Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Kdyby to aspoň nebyll svah, že. Proti kopřivám je dobrá klasická černá fólie, vysadit stromečky - zákrsky, nahoru štěpku - ale na tom svahu se to neudrží.
Reakce na | Vlákno  
V tom případě zakupte nějakou luční směs, někdy v říjnu to nechte projet kultivátorem(pouze zlehka) a zasejte louku. Skalníky a podobnej plazivej bordel jsou fajn tak na 10 let a pokud se na to člověk kouká z dálky.
Reakce na | Vlákno  
(Jako mně by se líbilo mít tam trávu (nebo cokoli neškodnýho zelenýho, ne kopřivy) a občas ovocnej strom, ale hlavním cílem je nemuset to moc řešit)
Hlavně klid, nahoře je bohužel plot propustný k sousedům. Momentálně obec slibuje, že to bude dvakrát ročně sekat, leč skutek utíká, my to marně urgujem, a sousedi remcaj, že jim tam od nás prorůstá ten binec. A sekat to znamená kromě té práce i jen kvůli tomu pořizovat křovinořez a nějaké kolečko, ať máme v čem odvozit vzniklý kompost, což se nám úplně nechce (zatím jsme to sekali vypůjčeným nástrojem, ale dlouhodobě no nvm).
A chcete to mít nějak užitné, okrasné, nebo jenom od toho chcete mít klid? Z jedné strany je cesta, ten plot z druhé je propustný, nebo je to zeď?
Já bysem to potřebovala víc pro blbečka, stylem cca:
1) polejete herbicidem
2) provedete tyaty úpravy, aby se tam líbilo Rostlině(TM)
3) vysázíte Rostlinu(TM) v hustotě x jednotek/kvadrátmetr, dál se o nic nestaráte/zalíváte/vytrháváte plevely, než se to rozbují,
4) po roce/../ je to pak bezúdržbové, tzn. nevšímáte si toho/jednou ročně objedete křovinořezem/dvakrát do měsíce vytrháte vniknuvší kopřivy.
Reakce na | Vlákno  
Poléhavý jalovec, skalníky...
Dotaz
Mějme stráň, řekněme 4 m šířky a 2-3 m převýšení, momentálně zarostlou kopřivama a jiným maliním. Je nějaká estetičtější bez- nebo málo-údržbová varianta, než to přikrejt fólií?
 
kultakutri koniklece jsou koťátka mezi kytkami  
Kdosi kdysi chtel vedet, jak vypada Saphir.
 
koubic_m NH Drni! 
Mozna zkusim kombinaci muchovniku, kamcatskych a kanadskych boruvek. k dispozici mam metr a neco siroky pruh kolem plotu, delka asi tricet metru. Teda az ty thuje vykacim..
Reakce na | Vlákno  
Muchovník je super, je jich hodně druhů a dají se pěstovat jako keř i jako stromek. My máme jeden už docela velký stromek, krásně to kvete, krásně tomu červenají listy a chutná výborně.
Zimolez kamčatský máme taky, moc zatím nenarostl, je pod třešní, ale plody jsou dobré.
jostu mam, velky ker. roste a plodi dobre a vydatne !!! (cca 650mnm)
Reakce na | Vlákno  
koubic_m NH Drni! 
I pres mizerny rok uz neco malo dozralo, tak sem hodim par bobrazku z terasy a jizni steny domu..


 
Tyhle jsou ale často napadené.
koubic_m NH Drni! 
Jostu nemam, ale roste u nasich a dostavam pravidelne. Dalsi prisun uz nechci. Rakytnik skrtam ze seznamu ;-) Sit pres bobuloviny nebude problem, revu bych taky jinak sam nesklidil.
 
Ano, také jsem obírala.
Jostu mám dva roky, vloni měla pár kuliček, letos jenom roste a neplodí.
Reakce na | Vlákno  
Istral zrizenec z pytevny 
Tyhlety kanadský bobule se musí dávat do klece.
Já je dal taky pryč... S nostalgií vzpomínám na dětství, kdy jsem kolem plotu měli nasazeny rybízy (zejména černé). Jak já nenáviděl obírání! Mimochodem, pěstuje někdo Jostu? Kříženec černého rybízu a angreštu. Kdysi populární, ale jako to sleduji, jsem v okolí jediný kdo ji ještě má.
Ano, soused keře rakytníku nedávno likvidoval, plíživě se mu to rozlezlo po trávníku. Muchovník (u dalších sousedů) je takový řídký stromeček, prý jim to vždycky sklidí špačci. Mně na zahradě zašel, tak nevím.
Borůvky mám jenom kanadské a daří se jim dobře, plodí, žijí v polostínu, vysoké jsou zatím asi metr. Potřebují hodně rašeliny při výsadbě.

Ještě mě napadlo dát tam nějaké ovocné zákrsky a mezi ně rybízy, angrešty, maliny, beztrnné ostužiny. Uvažuju, že vysadím keřovou višeň na jedno takové hluché místo.
Reakce na | Vlákno  
Kamčatské borůvky jsme kdysi měli a mělo to asi tři bobule celkem. Nedařilo se tomu a bylo to docela zklamání, letělo to. A jestli si to dobře pamatuju, tak to neustále lítali očumovat ptáci, protože v tu dobu nikde kolem nic nedozrávalo, takže nám sežrali i ty mizerný tři. Teď jsou tam kanadské borůvky a spokojenost veliká.