Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Jedno
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
(Kolik přesně bylo uneseno israelských letadel, o nichž je známo, že jsou zbraní plná -- a jež z pochopitelných důvodů byly terčem snů každého hašašíry s dírou do zadku a nadějí na sedm set sedmdesát sedm húrisek v zahradě Mohamedově?)
Eudoxus SUMMA SCIENTIA - NIHIL SCIRE 
No, jakkoli jsem pro, aby bylo opět na palubě letadla možno kouřit doutníky, pít kvalitní nápoje ze skleněných sklenic, otočit si sedadla proti sobě, nosit zbraně a vůbec dopřávat si komfort letecké dopravy řekněme do roku 1980, tak bych měl jednu výhradu.

Není fér prohlásit, cituji "žádné letadlo nikdy nespadlo proto, že na jeho palubě byli legální držitelé zbraní ..." a přehlížet přitom počet letadel unášených v 70. a 80. letech. Důvodem zákazu zbraní v letadle byly únosy, nikoli pády letadel.
Ten argument je prostě nekorektní, podobně jako je nekorektní argument "Díky zpřísnění kontrol na letištích a režimu v letadlech po 11.9.2001 nebylo od tohoto data žádné letadlo na světě uneseno."
Jinak skleněné sklenice se používají stále (resp. ještě v roce 2007 se používaly u BA, mám s tím osobní zkušenost), ale jen v bussiness class či v první třídě. Také se tam jedlo z porcelánu kovovým příborem. Ono to souvisí dost s náklady. V 60. a 70. letech se létalo komfortně, ale letenka stála tolik, že si jí nemohl dovolit kdejaký drn.

Kouřit se bohužel nesmí od roku 1996 (či 1997), což je výsledek celosvětové protikuřácké hysterie.
Reakce na | Vlákno  
chtel jsi spis rici ze nekolik letadel spadlo prave proto ze pasazeri nebyli ozbrojeni?:)
Reakce na | Vlákno  
RMP Chvalte Boha a podávejte munici! 
Mělo tam být a "to už", a "ale jen." Samozřejmě, že kvér považuji za předmět denní potřeby. To nemělo vyznít tak, jako že se zákazem cestování s kvérem souhlasím. To bylo myšleno tak, že na cestovaní s kvérem jsem i přes jeho logiku resignoval, ale jak je vidět, omezovači občanských práv se nikdy nespokojí s málem, a ženou to dále. Jednou bude zakázáno cestování vůbec.

Před pár měsíci v TV proběhl vcelku nezajímavý katastrofický film s Johnem Waynem. Zajímavý byl jen tím, že předběhl svou dobu, a byl to jistý předchůdce "Letiště" apod. Děj se odehrával na palubě civilního letounu během letu z Hawaje do Los Angeles (nebo tak nějak) někdy počátkem 60.let. Co však bylo pozoruhodné (a bohužel, pozoruhodné pouze dnes, neboť tehdy samozřejmé) byla skutečnost, že cestující na palubě kouřili doutníky, pili ze sklenic (skleněných! sic! :o) , nosili zbraně a pod. To vůbec nesouviselo se zápletkou děje, to byly "pouze" tehdejší reálie. Ne, že bych třeba nutně potřeboval na palubě latadla kouřit doutník, ale samozřejmě mne fascinuje ten princip, a proto už ani "nemluvím o kvéru."

A "překvapení" na závěr - žádné letadlo nikdy nespadlo proto, že na jeho palubě byli legální držitelé zbraní, kuřáci a nebo sklenice na nápoje.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
(A ještě raději už z ní venku ;))
ocs sine ira et studio  OCSite
Za 30 dní už bych docela hodně rád byl v tiskárně :)
ocs : zakon o verejnem pristupu k informacim definuje ze tvuj dotaz musi zodpovedet do 30 dnu, napis tedy druhy e-mail vzpomen paragraf a zacni pocitat dny...
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
* proč nemluvíš o kvéru?

