Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


yakuza Neserte Japonce. 

Jo! Dneska to sedlo...
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Když se chci pobavit, pustím si někdy tohohle chlápka (viz níže), ale občas se tam člověk i docela poučí. Třeba v tomto konkrétním videu jsou výsledky, jež bych fakt nečekal.

Firing a Gun with a REALLY Bent Barrel... Bad Idea?!?!
https://www.youtube.com/watch?v=XMx-bfasz5I
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
 
Vyšetřování probíhá na svobodě...
150 kg střeliva není tak moc, jen 2000 lugrových střel (ne nábojů) váží +-20 kg.
Proč to ale skladoval nabité a neměl to řádně zabezpečené...
Na černém trhu bych čekal jiné výběr... Jestli jenom nebyl líný chodit pro průkazy zbraní.
(Tak budu první, no:) OCS už nepřijde
kdo z vás? :-o
Garáž v Praze 8 ukrývala 150 kilogramů munice a desítky nabitých zbraní
https://www.novinykraje.cz/praha/2020/07/28/video-garaz-v-praze-8-ukryvala-150-kilogramu-munice-a-desitky-nabitych-zbrani/
 
neprihlaseny_OC  
„Kdosi“ :) Rafinované!
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Lopuch jsem přestal sledovat — prakticky úplně — po té, co to tam kdosi doslova pohřbil lavinou stovek odkazů na videa. Sledovat to by vyžadovalo plný pracovní úvazek, patrně více než jedné osoby. Je to škoda, že to Alan dovolil, býval to kdysi zajímavý klub.
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Málo sleduješ Lopuch, dával jsem 27.4.2018
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Zajímavé, neznal jsem
CZ 27 ve dvou verzích s tlumičem, jedna polské tajné policie po válce, druhá západoněmecké tajné policie, jež je zdědila po gestapu.

https://www.youtube.com/watch?v=REB6WAfupU8
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Slušná padesátka
https://www.youtube.com/watch?v=uyUP4Ac_bb8
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
OC: Taky se mi jednou vrátil od gongu kus slugu z brokovnice. Porovnáním s běžnou střelou z devítky bych tipl, že to mohly být dva až tři gramy olova, plus minus autobus. Prostřelilo mi to rukáv košile a na pravém bicepsu udělalo parádní modřinu, jež se postupně rozlezla cca na velikost dlaně. Někde mám fotky, ale ve všem tom digitálním bordelu je teď nenajdu. Barvičky to ale mělo pěkné.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Nikoli zbytečně agresivně, nýbrž úmyslně agresivně. Považuji totiž za velmi hloupé až nebezpečné výroky — jež by se ovšem dobře vyjímaly v Bruseli — typu „ježišmarjá co když se to odrazí od kamínku v zemi! cože?! střelil do zdi?! tak to je moc zlé!!“. Jsou asi tak na stejné úrovni, jako „cože, on jezdí autem na benzin?! benzin je hořlavina, to může každou chvíli explodovat jako bomba! ten člověk je prakticky terorista!!“. Absurdně a hystericky posouvají jakési imaginární jen v náznaku snad existující nebezpečí do roviny, kam v reálném světě absolutně nepatří.
DanielX Lepší .357 na opasku než 158 v mobilu.. 
Já si už dávno položil otázku, proč odpůrci typu toho blba dienstbira a spol. vyskakují jak čertík z krabičky, když se o tomhle někdo jen zmíní. A proto souhlasím s autorem článku, že smysl to má, protože pokud by to bylo k ničemu, tak by je to nechávalo chladnými. Ano, dá se argumentovat že je to je jen jejich odporné lísání k EU, ale když dostanou políček i v tomhle směru, je to jen a jen dobře. A je prostě žádoucí přejít do ofenzívy a ne jen čekat co zase pachatelé dobra vymyslí a reagovat na to. Vždy je dobré mít iniciativu a ne jen sedět v defenzívě.
neprihlaseny_OC  
Předložená “zbraňová” novela Listiny je potřebná, vhodná a přichází v pravý čas

Já osobně si nejsem až tak úplně jist, jak moc s tímto tvrzením souhlasím — nicméně určitý smysl ty argumenty dávají, to zase ne že ne.

A za přečtení to stojí, kdyby nic jiného, tak přinejmenším pro tu naprosto excelentní právní analýzu záruk, jaké nám dává LZPS: Listina tedy na jednu stranu stanoví právo na bezplatnou obhajobu, na druhou stranu si ale jejím poskytnutím dle výkladu Ústavního soudu může být jista pouze naprosto nemajetná osoba velmi vysokého věku nacházející se v dlouhodobém kómatu v terminálním stádiu neléčitelného onemocnění, která nepobírá důchod a nemá příbuzné.

 
neprihlaseny_OC  
Odrazy o kov jsou jiná věc; dá se na Internetech najít moc hezké video, jak se kupříkladu od blbého gongu vrátila .50 BMG a hezky střelci rozčísla pěšinku.

(Ceterum autem censeo že ocelový brok je taky pěkná hovadina; brok má být z olova, žejo. Ať žije Čtvrtá Říše :/ Ale to je zase úplně jiná pohádka...)

Nicméně zpět k původní otázce: osobně bych si dovolil celkem důrazně tvrdit, že (pokud už vůbec střílet výstražnou, což je velmi sporné, pak) rána někam do trávy či jiné hlíny je daleko nejbezpečnější ze všech možných variant. Risiko odrazu o nějaký kámen je sice nenulové, ale směšně malé; a i zde má střelec alespoň rámcovou kontrolu nad směrem výstřelu a tedy pravděpodobným odrazem (který beztak nenastane).

Naproti tomu při střelbě do vzduchu houby víš, kam to spadne. Pokud se Ti nepodaří zamířit skutečně kolmo vzhůru (a na to v adrenalinové situaci rozhodně spoléhat nelze), pak poletí střela po balistické křivce, dopadne stovky (nebo taky u výkonnějších ráží tisíce) metrů daleko, a ještě při dopadu je docela spolehlivě letální, když se blbě trefí.

 
DadB jsem zralý na šrotovné 
Když se "šikovně" trefí rámeček kovového terče, tak i odražený ocelový brok 4,5mm z CO2 pistole (směšné 3 J, 110 m/s) dokáže docela solidně pošimrat na noze nebo jiné tváři.
 
Diabolka? To se mi nezdá, ocelový brok možná, ale diabolka je ze “sejra” a deformuje se hned.
Reaguješ zbytečně agresivně.
Jinak, z vlastní zkušenosti z dětství (střela, diabolka, vystřelená ze vzduchovky na 5 metrů kolmo proti zdi mi s mňaůů proletěla nad hlavou), vyprávění instruktora sebeobranné střelby a také z četby jsem nabyl poznatku, že odrážení střel (případně jejich částí po rozpadu, rozletu střepin zasaženého materiálu a podobně) je záležitost značně divoká a nemám dobrý pocit ze střílení do země nebo dokonce zdi mezi lidmi.

Čímž netvrdím, že to nemůže být v nějaké situaci přesto daleko nejlepší řešení a nejsem si jistý, že je střelba do vzduchu lepší volba.
DanielX Lepší .357 na opasku než 158 v mobilu.. 
to pochází tuším z první světové války, kdy těch poprav bylo hodně.