Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábava

Spravují:

Dadel, Finwe, Hercoš, caracho

Reklama


Zasláno do klubu

Sivý čtverák


vlastní tvorba
V našem příběhu se opět setkáme s Ladíkem zasazeným do dnešní doby. Blížily se letní prázdniny a dědeček mu poslal e-mail: "Ladíku, přijel bys na moji chatu na prázdniny?" Ladík o prázdninách toužil kromě jiných kratochvílí i surfovat a povídat si se svými kamarády, proto odpověděl: "Dědečku, je na tvé chatě přístup na internet?" Kmet odpověděl dalším mailem: "Ladíku, přístup na internet je v mé chaloupce samozřejmostí!" Ladík na nic nečekal a vyrazil.
Když přijel na chatu, mobil mu ukázal, že v zastrčené samotě dědovy chajdy nemá pražádný signál od operátora, ale Ladík nad tím mávl rukou: dědeček přece sliboval přístup na internet! Když se však pokoušel připojit na dědečkovu síť, zjistil, že se na google.com, seznam.cz, ani na svůj oblíbený okoun.cz věru nedostane! Jediné adresy, na které se dostal, byly http://zertiky.sivost/ a http://hadanky.sivost/, stránky s dědečkovými žertíky a hádankami. "Dědečku!" došel tedy za kmetem, "sliboval jsi mi přece internet!"
"Problém je v tom," odpověděl stařík, "že sis měl dávat pozor na velikost písmen: na této chatě jsou dvě mé vnitřní sítě, "hadanky" a "zertiky", které jsou vzájemně propojeny: jedná se tedy o internet s malým "i". O "Internetu" s velkým "I" nebyla v mém mailu věru řeč!"
"Ach tak," hlesl napálený Ladík.