Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Blbou Santu? (aneb stačí diakritika, velké/malé písmeno a ty asociace stojí za to ;-) )
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
A no jo, ted koukam, ze santy je asi 250 druhu. A ja si myslel, ze mame divny kocky - a my zatim blbou santu!
Ano tu znám, smrdí po nějaké chemii. Ta "správná" šanta je vyšší, tahle smradlavka roste jenom tak 30cm max. Přivezl jsem ji před léty z Flory nebo z Věžek.
Čudná farba kvietkov, taká moc sýto modrá.
kultakutri koniklece jsou koťátka mezi kytkami  
Bohužel, to, co se prodává jako šanta, je nějakej jinej druh. U rodičů na zahrádce máme <a href ="https://www.nelenprozelen.cz/produkty-santa-kocici-detail-2602?variant=1767&gclid=CjwKCAjwtdeFBhBAEiwAKOIy59ZgMLo4uCO-UEmoJH6bbOzBjdWCQ46qI864EZMmGl37ixMBe9TLKRoCB_4QAvD_BwE#2602_1767S">tohle</a>, na kočky to nefunguje, smrdí to strašn+ a nedá se toho zbavit, už asi tři roky tolikviduju. Teď podlezla zídku a kolonizuje chodník, tam to vemu roundupem.

Nejhorší je, že tuhle věc mají prakticky všude uvedenou jako šantu kočičí, případně rovnou Nepeta cataria, takže kde vzít a nekrást, no.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
To by taky bylo řešení!
(Sorry, myslela jsem, že to bylo na mě.)
Reakce na | Vlákno  
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Nepředpokládala jsem úplně, že by chcípla. :-) Spíš jak to bude mít s kvetením, velikostí těch okurek, jestli mi z toho nevylezou nějaký zakrslý neduživý hořčiny, nebo tak něco. A s plísněma nebo jinýma chorobama. Aby mi nezavšivila další rostliny.
Istral Drž hubu, nikoho nezajímáš 
Inri to zvládne i venku.
Tak ji zlom a promni. Pokud je to opravdu šanta, neodolají :-) Já ji musím chránit, protože se v ní permanentně nějaká kočka válí.
Teď už se bude oteplovat, tak venku přežije, stejně nic jinýho nevymyslíš. Jestli byla doteď ve skleníku, tak ji na slunce nejdřív pár dní otužuj, a pak ji strč ven, nejlépe k nějaké opoře.
Já pěstuju okurky jenom venku, ale nekupuju nic speciáního, ofc
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Nehrozí.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Pořiď si skleník. Tak blbě se ptát, fakt.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Dotaz
Jak se bude mimo skleník vyvíjet okurka určená do skleníku?

Jíra je i po patnácti letech na vesnici zahradničením nedotčen. Obecně botanikou. A tak si koupil pro radost okurku, kterou mi vtiskl do ruky, ať s tím něco udělám. Že si ji koupil pro radost znamená, že mu předám zralé plody, které radostně sní.

Okurka je ofc do skleníku, který nemáme. Tak mě zajímá, jak bude žít, protože já naopak znám jen okurky pěstované ve foliáku.
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
tvl bylinky bylinky, to je hezký, ale já abych na to chodil s křovinořezem. Dnes jsem nastříhal nůši meduňky a mixu asi 4 druhů máty (dokud je to mladý a svěží a nebydlí v tom žádný breberky), teď to v průvanu suším na 4 sítích – a na tom bylinkovým záhoně není poznat, že něco ubylo…
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
No nevim, naše kočky ty koberce šanty obcházejí obloukem a ohrnujou nad tím nos.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Obrázek jen pro ilustraci. Nejsem Akademie věd, abych tady exaktně citoval a zdrojoval. A podprůměrný duben (a nadprůměrný březen a květen) zmiňuju, hledej.

Ale hlavně to je jedno, já si to počasí užívám a ty si s tím dělej, co chceš.
Nasaď jim šantu kočičí, vypadá trochu jako drobná meduňka. A ostatním bylinkám dají pokoj.
Agave co nejde silou, jde jeste vetsi 
Teď se dívám, že duben je proti normálu 1980 - 2010 (pixycz si všimne, že těch posledních deset let tam není započítáno) o 2,5°C níž.
 
Agave co nejde silou, jde jeste vetsi 
A proč sem dáváš srovnání průměrů 1961-1970 a 2011-2020 a pak píšeš o dlouhodobém průměru (říká se tomu dlouhodobý normál), který se počítá z posledních třiceti let?
Btw. u nás je průměrná letošní květnová a dubnová teplota i pod tím průměrem z let 61-70 . .
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Lidská paměť je holt strašně krátká… Ve srovnání s dlouholetými průměry do roku 2000 je letošní jaro teplotně dost průměrné (duben mírně podprůměr, březen a květen zase nad průměrem). Podprůměrné je ovšem ve srovnání s poslední dekádou, kdy se počasí začalo extrémně zblázňovat. Ale ok, já to nikomu nevnucuju, počasí stejně nezměníme, vy si reptejte a já si to budu dál užívat.