Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Neco takoveho slysim poprve....to sem netusil, ze je to takova veda. Takze myslite, ze pokud mi to nechcipne, tak stejne to zadne plody nevyprodukuje?
 
No, v tom prípade by som odporučil skontrolovať aj klasifikáciu odrody, mala by byť napísaná na vignete. Hybridy majú malú schopnosť reprodukcie. Ale ak sú to naozaj tie tmavé, tak by som zvážil náhradný plán. Kultivátor (výrobca a ani jeden z jeho partnerov) nepredávajú semeno, takže sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o hybrid na totálku neschopný reprodukcie.
seminka jsem si sam vydlabal z Lidlovskych "Adora" rajcat. Substrat AGRO pro rajcata. Kolem nic nelita, koreny nevim :) a kelimek ma diry no spodku. Ale asi to opravdu prehanim se zalivkou....
 
Alebo máte veľmi úsporné sklá na oknách, ako ja (Plnené argónom). A rastlinky dostávajú málo svetla. I keď hento skôr vyzerá na moc veľkú zálievku, možno aj s hubami v substráte.
Istral jezusmarja ja viem co to je 
Jedná se o certifikované osivo? jaký substrát byl použit? Nelítají kolem sciarry? Jak vypadají kořeny? Má kelímek dole díry na odtok přebytečné vody?
Myslel jsem to tak, ze jsou male z toho duvodu, ze jsem je zasadil pozde(ji) nez Trauma_Zero. Proc chradnou taky nevim.
 
Prdlačky, mi rajčata vzešla, vyrostla do cca 5cm a pak začala chřadnout. Proč? Netuším, osud...
no asi jsem to zasadil pozde...
 
Trauma_Zero_Mageo  
Jsou nějaké malé já už včera sadil ven rajčata výška cca 30 až 35cm.
vypestoval jsem si ze seminka rajce, no akosi se mi zda, ze postupne zacinaji nejak chradnout - z cca 25 rostlinek jich vypada tak 5-10 podobne... sam nevim, jestli je treba zalivam moc, nebo naopak malo? jsou celou dobu za oknem (uvnitr) na parapetu, jizni okno. V jedne mistnosti se topi, v druhe ne, ale chradnou v obou mistnostech.
 
Jen upozorňuji, že tavolník je hrozný plevel a musí se pravidelně stříhat,
Včera jsem si důkladně vyzkoušel, co to znamená "přeházet kompost". Měli jsme velkou hromadu kompostu u zdi, kde už překážela, takže bylo potřeba svrchní nezetlelou část přeházet přes tu dvoumetrovou zeď na druhou stranu. Bylo toho asi kubík.
 
Já jen, že když dáš stejný keř co už někde máte, víš do čeho jdeš, ničemu to nevadí a když to pak současně kvete, tak je to krásné dvojnásob.
Kalina je pěkná, nebo tavolník třeba.
Trauma_Zero_Mageo  
jo trochu se snažíme aby to bylo pestré co se týče druhů
Napadla mě kalina.
Nerozumím té podmínce, že to nemá být nic co už tam je. Je to přece normální zahrada a ne botanická.
Co parková růže? Nebo jak píše Istral, dřevitá pivoňka - mám všechno :-)
Trauma_Zero_Mageo  
Šeříky máme dva, kdoulovec nám před časem zhebnul (byl by to ale dobrý kandidát), levanduli máme poblíž, takže tu ne
 
Istral jezusmarja ja viem co to je 
Mochna krovinná, dřevitá pivoňka, nebo pěknou vyšší deku z šalvěje či levandule, tisíceré pozdravy od opylovačů.
Kdolouvec.