Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Přestože by se samopal (nejspíš) používal převážně v semiauto režimu, tak i ta fullauto funkce nějaké (relativně omezené - CQB? pro zábavu) využití má. Tak proč to zakazovat.. Ta druhá věc - PZ na pistoli samonabíjecí - beru to jako čistě administrativní záležitost, která by člověka nezajímala, kdyby se ji nedalo eventuálně využít....
Ryze samonabíjecí verze je naprosti OK. Co je v tomto případě nesmysl je PZ na "pistole samonabíjecí", byť by to bylo bez ramenní opěrky.
Doby dělostřeleckých C96 už pominuly...
drobné doplnění - (i) za normálních okolností je nesmyslná už ta ryze samonabíjecí verze "samopalu" a (ii) dovolená kapacita se bude lišit (vedle celkové délky) i v závislosti na délce hlavně (hranice je 300mm). Howgh
ocs sine ira et studio  OCSite
(Technická, v kontextu zcela bezvýznamná poznámka: EFMJ spíše z dikce zákona je zakázaná správně — neboť ten zákon je nebývale debilní, a EFMJ skutečně má „zvýšený“ ranivý účinek. Nicméně, na naprosté správnosti premisy to nemění zhola nic; lepšími příklady jsou např. perkusní jednoranná předovka v Céčku nebo praktická nemožnost nakupovat ryze Déčkové střelivo jako třeba 44-40 bez ZP.)
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Aha, asi chápu. No, zní to logicky (tu zbraň neznám a takhle pozdě už i na googlení jsem líný), ale v těchto věcech na logiku nelze příliš spoléhat. Stačí vzpomenout nechvalně proslulý případ střeliva Federal EFMJ, jež z dikce zákona a jeho prováděcí vyhlášky mělo by být povolené, ale rozhodnutím zkušebny je zakázané. Záleží tedy, komu bude dána rozhodovací pravomoc a jak ten pak tu kterou konkrétní zbraň zařadí, a s logikou — opakuji — to nemusí mít nic společného.
Na příkladu toho Striboga - ten se vyrábí v samočinné variantě a samonabíjecí. Samonabíjecí verze má (za normálních okolností vcelku nesmyslnou) podvariantu bez pažby. V současnosti a hlavně blízké budoucnosti (vzhledem k čímdáltím zkurvenější legislativě) vidím její potenciál v tom, že: a) je prodávaná, registrovaná, průkaz zbraně zní na - pistole samonabíjecí, b) nejedná se o zbraň původně určenou ke střelně z ramene. Z toho mi vyplývá, že nebude (i po uživatelské instalaci pažby) spadat do kat. A1, i když je po sklopení pažby kratší než 60cm. Dovolená kapacita zásobníku se bude lišit podle toho, jestli celková délka přesáhne 600mm nebo ne. (Odporná situace)
ocs sine ira et studio  OCSite
ocs sine ira et studio  OCSite
Ona je tedy dost velká sračka už ten původní „průzkum“, ale prosím Tě, přežvýkané a znovuvykálené Lžidnesem se to snad fakt hodí raději někam jinam...
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Na celém světě je už miliarda zbraní. Nejvíce jich mají civilisté
19. června 2018 15:40
Po světě koluje už miliarda střelných zbraní. Největší arzenál ovšem v součtu nemají armády, ani policejní složky států. Drtivá většina zbraní je v rukou civilistů. Čtyřicet procent všech zbraní pak vlastní Američané, což je více než v dalších pětadvaceti zemích dohromady.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/na-svete-je-miliarda-zbrani-civiliste-spojene-staty-armada-policie-10v-/zahranicni.aspx?c=A180619_105813_zahranicni_kha
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Pracně jsem se tím prokousal, a k „Doufám, že to je napsané srozumitelně.“ mohu jen říci, že dle mého mínění nikoli, není to napsané srozumitelně. Nepochopil jsem to.
ještě doupřesnění - o tu krátkou kulovou zbraň by se jednalo jen někdy (hlaveň max. 300mm, celkově max 600mm)
Ok, tlačítko "Smazat" nalezeno :-) Je to.
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Proc ma nekdo uklizet tvuj bordel? Kdyz si tu nasvinil, tak si to po sobe promazni sam, ne?
 
Pardon, vypadalo to, že stránka nereaguje. Kdyžtak to prosím někdo odmažte. Děkuji.
zkuste to jeste 3x
 
Nová kat. A1 a zbraně kratší než 60cm
Vážení, chtěl bych se vás zeptat na názor na následující úvahu nad jednou částí chystané novely zákona o zbraních, konkrétně o novou kategorii (A1) zakázaných qérů kratších 60cm (po zasunutí nebo sklopení pažby) - https://www.google.com/url?q=http://www.mvcr.cz/soubor/navrh-zakona-pdf.aspx&sa=U&ved=0ahUKEwjf9sWUod_bAhUQyqYKHab7DUwQFggEMAA&client=internal-uds-cse&cx=015489265366623571386:izzrwg3bmqm&usg=AOvVaw1XADj8seT4a6ue2oFABe_L – dá se předpokládat, že v novém zákoně o zbr. to bude řešeno stejně / hodně podobně. Příslušný text návrhu novely zní: „d) dlouhé samonabíjecí palné zbraně s délkou menší než 60 cm původně určené ke střelbě z ramene, vybavené skládací, zasouvací nebo bez použití nástrojů odnímatelnou ramenní opěrou, přičemž její sklopení, zasunutí nebo odejmutí nemá vliv na funkci dané zbraně.“ Teď to, co mě napadlo – jsou zbraně (např. tato https://eshop.qins.cz/qins-cz/eshop/23-1-GRAND-POWER-V-AKCI/0/5/2098-GP-STRIBOG-SP9A2-AL-Pistole-samonabijeci, ale bude jich víc), které jsou vyrobené jako „pistole“; nákupko na ně se vystavuje na „pistole samonabíjecí“. I když se doinstaluje pažba, je to pořád papírově pistole, stejně jako by byla např. tato - https://www.botach.com/fab-defense-glock-pistol-collapsible-stocks/, jen v případě onoho Stribogu / CZ Scorpionu a dalších dává ta pažba mnohem větší smysl. I tím, že se nejedná (?) o zbraň „původně určenou ke střelbě z ramene“, nespadá do kat. A1, tedy mezi zbraně zakázané i když bude kratší než 60cm. Zároveň, protože se jde o „krátkou samonabíjecí palnou zbraň“ může se do nich legálně vložit zásobník o kapacitě 20 nábojů (a ne jen 10). Mimochodem, ani ARka po instalaci adaptéru sklopné pažby by do kat. A1 bez ohledu na jejich délku nespadala, protože to má vliv na funkci zbraně. Celá tahle věc mě neskutečně vytáčí, tak vymýšlím, co s tím. Doufám, že to je napsané srozumitelně. Za příp. názory / připomínky děkuji.
 
Jo, máš pravdu, vypadá to, že jsem byl hodně unavený..
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
+1
ocs sine ira et studio  OCSite
Podle mne je dělení na SA/DA/DAO/přímoběžný úderník zhruba stejně smysluplné, jako dělení aut na kabriolety/sedany/SUV/diesely. Ale couž, promnezamne...
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
No jistě, pro technicky orientované zájemce, resp. vůbec uživatele, již chtějí jít do hloubky. Ale z pohledu běžných spotřebitelů se mi jeví jako dobré „ploché“, tj. jednoúrovňové rozdělení, a jako nejvhodnější to americké spotřebitelské, a tam zkrátka „s přímoběžným úderníkem“ je to „jiné“ vedle kohoutových SA/DA/DAO.