Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Skleník mám na zahrádce už přes deset let, když jsem ho tehdy kupoval, byl polykarbonát v nabídce jako lehčí + dražší + odolnější alternativa ke sklu, takže mám sklo a za těch 10+ let se nic nerozbilo (sousedům za plotem teda jo (na stejném skleníku), ale ti měli za skleníkem houpací dvojžidli, kteroužto ukotvili do země jen tak do hlíny no a za jedné větší bouřky jim to tu trubkovou kostru houpačky vrhlo proti skleníku (ale i tak rozbili jen svě okna a konstrukce skleníku vydržela). Tzn. jestli Vám sousedi nemetají přes plot šutry, drny a jiné dlažební kostky, tak se sklem vystačíte. Doporučuju ale nečiré (jako bývá na okénku do koupelny), aby bylo uvnitř sluneční světlo rozptýlené. Můj skleník mají tady:
Známý z Beskyd si ten polykarbonát pořídil a roste mu to v něm jak blbé. A to bydlí vcelku vysoko v horách.
kostej3 Já mám namočený cíchy! 
Začínáme letos zahrádkařit a přemýšlíme o skleníku. Letos jenom foliovník, tak to roste fest. Příbuzná má starý skleněný skleník, tam to taky roste dost. Známý má skleník z polykarbonátu a tam se tomu viditelně nedaří. Tak docela váhám co pořídit - není ten polykarbonát jenom nějaká obchodní fligna typu "levné - hezké - nahovno"?
 
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Voda by mohla fungovat. Navíc jahody jsou děsnej plevel a jsou houževnatý.
Pozdě, příště :) Nacpala jsem je do misky plné vody a vaty a ty větší zatím vypadají, že to přežijou.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Ještě je metoda, kterou jsem nikdy nezkusila, ale je vhodná na kytky, který visí ve vzduchu.

V hlavní roli je obvaz a substrát/rašelina. Obvaz, protože má větší dírky než gáza a substrát, protože je v něm i ta rašelina, která má vlákna a díky tomu se to z toho obvazu nevysype.
Ustřihne se kus obvazu (širší - lepší) a trochu se poroztáhne do šířky -> dá se na něj boban substrátu -> obvaz se opatrně vezme a i s tím substátem se DOBŘE přiváže kolem toho výhonu tak, aby ty zárodky kořínků mířily do toho substrátovýho bobanu. Výhon se neustřihává, celý to takhle visí na mateřský rostlině a ten substrát se pravidelně vlhčí. Za nějakou dobu se objeví kořínky skrz a teprve pak se to ušmikne, obvaz se opatrně oloupne tak, aby substrát z těch kořínků neopadal a píchne se to celý někam.

Nevím, jestli to je všeobecně známá informace, ale obvaz se váže kolem něčeho tak, že se ho ustřihne o potřebnej kus víc a pak se na obou koncích trochu nastřihne a tak se vyrobí také akoby tkaničky a těma se to přivazuje.
 
to nepřežijou. Dělám to jako Wed
Zkusím je fiknout a hodit do mokrého substrátu a uvidím. Tvůj postup se mi líbí, ale visí mi to půl metru nad zemí a úrovni jahod na to není prostor.
Na to jsem se fakt neptala.
Istral Drž hubu, nikoho nezajímáš 
Jahody se časem zavirujou, lepší je to obnovit z kvalitní sadby.
Mám Kalinu červenolistou a je plevel. Řežu motorovou pilou každý rok na cca 1,8m.
Stříhám vcelku opatrně, na větvi je vždycky několik rozvětvení, střihám tak, aby tam vždycky zbyla nějaká větévka s listím, v podstatě jenom zkracuju, zahušťuju. Nebo vezmu větev až dole, když už roste hodně do cesty. Po větším zásahu další rok moc nekvete (viz foto), vloni byla obsypaná celá.
Moje kalina, stříhaná vloni na podzim:
Remedios78  
Dotaz

Prosím o radu, jak ostříhat kalinu. Keř je vysoký asi dva a půl metru, vyrostl takhle za poslední dva roky. Doteď jsem ho nestříhala, ale je velmi nevzhledný, takže až odkvete, musím ho upravit. Nevím jak moc můžu stříhat, abych mu neublížila.
 
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Když to dělám, tak si vezmu nějakej odpadní květináč (od sazenice), dám do něj hrst hlíny a tu novou jahodu píchnu do něj a postavím to prostě vedle tý mateřský rostliny. Zakoření to za pár dní a pak to ušmiknu. Někdy to pruží a nedrží to dobře, tak ohnu kus drátku do podoby vlásenky a píchnu to nějak kolem toho šlahounu a připíchnu ho v tom květináči, aby to tu chvíli drželo.
Sama pro sebe to nedělám. Udělala jsem kdysi takhle pár rostlinek Iltu dvojčatům. Já to nemám kam dávat.
Trauma_Zero_Mageo  
Děláme to tak s dvouletými. Ty výnosy jsou ale menší
Má smysl zkoušet nějak udržet při životě odstřižené jahodové oddenky za účelem množení? Nechat je přirozeně zakořenit v místě "mateřských" jahod nechci.
 
kultakutri koniklece jsou koťátka mezi kytkami  
Já dostala drcenou šantu kočičí fetovací i se semínkama, ale nějak se žádné nechytlo. No nic, zeptám se na kočkofóru.
Reakce na | Vlákno  
kultakutri koniklece jsou koťátka mezi kytkami  
No právě.

Ale Alvar se sjíždí hluchavkou, obyčejnou hluchavkou bílou, a Gunnar popencem. (Nosím si dom vzorky ke studiu, kočky samozřejmě strkají čumáčky do všeho). Akorát teda nejsou zfetovaní jak po šantě, že by seděli a čučeli, jenom si to užívají.
Blbou Santu? (aneb stačí diakritika, velké/malé písmeno a ty asociace stojí za to ;-) )