Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzičnoNové

Spravuje:

St.MartinReklama
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Zkusím zatím odpovědět já. Hodnoty nelze "nastavovat". Ty buď mezi lidmi žijí a působí mnebo ne. Každý si může vybrat. Pokud si velká většina lidí trvale bude žít svůj privatizovaný život bez moudrosti, síly a krásy, abych použil z:. symboliky, je to tragedie, ale ta menšina, která takovým hodnotám věří s tím nic neudělá. A patrně bude rozprášena a udupána. Lidský rod někde lokálně, ale bohužel asi i v celku se může pohnout autodestruktivním směrem. Pokud už se to nestalo.
Kdyby Ti někdo položil otázku , jak z toho ven. Co by si mu na to odpověděl. Jak nastavit určité hranice a hodnoty ,aby to fungovalo...?
Omlouvám se, že jdu mimo téma,ale úplně mne překvapilo a zaskočilo to barevné ladění u ,,Stromovouse". No to je teda úžasný...
 
Ordo Neuznávám stručné "textíky"! 
Jenže nikdo na to nereaguje. Mám pocit, že současná krize posunuila zájmy většiny lidí jinam. Každýá se stará jak přežije sám a jeho rodina a nemá čas na internetové diskuse. Škoda.
Johan_Vitriol  
Přidávám se na stranu St. Martina. Také bych taky rád po dlouhé době viděl nějakou smysluplnou debatu.
 
Přechody bývají většinou plynulé. Já vidím St.Martina jako zástupce čeledi autorů a Stromovouse jako zástupce čeledi obchodních partnerů
Obchodní partner- parazit, autor- pisálek, neviděl bych ty hranice tak jasně. Záleží na okolnostech. Zasvěcení tomu můžou říkat dualita, realisté schizofrenie.
nedavno jsme si precetl nejaky clanek do chuchmy o nekom, kdo se jmenuje adam b. bartos. psal o nem jako o ostude novinaru v cecach, nebo tka neco. tak jsme si nasel jeho clanky - to jsou clanky o zednarich. to je sranda. tady je zednar kazdy, kdyz se to bartosovi hodi. skutecne kazdy clovek, ktereho v ten okamzik nema rad, tak je vlastne zednar...

to si poctete...

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky.php?filter_autor=79f1cd6a-5e3f-102d-9127-003048330e04
 
Když se lidem cpe do hlavy úspěch, úspěch, úspěch, kariéra: http://www.abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com/index.html, pak to podle toho vypadá.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Tak nějak jsem to myslel. Ale hlavně jsem chtěl oživit provoz v tomto dlouho mrtvém klubu... :-)
Mezi obchodním partnerem a parazitem bude asi stejný rozdíl jako mezi autorem a pisálkem. Nebo podobý.
stromovous I used to be a little bitch like you... 
Hele, on napsal - s prominutím - strašné kraviny. Buď tvoje myšlenky někoho zajímají, a chce ti za ně zaplatit, nebo ne. Nikdo nemá povinnost nabídnout autorovi částku, kterou by zrovna on považoval za přiměřenou. Ve fér obchodě z toho něco mají obě strany. My rozhodně dáváme honoráře malé, ale přesto jsou MAXIMÁLNÍ, abychom přežili. Na našem malém trhu to jinak nejde. A nazývat obchodního partnera parazitem... to je vážně hloupý přístup. Když se vzbouří, tak se stane leda to, že skutečně budou vycházet hlavně kýče, protože kýčaři tuhle potřebu mít nebudou.
St.Martin myslí autory, ne pisálky. Pisálkovi jde, samozřejmě, především o to, aby se to, co napsal, dobře prodalo. Idea sem, idea tam.
stromovous I used to be a little bitch like you... 
Teď si protiřečíš vůči tomu, co napsal předtím, a rovněž mé zkušenosti s autory jsou zcela jiné.

Samozřejmě občas na někoho, komu nejde o zisk, občas narazím. Momentálně jeden kabbalistický rabín z Toronta. Ale je velkou výjimkou.
Moc pěkně řečeno a hodně pravdy v tom je.
velmi krasne napsano, ale moc pravdy na tom neni.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Autor chce, aby lidé jeho dílo četli. Jeho zájem není komerční. Autor se neprodává. Kdyby autoři sledovali právě komerční zájmy, tak by světová literatura za uplynulá staletí byla zaplavena jen kýči a hnojem. Autoři přinášejí něco tak nezvyklého, jako jsou myšlenky. A myšlenky se nedají vážit a měřit a nedají se prodávat. Autoři vlastně nepotřebují ani odměnu. Snad jen kompenzaci nákladů. Chci-li něco napsat, musím u toho sedět, musím přitom jíst a pít, odívat se, svítit a topit. To mi almužna pod krycím názvem "honorář" neposkytuje. Dávám práci pro službu nějakým myšlenkám a navíc ještě dotuji neschopné lenochy. Autoři jsou pouze jedni z mnohých, kdo jsou olupováni o skutečnou hodnotu své práce lumpy, kteří nic nevytvoří, ale dřepí na penězích a tím nás ovládají. Myslím, že je čas, aby se lidé tvorby a práce radikálně vzbouřili proti parazitům.
stromovous všichni jsou červi, jen já jsem beruška 
Jednoduše mají nereálné představy o komerčním potenciálu svého díla. Pokud chtějí vydat své dílo u komerčního nakladatelství, mají zcela společný zájem.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Mám pocit, jakoby autoři byli pro nakladatele obtížný hmyz. Ale pokud by Vám, tedy nakladatelstvím nic nedávali, padli byste. Autoři uměli vydávat i sami. Říkalo se tomu samizdat. Naučili bychom to mladší, kteří to už nezažili.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Hurá do samizdatů! S tím mám bohaté zkušenosti. :-)