Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

S tím by bylo vcelku dost dalších komplikací.

Zrovna včera jsem sekala kus sadu a i když se seče nejmíň 3x ročně, kopřivy, ostružity, šipky, náletové javory a špendlíky vyhrávají nad "luční loukou". O betonu zatím neuvažuju.
Jáj, jasné, dík.
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
Taky se to da vybetonovat
Ještě je důležitá ta geotextilie, jinak by kopřivy vyrostly znovu.
Jj. Takže mi tvrdíte, že když nějak (nejsnáz asi za užití zlé ošklivé chemie) vyklučím kopřivy a maliní a dám tam poléhavou křovinu, mám slušnou šanci na bezúdržbovost a spokojený sousedy, tj kopřivy se tam nevrátěj a políhavý křoví nebude přehnaně atakovat sousedovic zahrádku? Dík, přednesu doma.
oskar.blecha vypněte televizi a otevřete internet!  Poznáte tento film?
OK, tak to zkuste s tím vyzráním. Pokud by bylo nejhůř, tak potomci nemusí mít stejné vlastnosti jako zdroj (výnos, chuť, tvar). Ale pokud jste z jeho usušených semínek vypěstovala dobrou úrodu, tak by to snad mělo přetrvat.
Hm, tak název nemám. Ale on si vozí spoustu věcí k pěstování z Ruska, tak je dost pravděpodobné, že i tyhle jsou ruské
 
známej se dušoval, že jo, a ty semínka, co mi dal, taky sušil sám. Někde snad mám zbytek, podívám se na název
oskar.blecha vypněte televizi a otevřete internet!  Poznáte tento film?
Jste si jistá že máte opravdu vcelku vzácnou NEhybridní odrůdu? Pokud ano, tak nechat jeden plod řádně vyzrát (pravděpodobně se zbarví do žluta), klidně až do doby, kdy rostlina uschne (plod nesmí zmrznout). Pak semínka usušit a džet je v suchu.
 
Nechám je, až se na nich objeví žluté líčko, ale netuším, zda to platí pro všechny odrůdy. Pak je dám na ubrousek na parapet.
Simvás, semenaření okurek. Dostala jsem od známého semínka nakladaček a jak si teď připravím semínka vlastní (okurka je k semenaření vhodná)? Musím nějaké okurky nechat přerůst do nějaké zrůdné velikosti? Protože v normální velikosti mají semínka mrňavá a nezralá. Pak jenom usušit?
 
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
To je ten pruh u silnice, co už jsi kdysi někam na Rybu dávala? V tom případě je Arovo řešení nejlepší. Nebo něco podobně poléhavého.

Tráva (jakákoliv) je tam naprt, protože to nesekaný bude časem hnusný - nechala jsem kočkám růst vysokou trávu na střeše sklípku (kopec) a už tak měsíc to je polehlý a ošklivý. A jak to je vysoký, bude sekání nejsnazší kosou, což ne každý zvládá. A vysejt trávník ručně, aby se chytl a neudusil ho plevel dřív, než vzejde, není zas taková prdel, jak to vypadá - na našich latifundiích už jsem to dělala několikrát (naposledy teď v březnu po výkopu k dešťovce) a jen díky tomu, že jsem hračička - Jírovi by z toho jeblo. Ten by tam prostě celej ten pytel nějak vyklepal aj vybavené.

Poléhavou křovinu akorát jednou za pár let umravníš nůžkama na keře.
Reakce na | Vlákno  
Dík
Reakce na | Vlákno  
1. Pozemek odplevelit, jedno jak. Ve zvoleném sponu (cca 30-50cm), půdu prokypřit.
2. Zakrýt geotextilií, jutou,,,
3. Navštívit sousedy s skalníky a nastříhat větvíčky cca 20cm
4. Ve sponu prořezat textili a po třech vložit větvičky.
5. Zalít. Pokud bude sucho, zálivku zopakovat.
6. Cca po měsíci vytáhnout ty, co se nechytili.
hi Neměňte si názory s hlupákem, zhloupnete 
Co barvínek?
Reakce na | Vlákno  
Kdyby to aspoň nebyll svah, že. Proti kopřivám je dobrá klasická černá fólie, vysadit stromečky - zákrsky, nahoru štěpku - ale na tom svahu se to neudrží.
Reakce na | Vlákno  
V tom případě zakupte nějakou luční směs, někdy v říjnu to nechte projet kultivátorem(pouze zlehka) a zasejte louku. Skalníky a podobnej plazivej bordel jsou fajn tak na 10 let a pokud se na to člověk kouká z dálky.
Reakce na | Vlákno  
(Jako mně by se líbilo mít tam trávu (nebo cokoli neškodnýho zelenýho, ne kopřivy) a občas ovocnej strom, ale hlavním cílem je nemuset to moc řešit)
Hlavně klid, nahoře je bohužel plot propustný k sousedům. Momentálně obec slibuje, že to bude dvakrát ročně sekat, leč skutek utíká, my to marně urgujem, a sousedi remcaj, že jim tam od nás prorůstá ten binec. A sekat to znamená kromě té práce i jen kvůli tomu pořizovat křovinořez a nějaké kolečko, ať máme v čem odvozit vzniklý kompost, což se nám úplně nechce (zatím jsme to sekali vypůjčeným nástrojem, ale dlouhodobě no nvm).
A chcete to mít nějak užitné, okrasné, nebo jenom od toho chcete mít klid? Z jedné strany je cesta, ten plot z druhé je propustný, nebo je to zeď?