Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Ale já píšu, že klidně hnojit začnu, jen nějak opravdu netuším čím. A to, že nechci, aby to byla úplná chemie, na tom nic mimibizzarovského opravdu nevidím. Několik let jsem ta rajčata pěstovala takhle bez hnojení a nikdy problém nebyl. Fakt je teda ten, že jsem vždycky sázela do své hlíny a letos poprvé do nějakého univerzálního substrátu ze zahradnictví, tak to tím hnojením, respektive výživou být může. Tak poradíte čím je povzbudit?
Istral lenin: ucte sa kurva ucte sa debili 
Ok, tak nehnojte vůbec, to bude ze všeho nejbezpečnější. Další hodnotné rady k pěstování jistě nejdete na mimibizzaru a podobných odborných webech.
Doposud jsem nikdy nehnojila. Ale klidně začnu, pokud to k něčemu bude. Čím by bylo nejlepší? Aby to nebyla úplná chemie? / Rajčata jsou primárně pro děti/
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
:(
Istral lenin: ucte sa kurva ucte sa debili 
Hnojíte?
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Neliješ vodu i na listy? U nás rajčata vypadají dobře, ale v nádobách se u nás rajčatům nikdy moc nedařilo, dala jsem tam letos jen keříkové balkonovky.
Istral lenin: ucte sa kurva ucte sa debili 
Na slimejše dobře fungujou hlístice. Chce to ale nachytat kýbl slimejšů, ty nainfikovat hlísticema a vypustit na zahradě. Oni pak zdechnou, další slimejši je sežerou, a tím se parazit uspokojivě šíří. Stejně tak je dobré udělat na zahradě pár krmných bodů, kam se slimejši slejzaj, a ty pak nakrmit infikovaným krmivem.
 
Netušíte někdo, proč mi žloutnou listy na rajčatech? Breberky jsem žádné nenašla, zalévám pravidelně ráno a v pozdní odpoledne, ale rajčata jsou letos nějak nepovedená. Plody se tedy dělají, ale míň než jiné roky. Je to tím letošním divným počasím? Papriky jsou v pohodě, nežloutnou a už je tam několik pěkných plodů. Mám obojí na zahradě na místě, kam svítí slunce prakticky od rána až do pozdního odpoledne. Cca 5 metrů ode mě má rajčata sousedka, nežloutnou a evidentně lépe prospívají. Ona je tedy má v záhoně, já ve velkých květináčích. Jenže takhle je pěstuji každý rok a vždycky v pohodě, letos to vypadá, že bude pár rajčátek a nic.
 
skvrna_od_kreozotu skvrnu pořídíme snadno 
Na podzim vysazená třešeň něco, klejotok, během tří týdnů RIP.
 
Dítě dostalo takovou tu mini růžičku v květináči. Když začala chcipat, zkusila jsem ji dát do hlíny. Teď už měří půl metru a kvete jak blázen. Budu ji muset přesadit. Netušíte někdo, co je to za typ růže?
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Nám nakonec zabraly nadrcený vaječný skořápky kolem sazenic.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
To je moje noční můra, utopení slimáci na kaši.
já jim to pivo leju do slupky do melouna (rozkrojené napůl a vyžraného), taky funguje
jdk bezprizorní dýchač čerstvého vzduchu 
Letos je to se slimáky vážně tragedie. Nám taky sežrali kde co, jen dvě cukety hrdinně odolaly.

Aplikoval jsem na ně pak dle rad souseda pivo. Stačí někde umístit uřízlou petku s pivem a světe div, se lezou na to jak diví. Dneska jsem jim udělal další hospůdku u hrášku, tak se aspoň snad před smrtí trošku pomějí.
 
Ano, fungují zázračně, ale my prostě kýbl hoven ze slepičárny zalitý vodou máme vedle kompostu postavený pořád (byl tam i přes zimu) a proto délku kvašení nesleduju, ale před prvním použitím bych doporučoval nechat tři týdny uležet a aplikoval před deštěm, naše zahrada vždy po použití voní až příliš úrodně
oskar.blecha vypněte televizi a otevřete internet! 
Jak již odpověděli jiní, na zahradu se dostanu jednou (někdy dvakrát) za týden, a za těchto okolností jiný způsob jejich regulace neznám.
Ideální by bylo mít mít souseda který by choval Indické běžce a občas je tam nechat vyblbnout ;-)
Slimáci mi letos kompletně zlikvidovali vyseté okurky a výrazně zredukovali tyčové fazole. Ostatní přes jejich žravost zatím přežívá.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Netuším, doufám, že ne.
To tak chvíli necháta rajčata bez dozoru, a najednou zjistíte, že vyštipujete zálistky na zálistcích :/
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Myslíš, že to bude fungovat i na šneky? Letos jsem tu slimáka nepotkal, ale dvě okurky a tři cukety nám kompletně zlikvidovali šneci.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Pro ty, co nemají drůbež ani ježka, jsou tyto granule na slimáky bezvadné. Neuškodí nikomu jinému (nejsem si jistá u šneků teda).
Popis produktu
NEUDORFF FERRAMOL - přípravek proti slimákům bezpečně účinkuje na slimáky a plzáky, kteří se po pozření granulí stáhnou s pocitem nasycení do svých podzemních úkrytů, kde uhynou a tím odpadá sbírání mrtvých slimáků. U slimáků nedochází k nadměrné tvorbě slizu a díky tomu povrch záhonů zůstává čistý. Při náhodném požití není nebezpečný pro domácí ani jiná zvířata a jiné užitečné organismy. Firma NEUDORFF ve výrobcích na ochranu rostlin používá účinné látky pouze přírodního původu.

Vlastnosti:

- Účinná látka - fosforečnan železitý, běžně se vyskytující ve volné přírodě
- Granule vlivem vlhkosti nabobtnají a jsou pak ještě atraktivnější, za sucha se granulím vrátí jejich původní velikost