Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzičnoNové

Spravuje:

St.MartinReklama
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/stovky-transgenderovych-aktivistu-mi-vyhrozuji-zabitim-a-znasilnenim-rika-rowlingova/
 
Mě ne, plíživě nastupuje diktatura, nesvoboda, cenzura. Značkování lidí pomocí vakcín. Podpora nelegální migrace podle Kalergiho plánu. Falšování voleb atd.
Pirátská bolševická strana, chce chaos
Dámské záchody jen pro ženy? To je subjektivní pocit, napsal poslanec Pirátský poslanec František Navrkal. Debatu spustil poslanec ANO Patrik Nacher zprávou o muži z Los Angeles, který se měl na dámských toaletách obnažovat před malými dívkami. Dotyčný se ale bránil tím, že je transgenderovou osobou, načež došlo k potyčce mezi jeho podporovateli i odpůrci. Kalifornskou legislativu však daná osoba nejspíše neporušila – dle tamějších zákonů mohou lidé chodit na WC na základě svého genderového přesvědčení.
 
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Mně tahle doba příde dost v poho. :)
 
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Nikdo to netvrdí.
Ona se k tomu UGLE zase tak moc nepostavila čelem. Spíš byla velice opatrná. V dnešní nenormální době je vůbec problém definovat muže. Někteří šílenci dokonce tvrdí že nejsou pouze 2 pohlaví ale že existuje minimálně 71 pohlaví. Tak co je to tedy muž ?
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Je to pro SZ relativně nové téma. Docela zajímavě se k tomu nedávno postavila UGLE:

https://info.dingir.cz/2018/08/svobodni-zednari-nove-k-otazce-transgenderu/
Já bych zase tak moc nepodcenoval. Některé věci se ještě před pár lety zdály absurdní. To si někdo z EUbolševiků vzpomene že lóže jsou genderově a rasově nevyvážené a bude po ptákách. A budete se bát i shýbnout.
hermetik Ora et labora  Jako doma
Podle této logiky by Lóže byla povinna přijmout i profánní osobu, která prohlásí, že se cítí býti zednářem...
Genderová identita ve svobodném zednářství
Zajímalo by mě jak je to s genderovou identitou ve SZ. Pokud jde o osobní vnímání jedince, pokud jde o jeho či její gender, který nemusí odpovídat pohlaví, jež mu nebo jí bylo určeno při narození, a dále osobní vnímání vlastního těla (které může na základě svobodné volby zahrnovat i změnu tělesného vzhledu či funkce pomocí lékařského nebo chirurgického zákroku nebo jiných prostředků) a další vyjádření genderové identity, například v rámci oblékání, řeči a charakteristických způsobů chování. Protože, pokud je to tak, tak i zednářská lóže by musela přijmout ženu, která se ale cítí jako muž nebo se tak obléká. To by potom lóže u přijímacího pohovoru musela i kontrolovat jestli mát ten dotyčný adept s prominutím i pindíka. Aby potom jednou nezjistili že mají v lóži babochlapa a lesbu s vagínou. To ani nemluvím o tom že by zednáře potom to stvoření mohlo žalovat kvúli diskriminaci s tím že sice má ženské pohlavní orgány ale cítí se jako muž a tudíž si nárokuje přijetí do čistě mužské obedience jako VLČR, NVLČ nebo VLZČ.
 
hermetik Ora et labora  Jako doma
Na Kozačce je nával. Jak řekl Woody Allen "Kdyby se vydali všichni současně do jedné restaurace, vznikl by chaos."
Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4
00565067 Veliká Lóže České republiky, z.s. Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4 15065804 Ing. Pavel Krist Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4 DPH 22692789 Národ, z. s. Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4 22833986 Dílna Lidskosti, z.s. Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4 26578689 "Sibi et Posteris z.s." Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4 26583941 Spolek Most Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4 26997274 Přátelé Alfonse Muchy, o.s. Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4 27048721 La Sincérité, z.s. Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4 27058344 UTH z.s. Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4 01782444 Lásenice z.s. Praha, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4 03244296 Přátelé Josefa Gočára, z.s. Praha 2, Vinohrady, Na Kozačce 1212/4
 
