Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Kdybyste tak viděl, jak ty různý bzikačky milujou růže! Když kvete Kiftsgate (už má 6 metrů) je to bzukot, jak když letí Boeing. A kvetoucí louka někdy není potřeba, u mě to suplujou skalníky, hlohyně, rozchodníky, levandule, čistec - to je nejoblíbenější nálevna :))
Kvetoucí louku máme taky, do sadu jsem se sekačkou dorazila 2x, ani jsem to neposekala celé a to posečené má zase 60cm. Máme všude okolo dost neposečených pozemkú, akorát to místo kvetoucích luk zarůstá plevelí, ostružinama a kopřivama, náletovými javory.
Určitě jí bude lépe v zemi než v kýblu :-)
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
A jak víš, že ji nemá?
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Kdy se vysazujou růže? Mám tady v kýbli jednu "dočasně", kdy mi na ni nezbylo nikde kloudný místo a teď se mi uvolnilo po jiné chcíplé kytce, takže bych ji mohla vysadit do prostoru, aby se jí udělalo líp.
Istral vravim serte na to aj on na to sere 
Kdybyste tam raději místo takovýhle zbytečností udělali kvetoucí louku pro hmyz....
 
Tak odkvetlé stonky se musí odstraňovat průběžně celou sezonu a i polyantce prospěje zkrácení a prosvětlení. Tuhle jsem nechala na zkoušku Artemis ( o které píšou 120x50cm) růst jen tak a za čtyři roky má tři metry, je celá zapletená, rozvalená a tváří se, že mě sežere. Ale jinak je boží, na jednom stonku má i třicet květů a dlouho vydrží ve váze. Na obrázku 4 stonky.
Reakce na | Vlákno  
Polyantky kvetou nejdéle a opakovaně i bez stříhání.
Já nevím, prostě jsem vzala červenou keřovitou třetí zprava. Ale začnu si to psát. Za tipy dík.
A je to jaká odrůda? Třeba stačí ostříhat odkvetlé a počkat na další flor. Za mě vyzkoušeno kontinuálně kvetoucí Westerland, Pilgrim, Rebecca Mary. Gloria Dei. Kristov Jubilej.
Můžete mi pls doporučit nějaký druh keřové růže, která kvete delší dobu? Nejlépe bílou nebo žlutou. Protože ta žlutá kvetla přesně 14 dní.
 
Myslím že ne, fakt ani jedna jahoda z plochy 1m2 a víc. V jiných koutech zahrady mám klasické lesní, ty plodí normálně, šlahouny pouštějí dost.
Nevíte někdo o odrůdě rajčat, která vytváří jen malé zálistky, ideálně žádné?
To vyštipování strašně zdržuje od práce..
 
Jsou jahodíky, které pouští šlahouny a stejně plodí... Aspoň my nic se šlahouny neděláme, no ale taky nemáme nějak zvlášť velké jahody..
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Jestli by nestačilo nenechávat pouštět ty šlahouny, jahodník nacpe všechnu energii do dětiček a sám pak neplodí.
Vloni jsem osazovala vcelku velké plochy a mezi rybízy jsem přesadila lesní jahody, už nevím odkud. Vloni ještě neplodily, ale rostly jak blbé, vyhazovaly krásně šlahouny. No a letos jsem zjistila, že to je nějaký zmutovaný chudáček, krásně kvete, ale nemá pak plody. Takže vyškubat a znovu.
 
Trauma_Zero_Mageo  
Já hleděl z okna směr Hodonín co se z toho škaredého kúta zas k nám žene
Tak jsem na zahrádce frflal nad zálistky na rajčatech, než mne vyhnal déšť. Ze stejné bouřky, co likvidovala Hrušky Lužice, Moravskou.. :-(
 
Malý krok pro Ludvu6
Už tři roky máme na zahradě podzemní nádrž na dešťovku, v chatě je čerpadlo a užívá se to na splachování a zalívání, funkční to je tak dva roky. Celou dobu jsem bojovala s hadicema, jedna stará je úplné nepoužitelná tvrdá, pak mi někdo koupil novou, ta je zase krátká, přikoupila jsem takovou tu nahahovací hadrovou, zase mi to nešlo spojit. A včera to přišlo: našla jsem správnou spojku, hadice jsem propojila, dosáhnu i na borůvky v rohu, můžu měnit proud vody. Tolik radosti.
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Mně teda cédéčka fungovaly hodně dobře. Měl jsem jich na třešni každý rok rozvěšených tak tucet, na dost dlouhých špagátech, aby se to furt otáčelo, a pohoda. Jednou jsem to neudělal a půlka třešní oďobaná. Teď máme ten strom obsypanej až jsou prohnutý větve, ale ještě je to zelený. Říkal jsem si, že schválně počkám, jak to půjde, ale kdy se na to začali slítat, jdu věšet placky.