Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Materiálem to spíš nebude. Já už viděla samodomo skleníky a pařeniště z nejrůznějších věcí a fungovaly. Blbá může být konstrukce (což u kupovanejch stavebnic spíš není), nebo lokalita/orientace a nebo zahradník něco dělá blbě.
Osobně bych se polykarbonátu nebála už z toho důvodu, že to spíš snese náhodně vystřelenej šutr od sekačky. To by u nás byl asi největší problém.
Skleník mám na zahrádce už přes deset let, když jsem ho tehdy kupoval, byl polykarbonát v nabídce jako lehčí + dražší + odolnější alternativa ke sklu, takže mám sklo a za těch 10+ let se nic nerozbilo (sousedům za plotem teda jo (na stejném skleníku), ale ti měli za skleníkem houpací dvojžidli, kteroužto ukotvili do země jen tak do hlíny no a za jedné větší bouřky jim to tu trubkovou kostru houpačky vrhlo proti skleníku (ale i tak rozbili jen svě okna a konstrukce skleníku vydržela). Tzn. jestli Vám sousedi nemetají přes plot šutry, drny a jiné dlažební kostky, tak se sklem vystačíte. Doporučuju ale nečiré (jako bývá na okénku do koupelny), aby bylo uvnitř sluneční světlo rozptýlené. Můj skleník mají tady:
Známý z Beskyd si ten polykarbonát pořídil a roste mu to v něm jak blbé. A to bydlí vcelku vysoko v horách.
kostej3 Já mám namočený cíchy! 
Začínáme letos zahrádkařit a přemýšlíme o skleníku. Letos jenom foliovník, tak to roste fest. Příbuzná má starý skleněný skleník, tam to taky roste dost. Známý má skleník z polykarbonátu a tam se tomu viditelně nedaří. Tak docela váhám co pořídit - není ten polykarbonát jenom nějaká obchodní fligna typu "levné - hezké - nahovno"?