Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hudba a písničky

Spravuje:

ŠnekReklamaUmíval jsem stovky trampských, či obecněji táborákových písniček, ale mnohé z nich se mi už nepoužíváním z hlavy vykouřily, a když se podle těch zbytků snažím něco dogůglit, buď nenalézám nic, nebo nalézám verze, v nichž zrovna chybí sloka, která mne tak dojímala...

Slýchal jsem stovky jiných písní, které jsem nikdy neuměl, a v paměti mi zůstalo jen pár slov, nebo dokonce jen rámcová nálada či útržek melodie. Na nějaké gůglení to vůbec nestačí.

Další písničky si třeba dodnes pamatuji celé, ale rád bych zjistil, kde se vlastně vzaly, ovšem Gůgl je nezná (nebo to zapírá).

O dalších písničkách bych si případně rád pokecal, poslechl si od ostatních, co o nich vědí, co se jim s nimi kdy přihodilo, atd.

Pro potřeby všech, kdo mají stejné problémy jako já, je tu tento klub.

arnost Snad zas nechci tak  moks
Tady jeste k te Bechyni

https://youtu.be/vBpJ0kggEJs?t=1110

Miky Ryvola rika, ze tam meli hudebni teleso: on, Karel Kryl a Viktor Sodoma. Hrali repertoir Vasicka a Cortese.
PetaKlic ecce homo qui est faba  https://bilemysi.cz
tony linhart vysílal na country rádiu, jednu dobu zněl fakt špatně, funěl a sotva mluvil, poslední dobou se ale spravil, takže když jsem v pátek odpo odjížděl z kamenolomu a zrovna to hlásili, tak jsem byl lehce zaskočen a asi i smutný....
arnost Snad zas nechci tak  moks
Tady je cely serial "Zvlastni znameni touha", ktery delal Tony:

https://youtube.com/playlist?list=PLRj0iXxiCrhqTyLCfglBPRvAd-AaePyjl

Kuprikladu osmy dil se tyka i titulni pisnicky (od Ryvolu). "Za nehtama smutek rodny hliny, prizraky cervenych baretu" odkazuje na keramickou skolu v Bechyni, kde studoval kuprikladu Miky Ryvola, nebo i Karel Kryl.

https://youtu.be/LGSuYTKCGcs

Rika se tam i to, ze zhruba do padesatych let byli trampove levicaci, odpadesatych se to prevratilo. Take se tam dost probira rozehnani potlachu v Jetrichovicich (asi nejbrutalnejsi zasah policie a LM proti trampum)

Taky se tam mihne (jako v kazdem dile) i Prebral.
arnost Snad zas nechci tak  moks