Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzičnoNové

Spravuje:

St.MartinReklama
Evidentně se chlubí, když si je vystavují na webovou prezentaci. Co také čekat od lóže, kterou ovládají Srbové. Kdo to tam vede ? Goran Djukanović a jeho krajané ?
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Vážně svobodní zednáři takovými osobami chlubí?
No, dovolil bych nesouhlasit. Tak například velikosrbský nacionalista a svobodný zednář Goran Djukanovic, se otevřeně hlásí ke členství v lóži U 3 hvězd (U3*). A Srby, Chorvaty, Bosňáky a Černohorce prosím nemíchejte. Je to jako kdyby někdo označil Čechy jako občany bývalého SSSR. O srbském králi Karađorđevićovi, diktátorovi a vrahovi je veřejně známo že byl SZ. A takový Ivo Andrić který se narodil jako Chorvat a katolík a později se stal Srbem je také známo že byl SZ. Ivo Andrić by se mohl srovnat tak leda s Emanuelem Moravcem nebo Karlem Čurdou a Karađorđević s Pinochetem. Opravdu nevím jestli by se měli zednáři s takovými pochybnými "osobnostmi" chlubit.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Ty údajné významné zednářské osobnosti nemají žádný vztah k lóži U 3 hvězd (U3*). Jsou to prostě historické, ne současné postavy z různých zemí, o kterých se tvrdívá, že to byli zednáři. V mnoha případech to není možno ověřit.

Lóže U3* vznikla v zahraničí jako česká exilová lóže. Většina jejích tehdejších členů se vrátila do vlasti a rozhodli se přenost sídlo lóže do Prahy v rámci (dnešní) Velké lóže České republiky.

Nové členy, od 90. let už má zdejší, v Česku žijící nebo i z česky mluvících bratří cizojazyčného původu, a klidně třeba Srbů, Chorvatů, Bosňáků, Černohorců (všude jsou ta příjmení podobná). Vedle toho existují pražské lóže pracující v jiných jazycích (italštině, francoiuzštině, němčině, angličtině).