Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

koubic_m NH Drni! 
Jostu nemam, ale roste u nasich a dostavam pravidelne. Dalsi prisun uz nechci. Rakytnik skrtam ze seznamu ;-) Sit pres bobuloviny nebude problem, revu bych taky jinak sam nesklidil.
 
Ano, také jsem obírala.
Jostu mám dva roky, vloni měla pár kuliček, letos jenom roste a neplodí.
Reakce na | Vlákno  
Istral zrizenec z pytevny 
Tyhlety kanadský bobule se musí dávat do klece.
Já je dal taky pryč... S nostalgií vzpomínám na dětství, kdy jsem kolem plotu měli nasazeny rybízy (zejména černé). Jak já nenáviděl obírání! Mimochodem, pěstuje někdo Jostu? Kříženec černého rybízu a angreštu. Kdysi populární, ale jako to sleduji, jsem v okolí jediný kdo ji ještě má.
Ano, soused keře rakytníku nedávno likvidoval, plíživě se mu to rozlezlo po trávníku. Muchovník (u dalších sousedů) je takový řídký stromeček, prý jim to vždycky sklidí špačci. Mně na zahradě zašel, tak nevím.
Borůvky mám jenom kanadské a daří se jim dobře, plodí, žijí v polostínu, vysoké jsou zatím asi metr. Potřebují hodně rašeliny při výsadbě.

Ještě mě napadlo dát tam nějaké ovocné zákrsky a mezi ně rybízy, angrešty, maliny, beztrnné ostužiny. Uvažuju, že vysadím keřovou višeň na jedno takové hluché místo.
Reakce na | Vlákno  
Kamčatské borůvky jsme kdysi měli a mělo to asi tři bobule celkem. Nedařilo se tomu a bylo to docela zklamání, letělo to. A jestli si to dobře pamatuju, tak to neustále lítali očumovat ptáci, protože v tu dobu nikde kolem nic nedozrávalo, takže nám sežrali i ty mizerný tři. Teď jsou tam kanadské borůvky a spokojenost veliká.
Rakytník potřebuje samčí a samičí rostliny. Vyrábět cokoliv z rakytníku je oser, ty bodláky jsou prostě peklo. Navíc se rakytník kořeny samovolně rozšiřuje. Bez likvidace je ho pár let plná zahrada.
koubic_m NH Drni! 
Reva v tomhle pocasi stale nezraje, takze letos budu rad za tradicni burcak. Ale rad bych se neco jineho. Ze tri stran parcely mam thuje. Ano, je to mor a nevkus, nicmene jako rychle reseni aby nebylo ze sousednich nezastavenych parcel videt na zahradu to fungovalo vyborne. Ted kdyz pribylo domu v okoli, uvazuju minimalne z jedne strany (jizni) thuje vykacet a dat tam neco uzitecneho a bezudrzboveho, co nemusim dvakrat za rok prorezavat. Z nabidky zahradnictvi jsem zatim koukal na muchovnik, rakytnik a kamcatske boruvky. Nevim jestli se tyto rostliny navzajem daji i michat, jak moc pece vyzaduji a jestli jsou dobre vyuzitelne v kuchyni. Treba z rakytniku se z toho dela spousta, ale ne kazdemu to chutna. Nejake rady, doporuceni?
 
Letos padají nějak brzy i bez obaleče.
Jablka padají a padají, asi jsem stříkl proti druhé vlně obaleče moc brzy. Má smysl to vzít teď ještě jednou?
 
Uvidíme. Tých kontrolujúcych hmyzodoktorov poznám len od videnia, a občas ich stretávam v prírode. Ale poriedku.
U nás sú už cca 10 rokov čo viem. A spravili trochu užitočnej práce. Čo sa divím, tak nevyžrali úle včelárom. A nemal som možnosť opýtať sa ochranárov že či zatiaľ nelikvidujú aj divoké včely keďže kadejakých húseníc a iných lariev je na okolí prebytok. Ale keď sa premnožia ...
Chraň nás před nimi dobrý Bůh (ještě aspoň pár let).
(skúste kúpiť na Aliexpresse. A nahradia osy, ale aj včely keďže žerú bielkoviny.)
(Sršni jsou kamarádi, ale jak je přilákat? Klidně by mohli nahradit vosy, co tam už jsou...)
To chápem, boli to tie tlsté ázijské sršne. Inak sú veľmi milé, aj keď sú veľmi plaché.
Když mi bělásčí housenky začali ve fóliovníku dělat ze zelí síťovinu, vpustil jsem tam na pár minut žravá kuřata a vybavené.
 
Istral zrizenec z pytevny 
(Nejlacinější alternativa je vyhodit ten děsnej buxux na kompost.)
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Každý chce mít na zahradě sršně!