Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Kamčatské borůvky jsme kdysi měli a mělo to asi tři bobule celkem. Nedařilo se tomu a bylo to docela zklamání, letělo to. A jestli si to dobře pamatuju, tak to neustále lítali očumovat ptáci, protože v tu dobu nikde kolem nic nedozrávalo, takže nám sežrali i ty mizerný tři. Teď jsou tam kanadské borůvky a spokojenost veliká.
Rakytník potřebuje samčí a samičí rostliny. Vyrábět cokoliv z rakytníku je oser, ty bodláky jsou prostě peklo. Navíc se rakytník kořeny samovolně rozšiřuje. Bez likvidace je ho pár let plná zahrada.
koubic_m NH Drni! 
Reva v tomhle pocasi stale nezraje, takze letos budu rad za tradicni burcak. Ale rad bych se neco jineho. Ze tri stran parcely mam thuje. Ano, je to mor a nevkus, nicmene jako rychle reseni aby nebylo ze sousednich nezastavenych parcel videt na zahradu to fungovalo vyborne. Ted kdyz pribylo domu v okoli, uvazuju minimalne z jedne strany (jizni) thuje vykacet a dat tam neco uzitecneho a bezudrzboveho, co nemusim dvakrat za rok prorezavat. Z nabidky zahradnictvi jsem zatim koukal na muchovnik, rakytnik a kamcatske boruvky. Nevim jestli se tyto rostliny navzajem daji i michat, jak moc pece vyzaduji a jestli jsou dobre vyuzitelne v kuchyni. Treba z rakytniku se z toho dela spousta, ale ne kazdemu to chutna. Nejake rady, doporuceni?
 
Letos padají nějak brzy i bez obaleče.
Jablka padají a padají, asi jsem stříkl proti druhé vlně obaleče moc brzy. Má smysl to vzít teď ještě jednou?
 
Uvidíme. Tých kontrolujúcych hmyzodoktorov poznám len od videnia, a občas ich stretávam v prírode. Ale poriedku.
U nás sú už cca 10 rokov čo viem. A spravili trochu užitočnej práce. Čo sa divím, tak nevyžrali úle včelárom. A nemal som možnosť opýtať sa ochranárov že či zatiaľ nelikvidujú aj divoké včely keďže kadejakých húseníc a iných lariev je na okolí prebytok. Ale keď sa premnožia ...
Chraň nás před nimi dobrý Bůh (ještě aspoň pár let).
(skúste kúpiť na Aliexpresse. A nahradia osy, ale aj včely keďže žerú bielkoviny.)
(Sršni jsou kamarádi, ale jak je přilákat? Klidně by mohli nahradit vosy, co tam už jsou...)
To chápem, boli to tie tlsté ázijské sršne. Inak sú veľmi milé, aj keď sú veľmi plaché.
Když mi bělásčí housenky začali ve fóliovníku dělat ze zelí síťovinu, vpustil jsem tam na pár minut žravá kuřata a vybavené.
 
Istral zrizenec z pytevny 
(Nejlacinější alternativa je vyhodit ten děsnej buxux na kompost.)
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Každý chce mít na zahradě sršně!
(Lacnejšia alternatíva sú Sršne, tie sa dávkujú aj samé. Vyžerú húsenice, a majú implementovanú aj ochranu pred zlodejmi. Vyskúšané cca 2 roku dozadu na Lužných Lesoch kde na kompletku vyžrali húsenice zavíjačov).
PEC07 ... 
(Zajímavé. 2x dražší alternativa ke Karate, na rozdíl od něj opakovaně použitelná. A líp se to bude dávkovat, s těmi mililitry je to odrb...)
Istral zrizenec z pytevny 
(Skutečný biogentleman stříká Lepinoxem, což je bakterie patogenní pro housenki. A má to registraci i na další plodiny na zahradě a v sadu)
 
PEC07 ... 
Mně se na buxusu vždy objevili ve dvou generacích, v srpnu ta druhá. Ať stříkám čímkoliv, Nesystémovým Karatem, systémovým Mospilanem,..
koubic_m NH Drni! 
Diky, to jsem bohuzel tak nejak tusil. No asi zustanu u burcaku.