Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Jo takhle, to jo, někdy mi to čerstvé úplně nedožvýkne a drží to na kůře, obzvlášť nejtenčí větvičky. Ale to mi nijak nevadí a spíš ocenim, že je to hned po ořezání zpracované.
Reakce na | Vlákno  
Ne suché, ale proschlé. Aby praskala kůra a lýko. Pokud je dřevo čerstvé, udrží je pohromadě. Aspoň můj drtič se tak chová.
Reakce na | Vlákno  
Ta hromada je z tohoto tydne - jsou to hlavne orezy ziveho plotu, takze jen takove krovi. No ale pokud me vyhledove ceka jeste x stromu, tak se mi ten drtic jevi jako docela dobra investice... Mam takove nuzky na vetve z Lidlu za 250 a s tema jsem naprosto spokojeny. Vetve o prumeru 4 cm se s nima strihaji jako maslo. A se zbytkem jak rikate - motorovkou na polinka.
Reakce na | Vlákno  
Proč tedy výrobci doporučují drtit suché? Nemůže to být tím, že mokré drží líp při sobě?
Reakce na | Vlákno  
Kdybys to drtil čerstvé, mělo by to zvládnout silnější větve. Čerstvé dřevo není tak tvrdé jako vysušené.
Reakce na | Vlákno  
Jestli je ta hromada z podzimu, tak to spal, to je strašně moc tenkých větví. Na další řezání kup drtič a pákové nůžky, pokud nemáš. Uřízneš větev nebo strom, nůžkama odstřiháš tenčí větve v místech, kde mají cca 4 cm (podle toho co zvládne drtič). Podrtíš, nevadí ani rozvětvení. Zbylé silnější dřevo motorovkou nebo na cirkularce nařežeš na polínka.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Nedá se to půjčit? Aspoň by sis to vyzkoušel...
Mám už hromadu let zubový drtič z OBI. Na zahradě velké stromy, bambusy a hodně keřů. Skrze to, co máš na obrázku bych jej nezapínal :-) Chce to trochu citu při používaní. Lépe to drtí, když jsou větvě proschlé. Drtit s rozumem, 2,5cm nedělá problém na rovném dřevě, ale suk jej umí potrápit. Každý rok promažu "kolečka" a stroj stále slouží :-)
hmm, tak jsem na vazkach...kdyby slo jen o tu hromadu na fotce, tak to asi spalim...ale pravdepodobne budu shazovat i ty stromy okolo a tam uz by mozna ten drtic mel vetsi opodstatneni.