Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravuje:

Přebral



Reklama



Poslední dobou se co chvíli někde objeví kniha napsaná proslulým autorem, o jejíž existenci dosud skoro nikdo neměl ponětí. Ostatně, třeba Verne a Tolkien by mohli vyprávět. Tenhle klub slouží právě k tomu, aby ona dosud neobjevená díla byla objevována, přičemž se nemusí omezovat jen na autory známé - nové legendy světové literární tvorby, stejně jako nová dobrodružství Záboje a jeho party jsou vítány.

Kilgore Trout jednou napsal knihu o spisovateli, který se živí tím, že "překládá" díla z textů sestávajících ze slov náhodně generovaných počítačem. Prezentuje se jako velký umělec a stane se hrozně populárním, ale pak zjistí, že jeho počítač se ve skutečnosti stal inteligentním a skutečně v tom neznámém jazyce píše a on celou dobu skutečně překládá a není to jeho vlastní tvorba. Ve chvíli, kdy se to přes jeho milenku dozví veřejnost, prodělá tvrdý pád na dno a skončí jako nájemný copywriter závislý na cracku ve slumech Sao Paula. Tak to chodí.

yopie Totall recall 
!!! Kuju
 
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
podivnosti na záchodě!
Přebral Teda, vy máte legrační klobouk,  pane žalude!
Bonus pro kikoti, i když nevím, jestli to měla být kniha, příspěvek do časopisu nebo co.

 
Přebral Teda, vy máte legrační klobouk,  pane žalude!
Sdružení Bohoušů:

Přebral Teda, vy máte legrační klobouk,  pane žalude!
Nástřel druhého dílu ZH.

 
Přebral Teda, vy máte legrační klobouk,  pane žalude!
Raná verze Záhady hlavolamu, nejsem si teď jistý jestli je to to, co jsem původně postoval, ale ptří to sem:

Přebral Teda, vy máte legrační klobouk,  pane žalude!
Repost návrhu Foglarova románu z pohraničí, děkuji pekelnému opu biz.

Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
škoda že jste nám to tehdy nepřepsal všechno. teď je tinypic mrtev a potenciální noví zájemci se už nedozví, jak to bylo s bratrstvem bohoušů nebo v pohraničí.
 
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
Klub Mladého hlasatele.
Karel Mácha Hynek?
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Zajímavé.
 
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
Ne vsechno z toho. Slibil jsem nejaky clanek o Sirokovi a spol. Petrovi Janeckovi.
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
budete to zpracovávat i do nějakého jiného výstupu, než jsou posty na okounu? imo by o to zájem byl.
 
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
Z nenapsaných Foglarovek V. - Sdružení Bohoušů
Image and video hosting by TinyPic
 
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
Z nenapsaných Foglarovek IV. - raná verze pokračování Záhady hlavolamu
Image and video hosting by TinyPic
 
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
Z nenapsaných Foglarovek III. - trampská knížka
Krátká poznámka mezi ostatními:

Kniha o ""trampujících" hoších (mají KMH?). Vysvětlit ideologii téchto čtenářských kroužků. Nový román pro "R. Š."?
 
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
Z nenapsaných Foglarovek II. - Bratrstvo nápravy
Poznámka, hůře čitelná, přepisuji. jen velmi orientačné datováno - cca 1930 až 1970:

Chlapci jedou na kole kamsi do chaty pomáhat starým lidem. Cestou jim nějací lotříci ponićí kola. Pak pozdní příjezd, špatná nálada. Pokažená cesta. Paní je šla vyhlížet - a byla poraněna autem. Šofér ujel. Mezitím někdo odcizil z chaty pokrývku. Rozzuření nad špatnostmi založí hoši hnutí podle jedné knížky "Bratrstvo nápravy." Touží po dobré společnosti a la Švédsko, kde kufr zůstane na ulici. Potírají zlo, kde mohou, dělají výzvědy, pranýřují práče a špatné chlapce, přesvědčují, sami jsou potíráni odpůrci. Snaží se žít vzorně, aby byli dobrým příkladem. Dostávají se do kolisí s vlastními zákony vinou okolností i různých příležitostí, jež přímo lákají, aby hoši zákony dobra a cti všelijak překračovali a obcházeli.
 
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
Z nenapsaných Foglarovek I. - V severočeském pohraničí
Nebo spíš Foglarovek napsaných jinak - Foglar si celkem často poznamenával návrhy a náměty, ale pak motivy z nich použil v dosti jiné podobě. Tohle je návrh z roku 1961, který obsahuje stopy knih pozdějších, u nichž už měl volnější ruku.

Image and video hosting by TinyPic
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Konečně vychází legendární Plochozemě. Mohl by se z ní učit i Einstein
16. října 2013 10:20
Vychází novela, která je dodnes pojmem ve vědecko-fantastické literatuře. Napsal ji současník Julesa Verna, učenec a teolog Edwin A. Abbott, a jmenuje se Plochozemě. Vznikla už v roce 1884 a je s podivem, že česky dosud nevyšla, když se dočkala dobrých osmdesáti vydání v angličtině a dalších třiceti jazykových mutací.

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/vychazi-plochozeme-0ob-/literatura.aspx?c=A131016_102055_literatura_ts
 
JVjr Dobrý den, servere Oko-une,  tak jste mě konečně dostali
Hleďme, už i Nejedlý
Na tomto místě nebude od věci zastavit se u básnické techniky Jáchyma Jelínka. Možná jste si všimli nadužívání obratu „Zdá se, že se zvedá vítr“ – ten autor používal vždy, když nevěděl, jak báseň zakončit. Zvláštní je také jeho zvyk opatřovat verše vysvětlující poznámkou. Za jeho opusy tak můžeme číst: „Z této básně nic nevyplývá“, „Dal jsem do toho hodně ze sebe“, „Z téhle básně by Seifert hodil tyčku“, „Já o věcech dost přemýšlím“, „Asi tuhle básničku zmlátím“ či „Báseň dobrá jako řízek“. Někdy představuje autorův poznámkový aparát k veršům hotové drama. Tak třeba na začátku sonetu Prší na mé pravdy připojuje pisatel výhrůžku: „Jestli se mi tahle báseň nepovede, zastřelím se. Nebo zastřelím sousedovi psa. Nebo prostřelím psovi misku s granulema.“ Pak následuje samotná báseň a na konci čteme poznámku: „Promiň, Alane.“
V této době – tedy zhruba mezi sbírkami Želví vejce a Slečna, které spadl do výstřihu parník –, jako by se v autorovi něco zlomilo. Jako by pochopil, že z něho žádný velký básník nebude, ale zároveň se nedokázal psaní vzdát. A tak svou zbytkovou invenci obrátil proti poezii, resp. jejímu majestátu. Tento doslova karteziánský obrat na sebe vzal několik podob. Začalo to literárním primitivismem, jak dokládá kupř. báseň Láska: „Hráli jsme žulíky / a ty jsi měla culíky / ve tváři dva ďulíky / a pak jsme hráli puclíky“. (...) Zde jako by autor programově naplňoval maximu ze svého básnického deníku: „Zatímco jiní umělci vytvářeli umění odtržené od života, mým osudem je dělat umění odtržené od umění.“

http://www.martinreiner.cz/190-nejedly-rychlokurz/ část IV. „Víš hovno, co je báseň“ /nad tvorbou Jáchyma Jelínka/ (úplně dole, číslování je sestupné jako pozůstatek parablogového původu; ale za přečtení to stojí skoro celé, mnohé texty mají nečekaně zcrovskou poetiku – Krkavčí hory!!!).