Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

FarsaiD They have to go back 
Ty vaše srandičky!
To musí byť krásne. Máte webkamerku?
FarsaiD They have to go back 
My je máme se sousedama. Pro tři rodiny akorát.
Ne suché, ale proschlé. Aby praskala kůra a lýko. Pokud je dřevo čerstvé, udrží je pohromadě. Aspoň můj drtič se tak chová.
Reakce na | Vlákno  
Perfiš, a stíhate tie vajcia aj zjesť?
Ta hromada je z tohoto tydne - jsou to hlavne orezy ziveho plotu, takze jen takove krovi. No ale pokud me vyhledove ceka jeste x stromu, tak se mi ten drtic jevi jako docela dobra investice... Mam takove nuzky na vetve z Lidlu za 250 a s tema jsem naprosto spokojeny. Vetve o prumeru 4 cm se s nima strihaji jako maslo. A se zbytkem jak rikate - motorovkou na polinka.
Reakce na | Vlákno  
FarsaiD They have to go back 
Chci jenom nahlásit, že každá z těch devíti slepic koupených v létě, které si se snáškou dávaly na čas až do sklonku podzimu, po celou zimu i v těch největších mrazech snesla denně jedno vejce.
 
Proč tedy výrobci doporučují drtit suché? Nemůže to být tím, že mokré drží líp při sobě?
Reakce na | Vlákno  
Kdybys to drtil čerstvé, mělo by to zvládnout silnější větve. Čerstvé dřevo není tak tvrdé jako vysušené.
Reakce na | Vlákno  
Jestli je ta hromada z podzimu, tak to spal, to je strašně moc tenkých větví. Na další řezání kup drtič a pákové nůžky, pokud nemáš. Uřízneš větev nebo strom, nůžkama odstřiháš tenčí větve v místech, kde mají cca 4 cm (podle toho co zvládne drtič). Podrtíš, nevadí ani rozvětvení. Zbylé silnější dřevo motorovkou nebo na cirkularce nařežeš na polínka.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Nedá se to půjčit? Aspoň by sis to vyzkoušel...
Mám už hromadu let zubový drtič z OBI. Na zahradě velké stromy, bambusy a hodně keřů. Skrze to, co máš na obrázku bych jej nezapínal :-) Chce to trochu citu při používaní. Lépe to drtí, když jsou větvě proschlé. Drtit s rozumem, 2,5cm nedělá problém na rovném dřevě, ale suk jej umí potrápit. Každý rok promažu "kolečka" a stroj stále slouží :-)
hmm, tak jsem na vazkach...kdyby slo jen o tu hromadu na fotce, tak to asi spalim...ale pravdepodobne budu shazovat i ty stromy okolo a tam uz by mozna ten drtic mel vetsi opodstatneni.
 
Já mám nějaké alko a taky se ucpává. Ale už trochu vím jak na to, někdy jede celkem dlouho bez zaseknutí. Je to z druhé ruky, za cenu jednoho půjčovného, až mě bude štvát moc, pošlu ten danajský dar dál.
Mam zkusenost s nozovym drticem z Mountfieldu. Na silny vetve, 3 cm a vice, to moc neni. Obcas mel tendenci se ucpavat, pritom byl uplne novy - ostre noze.
20 metru vykacenyho zivyho plotu (zimostraz, bobkovisen, nebo co to je to s temi bilymi kulickami) jsme zpracovavali asi 15 hodin. Ale mulc z toho byl dobry. :-)
 
Jasně, obzvlášť před těma z balkánu.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Přesně tak: jeden válec s pár velkými zuby proti kovový desce. Máš holt štěstí. Já mám dva stromy a spoustu keřů a zatím se holt bez verku obejdu.
Reakce na | Vlákno  
Hele a když to hodíš za odvoz do nějaké místní fb skupiny obce, tak se toho nezbavíš? Začíná sezona, kdo zakládá vyvýšený záhony, rád si to odtáhne, imho.
A co se pak dela s tou stepkou? Jak dlouho to musi lezet v komposteru?
 
Jj nožový. Ale jsem s tím vcelku kamarádka, čerstvé a tenké větve to seká téměř ochotně. A pak se to 5x za sebou kousne, musí se to otevřít, vyčistit, trochu psycho Nesmím k tomu nikoho pustit. Ale výsledky mám.
Reakce na | Vlákno