Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

SpolečnostKřížkové vyšívání

Spravují:

junona, tunte, Majda77

Reklama


Zasláno do klubu

Křížkové vyšívání


Kvetulina křížek sem, křížek tam ...  Tady je Květulinino...
Postup na celnici (pošta 120 Praha)
"Kuchařka" dle mého manžela, který minulý týden absolvoval převzetí balíčku:

Domů mi došlo Oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí. Současně s tím plná moc, kterou bych mohl zplnomocnit Českou poštu k vyřízení všech záležitostí, jenže zaprvé netuším, jak dlouho by to trvalo a zadruhé to, pokud se nepletu, stojí asi 180 Kč (???) a v plné moci se o tom cudně mlčí.

Protože pracuji v Praze a Vyclívací pošta 120 na Plzeňské 139 je kousíček od mé trasy Pohoda - Práce, rozhodl jsem se vyřídit vše osobně.

Kuchařka:

Je nutné vysupět do III.patra (méně zdatní nepohrdnou výtahem).
U jednoho okénka (od schodů tuším doprava) vyzvednout originály dokladů
Otočka vzad, pak za roh doprava a v čekárně vyčkat, až se rozsvítí zelený nápis, že u jednoho z celníků za dveřmi je volno.
Vejít dovnitř a celníkovi poskytnout veškeré doklady o tom, co a za kolik je v zásilce. Nestačí tedy pouze výpis z PayPalu, pokud v něm není přesný popis a cena. Chtějí fakturu, postačí třeba vytištěný email s popisem položek - viz výše. Zajímá je i cena dopravy.
Celník/celnice nám poskytne složenku k zaplacení. Já platil (dle papíru, který mi poskytli.
CLO: 0,-
SPD: 0,-
DPH: 334,-
UER: 0,-
Nyní máte demokratickou možnost volby: zajít zaplatit do přízemí na "běžnou" poštu (doporučuji) nebo zpět tam, kde nám dali originály dokumentů, jen o 2 okénka doprava. Myslel jsem si, jak jsem na to vyzrál, ale čekal jsem tam díky nějakému Anglánovi, který se u pokladny rozčiloval, asi 15 minut.
Poté co zaplatíme, potvrzení dostaneme a rozzuříme se, že musíme vypláznou 22 Kč za složenku (bože, vždy't jsme vzdušnou čarou 15 metrů od nory celníků !!!) a 96,- manipulační poplatek (označený jako Služby celní deklarace - odbavení SD) se vrátíme zpět k celníkům, kam už můžeme bez čekání na green light (prostě vrazíme do dveří a počkáme, až ten "náš" celník, který nás předtím odbavoval, bude mít čas. Dáme mu potvrzení, že nás zkásli, on nám odměnou dá další papíry.
Vracíme se přesně tam, kde jsme byli v bodě 6 - k okénku pokladny ve stejném patře za rohem. Vystojíme frontu, předložíme papíry a jiné dostaneme.
otočíme se o 180 stupňů a dvakrát (nejen pošťák zvoní vždycky dvakrát) zazvoníme, přijde člověk, kterého jsme dnes ještě neviděli, vrazíme mu papíry od okénka za zády a záhy obdržíme náš balík
Štastni se jdeme najíst / opít / zhulit / zasvítit si / - nehodící se škrtněte


Shrnutí:
Zboží stálo: $71,37
Doprava: $25,18
CELKEM: $96,55
------------------
DPH: 334 Kč
Složenka: 22 Kč
Manipulační poplatek: 96 Kč
CELKEM: 452 KčJeště podotýkám, že jsem tam byl v pátek dopoledne cca v deset hodin. Na poště bylo neuvěřitelně prázdno, jen pár lidí, takže jsem vše zvládnul za cca 45 minut.

Přeji vám hodně štěstí, pokud vás tato patálie také potká a budete muset absolvovat podobnou radost :-)