do klubu

evoluce


Mám na ten poslední odstavec zábavnější odpověď. Lidé, v dobách, kdy byli skoro na vymření (bylo jich na světě asi 5 tisíc), žili u vody obojživelným způsobem. A srst ztratili aby se jim lépe plavalo. Proto taky srst na podbřišku a v podpaží zůstala. Izloační funkci převzal podkožní tuk, kterého máme více a lépe rozmístněného než jiní lidoopi.

Pro vodní hypotézu ještě mluví nepodmíněný reflex uzavření dýchacích cest při potopení obličeje (to ostatní lidoopi nemají, proto se utopí mnohme snáze).

Schopnost naučit se plavat.

Obecná láska k vodě. Voda se nám líbí. Pokud si můžeme vybrat mezi dvěma stejnými místy k životu, které se liší jenom tím, že jedno je u vody, vybereme si to.

Špatné hospodaření s vodou, hodně se potíme, hodně vody odpaříme dechem, močíme řídkou moč.

A také to, že máme ruce lépe uzpůsobené k plavání. Ztratili jsme palec postavený proti ostatním prstům, který by byl na lezaní po stromech a na práci výhodný, ale na plavání je lepší mít všechny prsty ve stejné řadě. Také máme mezi prsty zbytky plovacích blan.

Vlasy na hlavě se nám pravděpodobně znovu vytvořily až později ze zbytků chlupů, co jsme měli na hlavě stejně jako máme dnes na zádech. Vlasy vypadají poněkud jinak, než ostatní naše chlupy a srst ostatních lidoopů. (Podobně jako oči hadů vypadají jinak, než oči ostatních zvířat, páč kdysi žili v zemi a oči skoro přišli a dovyvinuli se jim, když zase vylezli na povrch)