Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Istral jezusmarja ja viem co to je 
Hmhm.

Tak to máte tak. Hybridy v následující generaci štěpí, protože vznikají tak, že se kříží dvě linie (odrůdy) s poměrně (hodně) odlišnými vlastnostmi. Jejich potomci jsou ale díky heteroznímu (hybridnímu) efektu obvykle mimořádně zdatní. Když se ale hybridní rostliny zkříží mezi sebou, tak dostanete do určité míry i původní rodičovské linie (tzn. tvrzení o přešlechtěnosti a neschopnosti reprodukce je principiálně píčovina. Na druhou stranu je třeba podotknout, že jedna z rodičovských linií může být pylově sterilní, aby se zabránilo samoopylení a podílu nehybridního osiva).

Dále, součástí produkce certifikovaného osiva je management chorob přenosných osivem, což jsou zpravidla virozy. Ty mají takovou vlastnost, že fitness rostliny mění, definitivně a jednou provždy. Přičemž pěstovaná F1 rostlina, kde se příslušná ochrana už neprovádí, buď může být nově infikovaná, nebo se tam může choroba dále namnožit a další generace už může být postižená docela výrazně.

Tzn. příčinu, proč je kytka špatná, takto úplně neurčím. Může jít o infekci, nějakou divnou linii, nebo chybu ve výživě či zálivce. Ale rostliny takto kroutí listy zpravidla ve dvou případech - sucho nebo virozy.

http://www.rustreg.upol.cz/_materials/SCHLR_ZSR/SUM_slechteni_rostlin_2017-2018.pdf
No, v tom prípade by som odporučil skontrolovať aj klasifikáciu odrody, mala by byť napísaná na vignete. Hybridy majú malú schopnosť reprodukcie. Ale ak sú to naozaj tie tmavé, tak by som zvážil náhradný plán. Kultivátor (výrobca a ani jeden z jeho partnerov) nepredávajú semeno, takže sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o hybrid na totálku neschopný reprodukcie.
seminka jsem si sam vydlabal z Lidlovskych "Adora" rajcat. Substrat AGRO pro rajcata. Kolem nic nelita, koreny nevim :) a kelimek ma diry no spodku. Ale asi to opravdu prehanim se zalivkou....