Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Tam není nikde ani jeden buxus.
jdk bezprizorní dýchač čerstvého vzduchu 
U nás taky tak.
Trauma_Zero_Mageo  
Celkem pěkné, mám to podobně, jen břehy jsem zasypal zeminou smíchanou s jílovitým substrátem pro vodní rostliny a vytvořil si takové bahenní zony pro určitý druh květin...zapřel jsem to pískovci
Moje šalvěj dřepí na záhonu a dělá mrtvou. Čeká, až se oteplí, asi.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Dotaz
Kdo máte venkovní šalvěj - už vám raší?
Já nevím, jestli chcípla (letos přeci jen bylo víc mrazu), nebo jestli prostě ještě nemá svoji dobu. Ona je jinak dost odolná.
Abych případně splašila jinou.
 
Istral jezusmarja ja viem co to je 
Vidím tam dobře Buxus? V dnešní době skvělá volba, wtz.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Tak já nevim, ty se tu furt ventiluješ jako děsnej expert přes všechny zahrady, a najednou koukáš na čerstvě osazenou plochu zamulčovanou kačírkem jak naivní káča. Všechny ty kytky jsou rozlízací a půdokryvný, za rok ten štěrk mezi tím bude sotva vidět. Kdyby to takhle mělo zůstat, tak bych zahradníka hnal potěhem, wtz.
Istral jezusmarja ja viem co to je 
Strašný. Štěrkový peklo.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Konečně máme osázeno kolem rybníčku, hend to vypadá úplně jinak

 
Istral jezusmarja ja viem co to je 
Hmhm.

Tak to máte tak. Hybridy v následující generaci štěpí, protože vznikají tak, že se kříží dvě linie (odrůdy) s poměrně (hodně) odlišnými vlastnostmi. Jejich potomci jsou ale díky heteroznímu (hybridnímu) efektu obvykle mimořádně zdatní. Když se ale hybridní rostliny zkříží mezi sebou, tak dostanete do určité míry i původní rodičovské linie (tzn. tvrzení o přešlechtěnosti a neschopnosti reprodukce je principiálně píčovina. Na druhou stranu je třeba podotknout, že jedna z rodičovských linií může být pylově sterilní, aby se zabránilo samoopylení a podílu nehybridního osiva).

Dále, součástí produkce certifikovaného osiva je management chorob přenosných osivem, což jsou zpravidla virozy. Ty mají takovou vlastnost, že fitness rostliny mění, definitivně a jednou provždy. Přičemž pěstovaná F1 rostlina, kde se příslušná ochrana už neprovádí, buď může být nově infikovaná, nebo se tam může choroba dále namnožit a další generace už může být postižená docela výrazně.

Tzn. příčinu, proč je kytka špatná, takto úplně neurčím. Může jít o infekci, nějakou divnou linii, nebo chybu ve výživě či zálivce. Ale rostliny takto kroutí listy zpravidla ve dvou případech - sucho nebo virozy.

http://www.rustreg.upol.cz/_materials/SCHLR_ZSR/SUM_slechteni_rostlin_2017-2018.pdf
Trauma_Zero_Mageo  
Jinak blízko u nás v Mutěnicích vznikla hi-tech farma na rajčata, prodávají 1kg za 170kč ale ty kráso, ale např v lednu člověk koupí dokonale chutnající cherry rajčata, naprosto nesrovnatelné s tím co se prodává v supermarketech.
 
Trauma_Zero_Mageo  
Ale jak vypěstovat papriky abych je mohl sklízet v srpnu a ne až v říjnu mi nejde do hlavy....mám je teď ve foliáku a furt se to šklebí má to 15 cm a neroste to, přitom start za oknem v minipařeňáku to mělo skvělý
 
Trauma_Zero_Mageo  
bych toi jako dlouholetý pěstitel vlastních přísad z rajčat shrnul:
1) pěstovat jen z dobře uskladněných semen ze sáčku, stalo se mi že 5 let stará semínka (uschovaná v zahradním domku kde se v zimě netopí) mají tak 30 procentní klíčivost
2) Přísady rajčat pěstuju na severní straně na parapetu plastového okna, slunce to mít nemusí, ani moc teplo(15-20 stupnu je ok), stačí světlo
3) používám zásadně supresivní substrát pro množení, dá se koupit v každém zahradnictví, výborně to v tom jde, nemíchám to se zeminou
4) zalévám akvarijní vodou jednou týdně, až jsou rostlinky tak 10 cm a více se zálivkou přitlačím
5) dbát ať to není na průvanu, může se nalomit stonek a jde to rychle do kopru
 
Já bych zkusila nějaký fungicid. A příště doporučuju vysít místo Adory Black from Tula nebo Cherokee Purple, ta jsou podobná, rostou jak trifidy a jsou ňam. A do rašelinových tablet, to ušetří problém s plísňovým padáním. Konec hlášení.
já mám za oknem letos největší rajčata, co jsem kdy měla :) Nějak se mi povedlo je zasít včas nebo co. Quadro. Divoká rajčata spokojeně vytvářejí džungli, snad udám všechny přebytky. Papriky tradičně chcípáci, nevím, proč to s nima furt zkouším. Okurky normálka
 
V klidu. Sázím víc než 15 let semínka různých hybridů rajčat (z vydlabaných koupených z obchodu). Vždycky byla v pořádku a výsledek byl chuťově o 100% lepší než sebelepší a sebedražší rajčata z obchodu. Finta je v tom, že ta semínka ze svých rajčat nesmíš zasadit příští rok. Protože hybidy se štěpí a vypadne z nich cokoliv - ztratí se tak vlastnosti, které ten hybrid měl původně. Vždycky vydlabej nově koupená. PS: Mně taky letos rajčata "čučí" a nerostou. Jediná použitelná jsou ta, která jsem vysela v lednu s tím, že půjdou před zmrzlými muži do foliáku. Ty, co jsem sela v březnu, jsou maličká a šklebí se - taky máme plastová okna jak psal isir. Letos je hodně zataženo a sluníčka mají opravdu málo.
Hybridy sú tak prešľachtené, že nemajú garantovanú reprodukciu. Môžete to s nimi skúsiť, ale bude to bez záruky. My sme mali od Syngenty nejaké skleníkové (klasifikácia F4) niekoľko rokov, a plodili aj keď sme recyklovali semená. Chuť sa ale každým rokom vytrácala, aj s klíčivosťou.
Neco takoveho slysim poprve....to sem netusil, ze je to takova veda. Takze myslite, ze pokud mi to nechcipne, tak stejne to zadne plody nevyprodukuje?
 
No, v tom prípade by som odporučil skontrolovať aj klasifikáciu odrody, mala by byť napísaná na vignete. Hybridy majú malú schopnosť reprodukcie. Ale ak sú to naozaj tie tmavé, tak by som zvážil náhradný plán. Kultivátor (výrobca a ani jeden z jeho partnerov) nepredávajú semeno, takže sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o hybrid na totálku neschopný reprodukcie.
seminka jsem si sam vydlabal z Lidlovskych "Adora" rajcat. Substrat AGRO pro rajcata. Kolem nic nelita, koreny nevim :) a kelimek ma diry no spodku. Ale asi to opravdu prehanim se zalivkou....