Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Trauma_Zero_Mageo  
Jinak blízko u nás v Mutěnicích vznikla hi-tech farma na rajčata, prodávají 1kg za 170kč ale ty kráso, ale např v lednu člověk koupí dokonale chutnající cherry rajčata, naprosto nesrovnatelné s tím co se prodává v supermarketech.
 
Trauma_Zero_Mageo  
Ale jak vypěstovat papriky abych je mohl sklízet v srpnu a ne až v říjnu mi nejde do hlavy....mám je teď ve foliáku a furt se to šklebí má to 15 cm a neroste to, přitom start za oknem v minipařeňáku to mělo skvělý
 
Trauma_Zero_Mageo  
bych toi jako dlouholetý pěstitel vlastních přísad z rajčat shrnul:
1) pěstovat jen z dobře uskladněných semen ze sáčku, stalo se mi že 5 let stará semínka (uschovaná v zahradním domku kde se v zimě netopí) mají tak 30 procentní klíčivost
2) Přísady rajčat pěstuju na severní straně na parapetu plastového okna, slunce to mít nemusí, ani moc teplo(15-20 stupnu je ok), stačí světlo
3) používám zásadně supresivní substrát pro množení, dá se koupit v každém zahradnictví, výborně to v tom jde, nemíchám to se zeminou
4) zalévám akvarijní vodou jednou týdně, až jsou rostlinky tak 10 cm a více se zálivkou přitlačím
5) dbát ať to není na průvanu, může se nalomit stonek a jde to rychle do kopru
 
Já bych zkusila nějaký fungicid. A příště doporučuju vysít místo Adory Black from Tula nebo Cherokee Purple, ta jsou podobná, rostou jak trifidy a jsou ňam. A do rašelinových tablet, to ušetří problém s plísňovým padáním. Konec hlášení.
já mám za oknem letos největší rajčata, co jsem kdy měla :) Nějak se mi povedlo je zasít včas nebo co. Quadro. Divoká rajčata spokojeně vytvářejí džungli, snad udám všechny přebytky. Papriky tradičně chcípáci, nevím, proč to s nima furt zkouším. Okurky normálka
 
V klidu. Sázím víc než 15 let semínka různých hybridů rajčat (z vydlabaných koupených z obchodu). Vždycky byla v pořádku a výsledek byl chuťově o 100% lepší než sebelepší a sebedražší rajčata z obchodu. Finta je v tom, že ta semínka ze svých rajčat nesmíš zasadit příští rok. Protože hybidy se štěpí a vypadne z nich cokoliv - ztratí se tak vlastnosti, které ten hybrid měl původně. Vždycky vydlabej nově koupená. PS: Mně taky letos rajčata "čučí" a nerostou. Jediná použitelná jsou ta, která jsem vysela v lednu s tím, že půjdou před zmrzlými muži do foliáku. Ty, co jsem sela v březnu, jsou maličká a šklebí se - taky máme plastová okna jak psal isir. Letos je hodně zataženo a sluníčka mají opravdu málo.
Hybridy sú tak prešľachtené, že nemajú garantovanú reprodukciu. Môžete to s nimi skúsiť, ale bude to bez záruky. My sme mali od Syngenty nejaké skleníkové (klasifikácia F4) niekoľko rokov, a plodili aj keď sme recyklovali semená. Chuť sa ale každým rokom vytrácala, aj s klíčivosťou.
Neco takoveho slysim poprve....to sem netusil, ze je to takova veda. Takze myslite, ze pokud mi to nechcipne, tak stejne to zadne plody nevyprodukuje?
 
No, v tom prípade by som odporučil skontrolovať aj klasifikáciu odrody, mala by byť napísaná na vignete. Hybridy majú malú schopnosť reprodukcie. Ale ak sú to naozaj tie tmavé, tak by som zvážil náhradný plán. Kultivátor (výrobca a ani jeden z jeho partnerov) nepredávajú semeno, takže sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o hybrid na totálku neschopný reprodukcie.
seminka jsem si sam vydlabal z Lidlovskych "Adora" rajcat. Substrat AGRO pro rajcata. Kolem nic nelita, koreny nevim :) a kelimek ma diry no spodku. Ale asi to opravdu prehanim se zalivkou....
 
Alebo máte veľmi úsporné sklá na oknách, ako ja (Plnené argónom). A rastlinky dostávajú málo svetla. I keď hento skôr vyzerá na moc veľkú zálievku, možno aj s hubami v substráte.
Istral jezusmarja ja viem co to je 
Jedná se o certifikované osivo? jaký substrát byl použit? Nelítají kolem sciarry? Jak vypadají kořeny? Má kelímek dole díry na odtok přebytečné vody?
Myslel jsem to tak, ze jsou male z toho duvodu, ze jsem je zasadil pozde(ji) nez Trauma_Zero. Proc chradnou taky nevim.
 
Prdlačky, mi rajčata vzešla, vyrostla do cca 5cm a pak začala chřadnout. Proč? Netuším, osud...
no asi jsem to zasadil pozde...
 
Trauma_Zero_Mageo  
Jsou nějaké malé já už včera sadil ven rajčata výška cca 30 až 35cm.
vypestoval jsem si ze seminka rajce, no akosi se mi zda, ze postupne zacinaji nejak chradnout - z cca 25 rostlinek jich vypada tak 5-10 podobne... sam nevim, jestli je treba zalivam moc, nebo naopak malo? jsou celou dobu za oknem (uvnitr) na parapetu, jizni okno. V jedne mistnosti se topi, v druhe ne, ale chradnou v obou mistnostech.
 
Jen upozorňuji, že tavolník je hrozný plevel a musí se pravidelně stříhat,
Včera jsem si důkladně vyzkoušel, co to znamená "přeházet kompost". Měli jsme velkou hromadu kompostu u zdi, kde už překážela, takže bylo potřeba svrchní nezetlelou část přeházet přes tu dvoumetrovou zeď na druhou stranu. Bylo toho asi kubík.
 
Já jen, že když dáš stejný keř co už někde máte, víš do čeho jdeš, ničemu to nevadí a když to pak současně kvete, tak je to krásné dvojnásob.
Kalina je pěkná, nebo tavolník třeba.