Evidentně se chlubí, když si je vystavují na webovou prezentaci. Co také čekat od lóže, kterou ovládají Srbové. Kdo to tam vede ? Goran Djukanović a jeho krajané ?
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Vážně svobodní zednáři takovými osobami chlubí?
No, dovolil bych nesouhlasit. Tak například velikosrbský nacionalista a svobodný zednář Goran Djukanovic, se otevřeně hlásí ke členství v lóži U 3 hvězd (U3*). A Srby, Chorvaty, Bosňáky a Černohorce prosím nemíchejte. Je to jako kdyby někdo označil Čechy jako občany bývalého SSSR. O srbském králi Karađorđevićovi, diktátorovi a vrahovi je veřejně známo že byl SZ. A takový Ivo Andrić který se narodil jako Chorvat a katolík a později se stal Srbem je také známo že byl SZ. Ivo Andrić by se mohl srovnat tak leda s Emanuelem Moravcem nebo Karlem Čurdou a Karađorđević s Pinochetem. Opravdu nevím jestli by se měli zednáři s takovými pochybnými "osobnostmi" chlubit.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Ty údajné významné zednářské osobnosti nemají žádný vztah k lóži U 3 hvězd (U3*). Jsou to prostě historické, ne současné postavy z různých zemí, o kterých se tvrdívá, že to byli zednáři. V mnoha případech to není možno ověřit.

Lóže U3* vznikla v zahraničí jako česká exilová lóže. Většina jejích tehdejších členů se vrátila do vlasti a rozhodli se přenost sídlo lóže do Prahy v rámci (dnešní) Velké lóže České republiky.

Nové členy, od 90. let už má zdejší, v Česku žijící nebo i z česky mluvících bratří cizojazyčného původu, a klidně třeba Srbů, Chorvatů, Bosňáků, Černohorců (všude jsou ta příjmení podobná). Vedle toho existují pražské lóže pracující v jiných jazycích (italštině, francoiuzštině, němčině, angličtině).

 
"Významní" svobodní zednáři Lóže U3H
Nedávno jsem navšívil nové stránky lóže U 3 Hvězd, kde jsou fotografie a jména některých významných zednářů. Jedná se pravděpodobně o Česko-Srbskou lóži nebo silně srbofilní, protože jsou tam hlavně jména jako Andrić, Pupin, Karađorđević, Karadžić atd. Dost mě to překvapilo protože takový Alexandr I. Karađorđević byl diktátor a vrah, který nechal stíhat, zavírat a vraždit všechny, kteří nesouhlasili s jeho velikosrbskou diktaturou. Často sejednalo o velmi brutální represe. Jsem přesvědčen že SZ by se s takovou pochybnou existencí neměli moc chlubit. I když chápu že Srbové a srbofilové ho mají za hrdinu, stejně jako Miloševiče, Karadžiče, Plavšičovou a Šešelje.
 
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Nevím, musel bych se podívat na nějak odkaz. Jsem si jist, že lóže Quator coronati pod VLČR nikde nepubikuje své členy (jako ostatně žádná lóže). Národní velká lóže česká o sobě dáv vědět jen, že existuje. O jejím členstvu není nic známo, leda, že bychom někdo znali osobně někoho, kdo by se nám k člensví v ní přiznal. Quator coronati může svou badatelskou činnost (ne své r:. p:.) určitě sdílet s kolegy z jiných obediencí.
Tak trochu jsem pátral po intrenetu a NVLČ a Quatuor Coronati Lodge No. 9, mají dle výpisu z OR několik stejných členů. Proto mě to mate.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Národní velká lóže česká existuje samostatně.