Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


the_majkl  
Musí tam být něco jiného, ještě jiný faktor, protože tak, jak to popisuješ, to nedává smysl.
Jafff Jakej hoboj, pořád, vy dva negři? 
No, k té možnosti jsem taky dospěl, ale upřímně, jak moc je to reálné? V člověku je zabudováno tolik tlumicích prvků, že by dle mého musel denně skákat z třetího patra snožmo, aby fungoval jako kladívko. A to prý nedělá.
Jafff Jakej hoboj, pořád, vy dva negři? 
Já si upřímně řečeno ani neumím představit zbraň, která by dokázala nějak vytahovat střely z nábojnic. Zatlačovat, to jistě, ale tady mi zůstává rozum stát. Navíc jemu se to zřejmě neděje jen u toho prvního náboje v zásobníku, ale v menší míře u všech napáskovaných. Ale to ještě zjistí.
ocs sine ira et studio  OCSite
Pak je tedy ještě otázka, jak nosí a jak chodí. Pokud dupe tak, že ze sebe dělá přerostlé delaborační kladívko...
o tom jsem nikdy neslysel. pokud tomu rozumim jak pises, nosi jen zasobnik ve zbrani, bez naboje v komore, a ten prvni se rozpada. aniz by se strilelo, cyklovalo. tak to vazne nevim. GP obecne ma nejake sve libustky a ja bych si to nekoupil, ale tohle mi nepripada na vadu zbrane. i kdyby byl blby uhel podavace zasobniku, nabehove hrany do komory... pri noseni to snad nekvedla tak, aby se tohle stalo. co me napada - vzit susilku, natrit ji fixem (ne permanentnim, obycejnym :-) ) a zkusit dat jako prvni. treba se ukaze, kde se co deje..
Jafff Jakej hoboj, pořád, vy dva negři? 
On nenosí v komoře vůbec. Jemu se vyklepává náboj, který je úplně první v zásobníku. Tedy možná i ty ostatní, ale tam to prý není tak markantní. Ty náboje, které se mu vyklepávají, nikdy neviděly komoru zevnitř, natož aby byly v zbrani při střelbě.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Dobrá připomínka, to mne nenapadlo, protože Glocka ukládám nataženého — neděje se to jen s tím v komoře, a nepřebíjí ho každý den pořád dokola? To by taky mohlo být.
toto jsem zaznamenal jen u black mamba. veskere ostatni strelivo je ok. tedy, poloplaste ja nenosim. ani nestrilim.
tedy, z pistole :.)

btw. u tech black mamba, kterou tu jednu treba clovek vyhodi z komory, vymeni zasobnik s normalnim strelivem.. a ten jeden naboj se toci porad dokola - budiz. ale jinak prece neni mozne docilit toho, ze se tolikrat s tim jednim konkretnim nabojem cykluje..
ocs sine ira et studio  OCSite
To by se fakt dít nemělo, přinejmenším ne běžně.

Nědělá něco takového, jako že si často jen tak pro radost někde jednu-dvě rány bajchne, ty nahoře nahradí, ale zbytek dole v šupleti nechá? Zpětné rázy by asi mohly něco takového dokázat, kdyby jich bylo víc...

Jinak mi to připadá fakt podezřelé. Já nosím většinou S&B, občas Magtechy, dříve jsem nosíval Libry, a nezažil jsem to nikdy. A to mi občas taky trvalo (a stále trvá, já vím, hanba mi!) dost dlouho (řádově měsíce běžně, jednou dvakrát určitě přes rok), než jsem se dostal na střelnici, abych to vysypal do terče a nahradil novými...

Jafff Jakej hoboj, pořád, vy dva negři? 
Lidé dobří, měl bych takový dotaz. Kamarádovi se běžně stává, že se mu v nábojích, které nosí ve zbrani, po čase několika měsíců začnou uvolňovat střely. Pistole grand power P1, náboje běžné tovární sellier a bellot lugery jak polopláště, tak celopláště, tak lapuy. Já nosím nějakých deset let, nikdy se mi neuvolnilo nic, jemu jsou schopny se ty náboje při dostatečně dlouhém nošení dokonale delaborovat (střela zapadne do komory, prach se vysype). Nemůžeme přijít na to, čím by to mohlo být. Že by mu opakovaně prodávali nějaké šmejdy nacpané do originálních krabiček? Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
the_majkl  
Asi mi něco nedochází... energie 13600 J? To zakázali kanóny?
ocs sine ira et studio  OCSite
Jako že to dělají jen kvůli kreténskému zákonu?!? To snad... no... bez komentáře, a teď mne prosím omluvte, jdu blejt.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Protoze maj poloautomaty zakazany uz odminule.
ocs sine ira et studio  OCSite
S pojmem „lever-release“ se setkávám prvně v životě. Pokud jsem si správně našel, co to je, pak to naprosto nechápu :( Jaký to má proboha smysl, k čemu je taková opičárna dobrá? Když už to automaticky vyhazuje, proč by to nemělo rovnou i přebít?!? :-O
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
UK zakazuje nove vsechny pusky nad 13600 J (nikdo nevi, jak to chteji presne definovat, kdyz to zalezi na strelivu...) a lever release . Ten nekdy si to prehazujou mezi Lords a Commons, i kdyz se to ztraci mezi zpravami o brexitu.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
(Jen kdyby někdo hledal průběžné informace o tom eurosvinstvu, tak v Orwellovi, kam ostatně patří.)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Dík! Jojo, dělostřelci to mívají (mívali?) běžně; u malých to ale znám jen od toho Enfielda (což samozřejmě neznamená, že by to nikdo jiný neměl, jen to, že o tom nevím).
Reakce na | Vlákno  
Interrupted thread je kupodivu korektně přeloženo otrocky jako „přerušovaný závit“ - i když já ten termín znám spíš od dělostřelectva. U větších kalibrů to bylo asi nejběžnější řešení a ani dnes není nevídané. Například houfnice M109 to používá (ale německá PzH 2000 už ne).
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
A ještě dva dotazy lexikální.

Nevíte někdo náhodou, zda existuje nějaký standardní český termín pro „interrupted thread“? Jde o ty do šroubovice skloněné uzamykací ozuby Enfielda, jimiž se závěr „došroubuje“ při uzamčení, i kdyby se mu jinak nechtělo třeba kvůli nějakému svinstvu, kvůli němuž by člověk třeba Mausera nedovřel.

Dále pak, netušíte, jak čeští brokaři nazývají „pattern board“ (stěnu, na kterou si člověk bajchne, aby viděl krytí)?

Dík.