Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

schrodingerova   .
dotaz
mám travnatou (nic moc, drny a tak) plochu cca 1x4 metry ve stínu pod stromy (listnáče), kterou bych ráda nějak zahustila, ideálně nějakou luční směsí s kytičkami a tak a nechala ji dál žít svým životem. Nějaká vhodná směs, která by vzešla i v tom stínu? Nebo raději jen klasická tráva?
 
Můra - šípověnka olšová.
jrd12 já přísahám na svůj  herbář
Milford Sansa, Queen of the North 
Děkuji
jrd12 já přísahám na svůj  herbář
housenky
Milford Sansa, Queen of the North 
Nevíte prosím, co se mi to vylíhlo na zahradě?
 
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Dotaz
Má někdo zkušenost s pěstováním batátů?

Experimentálně jsem zakoupila rostlinku batátu. Ujala se, vyhnala šlahouny a ony, jak se plazí, mi v tom záhoně zakořeňují. Normálně v těch kolínkách pouštějí kořínky, úplně snadno. Když bych je takhle namnožila, vydrží mi v semenáčcích do jara? Zdá se mi, že teď už je trochu pozdě je nechat zakořenit, aby z nich ještě letos něco bylo.
Všude po internetech píšou, že se to množí jako brambora z hlízy. O těch odnožích jsem nic nenašla.
 
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
No právě!
Reakce na | Vlákno  
Kdybyste tak viděl, jak ty různý bzikačky milujou růže! Když kvete Kiftsgate (už má 6 metrů) je to bzukot, jak když letí Boeing. A kvetoucí louka někdy není potřeba, u mě to suplujou skalníky, hlohyně, rozchodníky, levandule, čistec - to je nejoblíbenější nálevna :))
Kvetoucí louku máme taky, do sadu jsem se sekačkou dorazila 2x, ani jsem to neposekala celé a to posečené má zase 60cm. Máme všude okolo dost neposečených pozemkú, akorát to místo kvetoucích luk zarůstá plevelí, ostružinama a kopřivama, náletovými javory.
Určitě jí bude lépe v zemi než v kýblu :-)
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
A jak víš, že ji nemá?
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Kdy se vysazujou růže? Mám tady v kýbli jednu "dočasně", kdy mi na ni nezbylo nikde kloudný místo a teď se mi uvolnilo po jiné chcíplé kytce, takže bych ji mohla vysadit do prostoru, aby se jí udělalo líp.
Istral vravim serte na to aj on na to sere 
Kdybyste tam raději místo takovýhle zbytečností udělali kvetoucí louku pro hmyz....
 
Tak odkvetlé stonky se musí odstraňovat průběžně celou sezonu a i polyantce prospěje zkrácení a prosvětlení. Tuhle jsem nechala na zkoušku Artemis ( o které píšou 120x50cm) růst jen tak a za čtyři roky má tři metry, je celá zapletená, rozvalená a tváří se, že mě sežere. Ale jinak je boží, na jednom stonku má i třicet květů a dlouho vydrží ve váze. Na obrázku 4 stonky.
Reakce na | Vlákno  
Polyantky kvetou nejdéle a opakovaně i bez stříhání.
Já nevím, prostě jsem vzala červenou keřovitou třetí zprava. Ale začnu si to psát. Za tipy dík.
A je to jaká odrůda? Třeba stačí ostříhat odkvetlé a počkat na další flor. Za mě vyzkoušeno kontinuálně kvetoucí Westerland, Pilgrim, Rebecca Mary. Gloria Dei. Kristov Jubilej.
Můžete mi pls doporučit nějaký druh keřové růže, která kvete delší dobu? Nejlépe bílou nebo žlutou. Protože ta žlutá kvetla přesně 14 dní.
 
Myslím že ne, fakt ani jedna jahoda z plochy 1m2 a víc. V jiných koutech zahrady mám klasické lesní, ty plodí normálně, šlahouny pouštějí dost.