Jo takhle, to jo, někdy mi to čerstvé úplně nedožvýkne a drží to na kůře, obzvlášť nejtenčí větvičky. Ale to mi nijak nevadí a spíš ocenim, že je to hned po ořezání zpracované.
Ne suché, ale proschlé. Aby praskala kůra a lýko. Pokud je dřevo čerstvé, udrží je pohromadě. Aspoň můj drtič se tak chová.
Ta hromada je z tohoto tydne - jsou to hlavne orezy ziveho plotu, takze jen takove krovi. No ale pokud me vyhledove ceka jeste x stromu, tak se mi ten drtic jevi jako docela dobra investice... Mam takove nuzky na vetve z Lidlu za 250 a s tema jsem naprosto spokojeny. Vetve o prumeru 4 cm se s nima strihaji jako maslo. A se zbytkem jak rikate - motorovkou na polinka.
Proč tedy výrobci doporučují drtit suché? Nemůže to být tím, že mokré drží líp při sobě?
Kdybys to drtil čerstvé, mělo by to zvládnout silnější větve. Čerstvé dřevo není tak tvrdé jako vysušené.
Jestli je ta hromada z podzimu, tak to spal, to je strašně moc tenkých větví. Na další řezání kup drtič a pákové nůžky, pokud nemáš. Uřízneš větev nebo strom, nůžkama odstřiháš tenčí větve v místech, kde mají cca 4 cm (podle toho co zvládne drtič). Podrtíš, nevadí ani rozvětvení. Zbylé silnější dřevo motorovkou nebo na cirkularce nařežeš na polínka.
Nedá se to půjčit? Aspoň by sis to vyzkoušel...
Mám už hromadu let zubový drtič z OBI. Na zahradě velké stromy, bambusy a hodně keřů. Skrze to, co máš na obrázku bych jej nezapínal :-) Chce to trochu citu při používaní. Lépe to drtí, když jsou větvě proschlé. Drtit s rozumem, 2,5cm nedělá problém na rovném dřevě, ale suk jej umí potrápit. Každý rok promažu "kolečka" a stroj stále slouží :-)
hmm, tak jsem na vazkach...kdyby slo jen o tu hromadu na fotce, tak to asi spalim...ale pravdepodobne budu shazovat i ty stromy okolo a tam uz by mozna ten drtic mel vetsi opodstatneni.