Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Můžete mi pls doporučit nějaký druh keřové růže, která kvete delší dobu? Nejlépe bílou nebo žlutou. Protože ta žlutá kvetla přesně 14 dní.
 
Myslím že ne, fakt ani jedna jahoda z plochy 1m2 a víc. V jiných koutech zahrady mám klasické lesní, ty plodí normálně, šlahouny pouštějí dost.
Nevíte někdo o odrůdě rajčat, která vytváří jen malé zálistky, ideálně žádné?
To vyštipování strašně zdržuje od práce..
 
Jsou jahodíky, které pouští šlahouny a stejně plodí... Aspoň my nic se šlahouny neděláme, no ale taky nemáme nějak zvlášť velké jahody..
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Jestli by nestačilo nenechávat pouštět ty šlahouny, jahodník nacpe všechnu energii do dětiček a sám pak neplodí.
Vloni jsem osazovala vcelku velké plochy a mezi rybízy jsem přesadila lesní jahody, už nevím odkud. Vloni ještě neplodily, ale rostly jak blbé, vyhazovaly krásně šlahouny. No a letos jsem zjistila, že to je nějaký zmutovaný chudáček, krásně kvete, ale nemá pak plody. Takže vyškubat a znovu.
 
Trauma_Zero_Mageo  
Já hleděl z okna směr Hodonín co se z toho škaredého kúta zas k nám žene
Tak jsem na zahrádce frflal nad zálistky na rajčatech, než mne vyhnal déšť. Ze stejné bouřky, co likvidovala Hrušky Lužice, Moravskou.. :-(
 
Malý krok pro Ludvu6
Už tři roky máme na zahradě podzemní nádrž na dešťovku, v chatě je čerpadlo a užívá se to na splachování a zalívání, funkční to je tak dva roky. Celou dobu jsem bojovala s hadicema, jedna stará je úplné nepoužitelná tvrdá, pak mi někdo koupil novou, ta je zase krátká, přikoupila jsem takovou tu nahahovací hadrovou, zase mi to nešlo spojit. A včera to přišlo: našla jsem správnou spojku, hadice jsem propojila, dosáhnu i na borůvky v rohu, můžu měnit proud vody. Tolik radosti.
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Mně teda cédéčka fungovaly hodně dobře. Měl jsem jich na třešni každý rok rozvěšených tak tucet, na dost dlouhých špagátech, aby se to furt otáčelo, a pohoda. Jednou jsem to neudělal a půlka třešní oďobaná. Teď máme ten strom obsypanej až jsou prohnutý větve, ale ještě je to zelený. Říkal jsem si, že schválně počkám, jak to půjde, ale kdy se na to začali slítat, jdu věšet placky.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Bohužel už to je vzrostlý strom.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Kočka se vcelku snaží, ale na strom jsem ji ještě lézt neviděla. Možná jí tam zkusím dát žebříček.
Sousedovic kočky na ně pečou.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Tušila jsem to.
soused přes keře hází nějaké záclony. Tak jedině, jestli je ta třešeň malá
vlad_ petaklic mi rozesněžil textik  vtipný textík
asi jen ubytovat tam kočku nebo jiný káně...
Agave co nejde silou, jde jeste vetsi 
Na kosy nefungují žádný CD, alobaly a jiní strasaci déle než den dva. Pokud máš třešeň v místě kde je žravá kapacita ptactva větší než množství plodů, tak smůla.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Dotaz
Máte někdo osvědčenou metodu, jak odplašit kosy a jiné špačky z třešňového stromu?
Je to pár dní, co třešně začaly chytat barvu a v nejvyšších patrech už operují ptačí gangy. Ani zralý to ještě není. Já bych jim tu trochu třešní i přála, ale oni nedojídají. Naďobnou a nechjí a ono to pak hnije rovnou na větvi. A já pak nasbírám s bídou na jeden koláč, protože zbytek je oďobanej.

Soused v Liblici dával na rybíz proužky alobalu, který házely odlesky a tím to mělo plašit ptáky. Na stromě jsem to ale u nikoho neviděla.
 
Polykarbonát má proti UV záření stabilizovanou jednu stranu a časem asi ta propustnost - oproti sklu - půjde dolů (otázka taky je, o kolik je - u dutinkového - nižší na začátku).
Že by něco nerostlo jen proto, že to je pod polykarbonátem, tak to ne.
Co upřednostnit si musí člověk rozhodnout sám.
 
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Materiálem to spíš nebude. Já už viděla samodomo skleníky a pařeniště z nejrůznějších věcí a fungovaly. Blbá může být konstrukce (což u kupovanejch stavebnic spíš není), nebo lokalita/orientace a nebo zahradník něco dělá blbě.
Osobně bych se polykarbonátu nebála už z toho důvodu, že to spíš snese náhodně vystřelenej šutr od sekačky. To by u nás byl asi největší problém.
Skleník mám na zahrádce už přes deset let, když jsem ho tehdy kupoval, byl polykarbonát v nabídce jako lehčí + dražší + odolnější alternativa ke sklu, takže mám sklo a za těch 10+ let se nic nerozbilo (sousedům za plotem teda jo (na stejném skleníku), ale ti měli za skleníkem houpací dvojžidli, kteroužto ukotvili do země jen tak do hlíny no a za jedné větší bouřky jim to tu trubkovou kostru houpačky vrhlo proti skleníku (ale i tak rozbili jen svě okna a konstrukce skleníku vydržela). Tzn. jestli Vám sousedi nemetají přes plot šutry, drny a jiné dlažební kostky, tak se sklem vystačíte. Doporučuju ale nečiré (jako bývá na okénku do koupelny), aby bylo uvnitř sluneční světlo rozptýlené. Můj skleník mají tady: