Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzičnoNové

Spravuje:

St.MartinReklama
rushid Nemáte právo číst tento stručný textík 
Priminte vsetecny dotaz, vzdycky me zajimalo, jestli byl Borek Sipek zednarem? (Informace o clenstvi zemrelych bratru je myslim povoleno poskytovat) Ptam se proto, ze jsem mel vzdy pocit ze v jeho dile nachazim stopy zednarske symboliky, tak bych rad vedel, jestli jsem mel pravdu. Klidne PM.
 
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Asi poslední zednáři vymřeli...
Přesun diskutujících jinam?
Zdravím po delší době, neb už sem zavítám jednou za čas spíše náhodou. Chtěl jsem se ale zeptat, proč tu debaty úplně utichly? Pouhý přesun jinam, např. na Google Groups nebo na FaceBook? Každopádně přeji dobrý rok plný trpělivosti, spokojenosti a úspěchů.
 
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Nakladatelství Trigon srdečně zve na večer pořádaný u příležitosti vydání knihy G. E. Lessing: Tři filosofická pojednání Výchova lidského rodu, Ernst a Falk – Hovory pro zednáře, O tom, že lidé mohou mít více než pět smyslů v úterý 24. června 2014 od 19 hodin v den svátku narození Jana Křtitele Knihu představí překladatelka a autorka úvodní studie Ruth J. Weiniger, o vztahu renesanční filosofie a osvícenské teologie promluví doc. ThDr. Ivan O. Štampach, ukázku z díla Ernst a Falk přednesou Radek Beran a doc. PhDr. Vladimír Novotný, Ph.D. Koná se v podzemních prostorách kavárny Liberál Heřmanova 6, Praha 7 • 200 m od stanice metra Vltavská
 
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Seznam literatury jsem kdysi dal do záhlaví místnosti Svobodné zednářství a vidím, že tam stále je. Tento klub mi před několika lety někdo vzal, tak jsem založil tady ten.
OneNote Myslím tedy jsem ... a čekám  one.note
Mily mlady badatel ... pokud bych to měl shrnout pak bych použil zkratku V.I.T.R.I.O.L. v ní jest obsaženo vše co SZ poskytuje a dává neofytovi ... nic víc a nic míň ... jedná se o cestu ... nikoliv o cíl
OneNote Myslím tedy jsem ... a čekám  one.note
Po pár letech uvnitř opět mezi Vámi kamarádi i více známí i Ti úplně neznámí ... Váš OneNote ... Hezký večer ... Zdravím jistotu St. Martin , j.noix , Stromovouse a další .. věřím že se zde navrátí duch světla ... po letech divného FB pomatení vracím se do sklepních zatuchlinou vonících míst ... Budiž světlo mezi Vámi všemi ...
 
insider2 ...kráčející "Via Lucis"  volny
to: mladybadatel http://www.phoenixmasonry.org/main/index.php?option=com_content&view=article&id=44&Itemid=140 Několik desítek zajímavých titulů najdeš na uvedené adrese. Přeji příjemné čtení s dostatkem světla :-) .
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Pokud by to mělo být bez konspirací, tak určitě nemůžeme touto cestou řešit, kdo je a kdo není v lóži. Na to jsou, jak možná víte, jiné postupy. Můžeme tady nebo ve Vzkazníku diskutovat o čemkoli, co Vás zajímá, pokud budu schopen se k tomu vyslovit.
mladybadatel  
Mlady clovek hladajuci svetlo
Ahojte... mam za sebou niekolko ciest vcetne spojenych statov, rosslynu. V rukach chiramov kluc... a chut poznavat :) akekolvek napady co dalej studovat pri ceste za poznanim? :) dobre knihy, clanky odporucania... prijatelna sukromna diskusia bez akychkolvek konspiracii s niekym? :) Dom. dakujem
 
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Čeho?
byl nekdo na oslavach?
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Pojďme ji obnovit.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Velmi se obávám, že Velký stavitel všehomíra nedělá jiné zázraky, než je zázhrak skutečnosti samé. Myslím, že o naše vedení se postaral tím, že nás vybavil smysly, rozumem, imaginací a intuicí.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Omlouvám se, ale pokud by šlo o mne, nikdy jsem o ničem takovém neslyšel.
Když už jsme na SZ,máte někdo,nebo prohlíželi jste si tarot Grálu dle templářské vize ? Je tam popsaná cesta za účelem nalezení grálu.
 
Víš ,trošku nesouhlasím. Ale někdy věřím na zázraky a tady by asi byli zapotřebí,takže když neuvidím cestu,budu věřit a doufat ve vedení Nějvyššího stavitele a cestu,kterou nám ukáže...
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Zkusím zatím odpovědět já. Hodnoty nelze "nastavovat". Ty buď mezi lidmi žijí a působí mnebo ne. Každý si může vybrat. Pokud si velká většina lidí trvale bude žít svůj privatizovaný život bez moudrosti, síly a krásy, abych použil z:. symboliky, je to tragedie, ale ta menšina, která takovým hodnotám věří s tím nic neudělá. A patrně bude rozprášena a udupána. Lidský rod někde lokálně, ale bohužel asi i v celku se může pohnout autodestruktivním směrem. Pokud už se to nestalo.
Kdyby Ti někdo položil otázku , jak z toho ven. Co by si mu na to odpověděl. Jak nastavit určité hranice a hodnoty ,aby to fungovalo...?
Omlouvám se, že jdu mimo téma,ale úplně mne překvapilo a zaskočilo to barevné ladění u ,,Stromovouse". No to je teda úžasný...