Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzičnoNové

Spravuje:

St.MartinReklama
No, dovolil bych nesouhlasit. Tak například velikosrbský nacionalista a svobodný zednář Goran Djukanovic, se otevřeně hlásí ke členství v lóži U 3 hvězd (U3*). A Srby, Chorvaty, Bosňáky a Černohorce prosím nemíchejte. Je to jako kdyby někdo označil Čechy jako občany bývalého SSSR. O srbském králi Karađorđevićovi, diktátorovi a vrahovi je veřejně známo že byl SZ. A takový Ivo Andrić který se narodil jako Chorvat a katolík a později se stal Srbem je také známo že byl SZ. Ivo Andrić by se mohl srovnat tak leda s Emanuelem Moravcem nebo Karlem Čurdou a Karađorđević s Pinochetem. Opravdu nevím jestli by se měli zednáři s takovými pochybnými "osobnostmi" chlubit.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Ty údajné významné zednářské osobnosti nemají žádný vztah k lóži U 3 hvězd (U3*). Jsou to prostě historické, ne současné postavy z různých zemí, o kterých se tvrdívá, že to byli zednáři. V mnoha případech to není možno ověřit.

Lóže U3* vznikla v zahraničí jako česká exilová lóže. Většina jejích tehdejších členů se vrátila do vlasti a rozhodli se přenost sídlo lóže do Prahy v rámci (dnešní) Velké lóže České republiky.

Nové členy, od 90. let už má zdejší, v Česku žijící nebo i z česky mluvících bratří cizojazyčného původu, a klidně třeba Srbů, Chorvatů, Bosňáků, Černohorců (všude jsou ta příjmení podobná). Vedle toho existují pražské lóže pracující v jiných jazycích (italštině, francoiuzštině, němčině, angličtině).

 
"Významní" svobodní zednáři Lóže U3H
Nedávno jsem navšívil nové stránky lóže U 3 Hvězd, kde jsou fotografie a jména některých významných zednářů. Jedná se pravděpodobně o Česko-Srbskou lóži nebo silně srbofilní, protože jsou tam hlavně jména jako Andrić, Pupin, Karađorđević, Karadžić atd. Dost mě to překvapilo protože takový Alexandr I. Karađorđević byl diktátor a vrah, který nechal stíhat, zavírat a vraždit všechny, kteří nesouhlasili s jeho velikosrbskou diktaturou. Často sejednalo o velmi brutální represe. Jsem přesvědčen že SZ by se s takovou pochybnou existencí neměli moc chlubit. I když chápu že Srbové a srbofilové ho mají za hrdinu, stejně jako Miloševiče, Karadžiče, Plavšičovou a Šešelje.
 
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Nevím, musel bych se podívat na nějak odkaz. Jsem si jist, že lóže Quator coronati pod VLČR nikde nepubikuje své členy (jako ostatně žádná lóže). Národní velká lóže česká o sobě dáv vědět jen, že existuje. O jejím členstvu není nic známo, leda, že bychom někdo znali osobně někoho, kdo by se nám k člensví v ní přiznal. Quator coronati může svou badatelskou činnost (ne své r:. p:.) určitě sdílet s kolegy z jiných obediencí.
Tak trochu jsem pátral po intrenetu a NVLČ a Quatuor Coronati Lodge No. 9, mají dle výpisu z OR několik stejných členů. Proto mě to mate.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Národní velká lóže česká existuje samostatně.
Národní Veliká Lóže Česká
Dobrý večer, Národní Veliká Lóže Česká existuje ještě nebo už se spojila s VLČR ?
 
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Těžko říct, co bývá na internetu častější...
Jak psáno je to diskuse veřejná, vedená pod pseudonymy a tudíž je těžko říci, zda je navštěvuje někdo, kdo byl se společenstvím v přímém kontakt nebo tu žvatlají lidé o něčem, o čem nic neví.
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Obě diskuse jsou ryze veřejné, těžko říci, zda je vůbec navštěvuje někdo, kdo by byl se společenstvím v přímém kontaktu...
Naaajděteee nahé ženy ve vašem městě zde : til.pw/nahe
 
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Diskuse jest otevřena. Je-li téma, může být diskuse.
hermetik Ora et labora 
Kontakt je možný buď přes stránky VLČR.cz nebo případně komukoliv zde přes vzkazník. Je dobré si ujasnit vlastní představy a zájmy, tím se usnadní kontakt a příp. výběr MM., kteří hledajícího osloví.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Jde o iniciační řád. Normální postup je ten, že zájemce dlouhodobě osobně zná bratr, pokud ten dotyčný má očekávané vlastnosti (dejme tomu: řádný občan, svobodomyslný člověk se zájmem o morální a spirituální otázky), pohovoří s možným zájemcem a v případě jeho souhlasu ho představí bratřím pro další rozhovory o případné budoucí iniciaci.

Sem nikd nechodí, já také jen jednou za několik měsíců. Tyto diskusní kluby už pokládám za technicky překonané. Nějaké zdroje, různě přístupné, jsou na Facebooku.

the.blue.builder.cz hluboký obdiv a respekt k svobodnému zed 
hledající
zdravím všechny přítomné, jsem tu nový a z vašich příspěvků není patrné jestli jste všichni bratři a nebo vás, stejně jako mne zednářství uchvátilo( přečetl jsem snad vše dostupné z odkazů mj. VL ČR ) a hledáte možnost jak se stát bratrem.
 
rushid Nemáte právo číst tento stručný textík 
Pokud je to tak, tak pardon.
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Já jsem někde četl, že informace o členství zemřelých bratrů se uvolňují až 50 let po jejich odchodu, ale nevím, je-li to autentická informace...
 
rushid Nemáte právo číst tento stručný textík 
Priminte vsetecny dotaz, vzdycky me zajimalo, jestli byl Borek Sipek zednarem? (Informace o clenstvi zemrelych bratru je myslim povoleno poskytovat) Ptam se proto, ze jsem mel vzdy pocit ze v jeho dile nachazim stopy zednarske symboliky, tak bych rad vedel, jestli jsem mel pravdu. Klidne PM.
 
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Asi poslední zednáři vymřeli...
Přesun diskutujících jinam?
Zdravím po delší době, neb už sem zavítám jednou za čas spíše náhodou. Chtěl jsem se ale zeptat, proč tu debaty úplně utichly? Pouhý přesun jinam, např. na Google Groups nebo na FaceBook? Každopádně přeji dobrý rok plný trpělivosti, spokojenosti a úspěchů.