Obávám se, že jen a jenom proto, že jsi vyrostl v totalitním systému, v němž kvér směli mít jen papaláši, mezi něž jsi nepatřil. Pokud bys vyrostl v normálním svobodném prostředí, považoval bys pistoli za stejně samozřejmý předmět osobní potřeby, jako nožík nebo lahev... Já jsem na tom sice stejně, ale dokázal jsem si to uvědomit :)

(Tedy spíše :(, samozřejmě, protože mne to celé tuplem ........ ehm.)

Reakce na | Vlákno  
RMP Chvalte Boha a podávejte munici! 
"bezpečnostní" předpisy
Je to šílené, netušil jsem, že to kdy budu muset konstatovat, ale dnes mohu cestovat* do méně zemí, než jsem mohl za bolševika (a to jsem např. ani do tehdejší NDR cestovat nemohl). Kdepak jsou časy, kdy jsem se zavíracím nožíkem v kapse a dýkou v příručním zavazadle letěl letadlem za hranice...

*jasně, že dnes tzv. "mohu cestovat." Ale pokud je to spojeno s tím, že předměty osobní potřeby* musím nechat doma, tak se na cestování mohu vys..., a raději chodím doma pěšky do lesa. Kdybych v tom systému vyrostl, tak bych to** třeba papalášům sežral. Ale když už jednou pamatuji méně buzerace, tak se té současné už z principu nepodvolím.

*nemluvím o kvéru, ale třeba o nožíku, nebo dokonce jen flašce vody.

**nutnost omezení svobody jako prevenci terorismu
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Jojo, máš recht, dám tam "podle typu a délky čepele", nebo tak něco.
JeromeHeretic Call Jenny  8675309
No, s tim Opinelem mi to taky prislo divny. Ten nuz v titulku je neco uplne jinyho a nepisou tam, ze je to "ilustrativni foto". Jinak auto sice je uzamcena schrana, ale jde o to, ze by majitel musel byt vne toho auta, aby neporusoval zakon :-)
BTW: Znam cloveka, ktery se z na s timto dotycnym postizenym, v nedeli bychom se meli videt, tak ja se ho preptam, jestli to nevi, eventuelne jestli se ho muze preptat, jake ze to vlastne mel nuz...
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Já x-krát projel Německem na cestě do Alp, kde s sebou vozím mj. toto. Ale gestapo mi zatím auto neprohlíželo, tak mi to prošlo.

Nicméně s tím, co citoval Jerome, je to nějaké divné, neboť např. tady jasně píší, že problémem byl Opinel, a ještě k tomu uvnitř auta, a pokud auto není "uzamčená schránka", tak už nevím, co je.

JeromeHeretic Call Jenny  8675309
Tzn. budto bych ji zpresnil, nebo naopak ji prepsal do nejake vagni podoby, ktera nic konkretniho nevyjadruje.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
A propos. Policajtům jsem dotaz stran těch počtů vlastníků ZP posílal už minulý týden. Dělají na mne to, co se obvykle dělává na plochý kámen -- proč mne to nepřekvapuje? Naštěstí mi někdo na Lopuchu poradil statistiku, kde jsem víceméně našel vše krom roku 2009...
JeromeHeretic Call Jenny  8675309
No, tak to mas jiste pravdu :-) Ale preci jen bych neaplikoval matematicka znamenka v situacich, kdy se hovori v "pravnictine". Proste se mi ta formulace zda minimalne nepresna, nebo spis neuplna.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
( Pro jistotu by meli celou ctvrt vypalit napalmem: to si pleteš, to dělají Američané za rušení veřejného pořádku.)
ocs sine ira et studio  OCSite
Pokud to platí pro 8,5, pak to pro 12 platí také. Opak pravdou není.
JeromeHeretic Call Jenny  8675309
Tak kdyz to tu pises, tak ani nemusis. Jen si zabal kartacek a vyndej si tkanicky z bot a pockej dvacet minut.
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
A tak já už Německo i napadl ozbrojen palnou zbraní (ale to jsem byl za hranicemi jen kousek a navíc nelegálně, bylo to přes zelenou hranici ještě před naším vstupem do Schengenu), a s em šestnáctkou ( :-) ) jsem ho projel nejednou. Kde se mám přihlásit se žádostí o milost a pouze doživotní žalář?