Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Tak jsem včera na sazenicích vyštípl první zálistky. Netěším se nato, vždycky mi něco uteče..
 
Když já k tomu nějak nemám vztah. Budu o tom přemýšlet. A jedni sousedi je tam celoročně mají.

Zato jsem silně zatoužila po privátním rybníčku Brčálníčku, nic velkého. Ale mám tam z loňska plno rozvrtaných koutů, do toho jsem přišla na to, že je ta zahrada moc otevřená, měla by se nechat víc zarůst, ale ještě nevím jak a vloni vysázené rostlinky stromečky začínají konečně víc růst a houstnout. Tak letos ještě ne.
Pořiďte si na zahrádu párek želv a ošéfuje nějaký (přenosný) plůtek, aby neutekly. Zimu zvládnou venku, po pampeliškách se zapráší.
Tak jsem to včera stříkla, no. Připadala jsem si jako vrah malých koťátek a jehňátek, ale v některých místech už neroste nic jiného.
Dík. Bez žížal bych nevěděl co s trávou :-)
lol, ty jdu teprve vysévat :)
super, diky moc
Trauma_Zero_Mageo  
Je na to stránka na mapoticu

https://www.mapko.cz/
žížalí čaj
nemá někdo přebytky žížalího čaje? Praha, Říčany a okolí, přijela bych si a co za to na oplátku se domluvíme :).
 
Já bych se ráda koukala bud na pěknou voňavou růži nebo na venkovní
ibišek:-))
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
To byla citace mý matky, to Ti neradím :-)

Jinak tam, kde mě štvou, je vydloubávám a hned tam nasypu travní semeno, aby to zakrylo a aby se tam hůř chytly. Jeden rok jsem zkusila nanést na ně Roundup štětečkem a zabral. Ale spíš mě neštvou, tak je nechávám žít.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Když už to opravdu musí být, tak fakt ty jedy. Roundup gel, to je balení jako aniperspirant, cíleně to mázneš na list vybraný rostliny a je to. Když s tím prolezeš trávník po čtyřech, za půl hodiny máš oďubkovaný všechny pampelišky a do týdne je po nich. Anebo rovnou postříkat jakýmkoli selektivním herbicidem na dvouděložný… Mechanicky to je bez šance.
Ale no tak, v plochách, které se pravidelně sečou jich je vcelku snesitelně. Průšvih je v místech se "zanedbanou údržbou", třeba na kraji ohniště jich je kolonie. No a teď chci v takovém dalším problémovém místě budovat něco jako skalku a jasně vítězí nad netřeskem.
Když jich je jen pár, dá se ustát vyrýpáváním i s kořeny. Ona sice je schopná vyrůst z kousku kořenu nová, ale chvilku to trvá je taková bídnější - lépe se odstraňuje. Pokud je jich více, tak jednoznačně selektivní herbicid typu Bofix, nebo polské Fernando.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
IMHO je to s pampeliškama stejný jako s krtkem - když se ho chceš zbavit, tak se odstěhuj.
Máte někdo prosím zkušenosti s likvidací pampelišek? Pár mi jich nevadí, ale u nás v zahradě se jim opravdu daří a v některých místech roste jedna vedle druhé. Vloni jsem se je snažila vyrýpnout, ale i když na ně jdu tou dlouho lopatku, i když jdu s rýčem, většinou ten nekonečný kořen praskne a kus ho zůstane v zemi. Takže letos jich je ještě víc. Nechci používat hned jedy, čtu něco o sodě, octu nebo horké vodě, skutečně to někomu funguje?
 
Dýně a cukety mi za oknem v malých květináčích nasazují poupata, asi bych to měla vylámat co.
 
kkk.a.c.k.a ne každá  podlaha hřeje
Vydrž, letos je to všechno zpožděný.
kkk.a.c.k.a ne každá  podlaha hřeje
Zaschnou před rozkvetením.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
OK, tak jí dám ještě čas.