Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Remedios78  
Dotaz

Prosím o radu, jak ostříhat kalinu. Keř je vysoký asi dva a půl metru, vyrostl takhle za poslední dva roky. Doteď jsem ho nestříhala, ale je velmi nevzhledný, takže až odkvete, musím ho upravit. Nevím jak moc můžu stříhat, abych mu neublížila.
 
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Když to dělám, tak si vezmu nějakej odpadní květináč (od sazenice), dám do něj hrst hlíny a tu novou jahodu píchnu do něj a postavím to prostě vedle tý mateřský rostliny. Zakoření to za pár dní a pak to ušmiknu. Někdy to pruží a nedrží to dobře, tak ohnu kus drátku do podoby vlásenky a píchnu to nějak kolem toho šlahounu a připíchnu ho v tom květináči, aby to tu chvíli drželo.
Sama pro sebe to nedělám. Udělala jsem kdysi takhle pár rostlinek Iltu dvojčatům. Já to nemám kam dávat.
Trauma_Zero_Mageo  
Děláme to tak s dvouletými. Ty výnosy jsou ale menší
Má smysl zkoušet nějak udržet při životě odstřižené jahodové oddenky za účelem množení? Nechat je přirozeně zakořenit v místě "mateřských" jahod nechci.
 
kultakutri koniklece jsou koťátka mezi kytkami  
Já dostala drcenou šantu kočičí fetovací i se semínkama, ale nějak se žádné nechytlo. No nic, zeptám se na kočkofóru.
Reakce na | Vlákno  
kultakutri koniklece jsou koťátka mezi kytkami  
No právě.

Ale Alvar se sjíždí hluchavkou, obyčejnou hluchavkou bílou, a Gunnar popencem. (Nosím si dom vzorky ke studiu, kočky samozřejmě strkají čumáčky do všeho). Akorát teda nejsou zfetovaní jak po šantě, že by seděli a čučeli, jenom si to užívají.
Blbou Santu? (aneb stačí diakritika, velké/malé písmeno a ty asociace stojí za to ;-) )
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
A no jo, ted koukam, ze santy je asi 250 druhu. A ja si myslel, ze mame divny kocky - a my zatim blbou santu!
Ano tu znám, smrdí po nějaké chemii. Ta "správná" šanta je vyšší, tahle smradlavka roste jenom tak 30cm max. Přivezl jsem ji před léty z Flory nebo z Věžek.
Čudná farba kvietkov, taká moc sýto modrá.
kultakutri koniklece jsou koťátka mezi kytkami  
Bohužel, to, co se prodává jako šanta, je nějakej jinej druh. U rodičů na zahrádce máme <a href ="https://www.nelenprozelen.cz/produkty-santa-kocici-detail-2602?variant=1767&gclid=CjwKCAjwtdeFBhBAEiwAKOIy59ZgMLo4uCO-UEmoJH6bbOzBjdWCQ46qI864EZMmGl37ixMBe9TLKRoCB_4QAvD_BwE#2602_1767S">tohle</a>, na kočky to nefunguje, smrdí to strašn+ a nedá se toho zbavit, už asi tři roky tolikviduju. Teď podlezla zídku a kolonizuje chodník, tam to vemu roundupem.

Nejhorší je, že tuhle věc mají prakticky všude uvedenou jako šantu kočičí, případně rovnou Nepeta cataria, takže kde vzít a nekrást, no.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
To by taky bylo řešení!
(Sorry, myslela jsem, že to bylo na mě.)
Reakce na | Vlákno  
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Nepředpokládala jsem úplně, že by chcípla. :-) Spíš jak to bude mít s kvetením, velikostí těch okurek, jestli mi z toho nevylezou nějaký zakrslý neduživý hořčiny, nebo tak něco. A s plísněma nebo jinýma chorobama. Aby mi nezavšivila další rostliny.
Istral Drž hubu, nikoho nezajímáš 
Inri to zvládne i venku.
Tak ji zlom a promni. Pokud je to opravdu šanta, neodolají :-) Já ji musím chránit, protože se v ní permanentně nějaká kočka válí.
Teď už se bude oteplovat, tak venku přežije, stejně nic jinýho nevymyslíš. Jestli byla doteď ve skleníku, tak ji na slunce nejdřív pár dní otužuj, a pak ji strč ven, nejlépe k nějaké opoře.
Já pěstuju okurky jenom venku, ale nekupuju nic speciáního, ofc
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Nehrozí.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Pořiď si skleník. Tak blbě se ptát, fakt.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Dotaz
Jak se bude mimo skleník vyvíjet okurka určená do skleníku?

Jíra je i po patnácti letech na vesnici zahradničením nedotčen. Obecně botanikou. A tak si koupil pro radost okurku, kterou mi vtiskl do ruky, ať s tím něco udělám. Že si ji koupil pro radost znamená, že mu předám zralé plody, které radostně sní.

Okurka je ofc do skleníku, který nemáme. Tak mě zajímá, jak bude žít, protože já naopak znám jen okurky pěstované ve foliáku.
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
tvl bylinky bylinky, to je hezký, ale já abych na to chodil s křovinořezem. Dnes jsem nastříhal nůši meduňky a mixu asi 4 druhů máty (dokud je to mladý a svěží a nebydlí v tom žádný breberky), teď to v průvanu suším na 4 sítích – a na tom bylinkovým záhoně není poznat, že něco ubylo…