Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

jrd12 Evropu odděluje viadukt 
ok, tak prominte
tyvole vy vůbec nevíte co všechno tomu předcházelo. Mam plnej mobil, fejsbuk, mapu, diskusní skupinu a jinou dokumentaci mrtvol, několikrát jsem se pohádal s lidma na ulici, za fotky jsem dostal flastr potížisty a ať radši vkládám hezký fotečky nad kterýma se můžou všichni radovánkovat. Přijeďte, dostanete přednášku. Ten dokument je to nejmenší a víceměně tím sděluju MÚ děte dopíči, když neumíte udělat ani to nejmenší. Za chvíli bude jaro, to zas bude komedyje se žábama, to by jeden vracal
jrd12 Evropu odděluje viadukt 
váč hlavní problém bude to:
Na téma ochrany jsem sepsal asi 70ti stránkový dokument praktických tipů a vysvětlení vztažených k městu.
jelikož jsem v této skupině hlásil že sbírám lógr kvuli kompostování, považuji za vhodné napsat sem stručný update. Asi před týdnem jsem sběr ukončil. Neni to kvuli covidu (a souvisejícím dlouhodobému propadu množství asi o 90%) to furt nebyl hlavní důvod, ale je to kvůli pro mně nepochopitelné a chybně vyřešenému opatření s odpadovým managementem v centru města. MÚ OŽP zčistajasna odstranilo kontejnerová stání a tím se mi prodloužila docházková vzdálenost k novému místu natolik, že bych si na tom zlikvidoval zdraví. V sezoně by to bylo hodně km týdně. Ostatní koncepce odpadů také vypadá pro rezidenty pošahaně, celé to má další konotace, které tu nebudu rozepisovat. Čili: 1) nasbíral jsem 15 m3 logru 2) adekvátní kompostovací místo nemám a není mi ani občanům snadno dostupné 3) o dosavadním postupu jsem měl výměnu názoru o tom, jak mi lidé placení městem nedali informace co s mým logrem dělají, což byla neoznámená změna od původní dohody. 4) komunitní zahradu nemám a zjevně o ni nikdo nestojí tak, aby se realizovala, 5) další follow-up v kavárnách s lógrem je mizivý, 6) dříve projevené lovísky a palečki na fejsbukách NEPOMÁHAJÍ a NIC PODSTATNÉHO NEŘEŠÍ, na což jsem ty lidi od začátku upozorňoval a dával jsem jim dostatek podnětů co konkrétně udělat, jak se chovat, co zařídit a co z toho bude a jak to bude příležitost k mnohem větším benefitům. Daly by se sehnat finance v řádově stovkách tisíc peněz, ty lidi ale nebyli ochotní pro to něco udělat. Tyto příležitosti nejsou nekonečné a pravděpodobně budou spíš menší.
K lógru se mi ozvalo několik lidí z celé ČR, potřebovali vyzvídat, inspirovali se, sami dělají, mají komunitní zahrady. Nedávno mí psal nějaký fastfoodový řetězec z Brna, ať si pro lógr dojdu, tak jsem jim napsal že sorry, že takovou dálku fakt nepujdu.
Na téma komunitních zahrad jsem si vyslechl celé spektrum lidových názorů od mudrlantů, jejichž bias byl podle toho, co všechno o tom nevěděli a nutně potřebovali sdělit proč je to nezajímá, převážně že se na tom nedá dostatečně vydělat. Neměl jsem potřebu je přesvědčovat. Lidi které to trochu zajímalo, zas bohužel nebyli ti, co by pro KZ byli schopní založit spolek.
Ve věci lógru si tedy dávám pauzičku, dokud nenajdu jiný postup.
Druhé info je o mé další aktivitě ochrany drobných zvířat ve městě... jen stručně. Původní koncepce a plán se redukováním a pasívní rezistencí od OŽP omezil na polepy MHD zastávek proti nárazu ptáků do skel. Jenže původní záměr ochrany ptáků na všech desítkách zastáek se podivnými peristaltickými procesy transformoval do ozdobení (-tj. o kulturní zkrášlení) cca 3 zastávek velkoplošnými fotografiemi historického města. původně jsem čekal, že vyřešení bude otázka 2-3 měsíců, teď to vypadá že po více jak roce se nic neděje a právě najaře jsou ptáci těmito skly nejzranitelnější (ptáčata, co se učí létat a ještě to neznají) Na téma ochrany jsem sepsal asi 70ti stránkový dokument praktických tipů a vysvětlení vztažených k městu.
gratulki!
Blahopřeji. Nedávno vykládala příbuzná, jak čekají v pořadníku na místo v komunitní zahradě v Brně a že by tam moc chtěli, že se tam pořád něco děje. Kdybys se chtěl inspirovat, mají fb "Veřejná zahrada Židenice".
díky... je fakt, že pro některé místní "zavedené žvanily" jsem jako zjevení, ale to je hlavně jejich problém. Teď mne čeká dotáhnout to, co mám načato.
lillyofthevalley  
super, gratulki, jsi dobrej!

Za tak krátkou dobu vytvořit a zaujmout projekty tak, že je Město podpoří, to je hodně dobré. Zvláště jako náplava.
podle aktuálních info jsem byl podpořen ve dvou ze třech podaných podnětů do městského rozpočtu. Jedním z nich je Komunitní zahrada a druhý je ochrana drobných zvířat ve městě. No takže teď bude období příprav, než se reálně něco stane.
Držím :)
děkuji, teď vůbec nevím jestli to vyjde, pak dám vědět.
lillyofthevalley  
A ten se myslím také podílí na nějakém zajímavém komunitním projektu na Praze 6.
kultakutri molekularni ekologie!  
Děkuju.
Jeslti to vyjde, můžu ti zprostředkovat kontakt na kamarády, co mají komunitní zahradu u nás, můžou poradit.
Kwango
kultakutri molekularni ekologie!  
Nekdo z Kourimi tu je, dokonce daval mapicku, kde ma zahradku. Musim si doplnit stalkovaci denicek.
to nevim?
kultakutri molekularni ekologie!  
proc jsem mela pocit, ze jste z Kourimi?
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
jupí!
ano je to tak. Moje návrhy jsou 6, 7, 8. Další mi neprošly, ale i toto považuji za dobrou startovní pozici.
lillyofthevalley  
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
Držím palce
lillyofthevalley  
Držím palce.
Pink2 Růžová2 
Super, těším se na zprávy.
ok, takže update mých aktivit. Nejen že jsem celý rok kromě lockdownu sbíral lógr na kompost, ale připravoval jsem výzvu pro vznik komunitní zahrady. V tuto chvíli jsem své podněty publikoval k hlasování do participativního rozpočtu města. Pokud mě domorodci podpoří, začne budování zahrady a budu dělat i jiné věci, Kromě sběru lógru. Takže uvidím, jak to dopadne.