Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jiné

Spravuje:

captainn

Reklama


Zasláno do klubu

D4 3t3rn41 gl0ry r00m


Přebral KA13  R14
Stellaris: Utopia
Jen ke chmurnému osudu Země v jedné aktuální hře.

Zemi zničila jaderná válka ještě předtím, než se lidstvo dostalo do kosmu. Přežili švábi a zvolna si začali uvědomovat sebe sama. Po čase ale objevila planetu kolektivní inteligence, která povstala z propojeného ekosystému ledového měsíce v jedné vzdálené soustavě. Nepatřila vysloveně k agresivním, ale nakonec se rozhodla pro kolonizaci. Učiní ze Země znovu zelenou zahradu, i kdyby to znamenalo, že švábi navyklí jiným podmínkám a s cizí kolektivní entitou bilogicky nekompatibilní vyhynou. Přistály kolonizační lodě. Nový ekosystém začal pučet. Švábi, poslední výspa inteligentního pozemského života, která se kdy zrodila na Zemi, byli vyhubeni.

Planeta samotná, spálená a znovu oživená, se začala vzmáhat. Poušť se měnila v lesy, přičemž bylo nutné odstranit poslední pozůstatky betonových koster lidských měst.

Pak jedna loď kolektivní inteligence zabloudila do nedalekého prostoru sousední, dosti arognantní starší rasy. A dostala ultimátum. Opustit prostor, opustit blízké kolonie. Nebyla dost silná, musela ustoupit. Nový ekosystém na Zemi shořel očistným ohněm.

Ze Země je zase poušť. Teď už bez švábů. Bez měst. Jenom poušť.