Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

FarsaiD They have to go back 
My je máme se sousedama. Pro tři rodiny akorát.
Ne suché, ale proschlé. Aby praskala kůra a lýko. Pokud je dřevo čerstvé, udrží je pohromadě. Aspoň můj drtič se tak chová.
Reakce na | Vlákno  
Perfiš, a stíhate tie vajcia aj zjesť?
Ta hromada je z tohoto tydne - jsou to hlavne orezy ziveho plotu, takze jen takove krovi. No ale pokud me vyhledove ceka jeste x stromu, tak se mi ten drtic jevi jako docela dobra investice... Mam takove nuzky na vetve z Lidlu za 250 a s tema jsem naprosto spokojeny. Vetve o prumeru 4 cm se s nima strihaji jako maslo. A se zbytkem jak rikate - motorovkou na polinka.
Reakce na | Vlákno  
FarsaiD They have to go back 
Chci jenom nahlásit, že každá z těch devíti slepic koupených v létě, které si se snáškou dávaly na čas až do sklonku podzimu, po celou zimu i v těch největších mrazech snesla denně jedno vejce.
 
Proč tedy výrobci doporučují drtit suché? Nemůže to být tím, že mokré drží líp při sobě?
Reakce na | Vlákno  
Kdybys to drtil čerstvé, mělo by to zvládnout silnější větve. Čerstvé dřevo není tak tvrdé jako vysušené.
Reakce na | Vlákno  
Jestli je ta hromada z podzimu, tak to spal, to je strašně moc tenkých větví. Na další řezání kup drtič a pákové nůžky, pokud nemáš. Uřízneš větev nebo strom, nůžkama odstřiháš tenčí větve v místech, kde mají cca 4 cm (podle toho co zvládne drtič). Podrtíš, nevadí ani rozvětvení. Zbylé silnější dřevo motorovkou nebo na cirkularce nařežeš na polínka.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Nedá se to půjčit? Aspoň by sis to vyzkoušel...
Mám už hromadu let zubový drtič z OBI. Na zahradě velké stromy, bambusy a hodně keřů. Skrze to, co máš na obrázku bych jej nezapínal :-) Chce to trochu citu při používaní. Lépe to drtí, když jsou větvě proschlé. Drtit s rozumem, 2,5cm nedělá problém na rovném dřevě, ale suk jej umí potrápit. Každý rok promažu "kolečka" a stroj stále slouží :-)
hmm, tak jsem na vazkach...kdyby slo jen o tu hromadu na fotce, tak to asi spalim...ale pravdepodobne budu shazovat i ty stromy okolo a tam uz by mozna ten drtic mel vetsi opodstatneni.
 
Já mám nějaké alko a taky se ucpává. Ale už trochu vím jak na to, někdy jede celkem dlouho bez zaseknutí. Je to z druhé ruky, za cenu jednoho půjčovného, až mě bude štvát moc, pošlu ten danajský dar dál.
Mam zkusenost s nozovym drticem z Mountfieldu. Na silny vetve, 3 cm a vice, to moc neni. Obcas mel tendenci se ucpavat, pritom byl uplne novy - ostre noze.
20 metru vykacenyho zivyho plotu (zimostraz, bobkovisen, nebo co to je to s temi bilymi kulickami) jsme zpracovavali asi 15 hodin. Ale mulc z toho byl dobry. :-)
 
Jasně, obzvlášť před těma z balkánu.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Přesně tak: jeden válec s pár velkými zuby proti kovový desce. Máš holt štěstí. Já mám dva stromy a spoustu keřů a zatím se holt bez verku obejdu.
Reakce na | Vlákno  
Hele a když to hodíš za odvoz do nějaké místní fb skupiny obce, tak se toho nezbavíš? Začíná sezona, kdo zakládá vyvýšený záhony, rád si to odtáhne, imho.
A co se pak dela s tou stepkou? Jak dlouho to musi lezet v komposteru?
 
Jj nožový. Ale jsem s tím vcelku kamarádka, čerstvé a tenké větve to seká téměř ochotně. A pak se to 5x za sebou kousne, musí se to otevřít, vyčistit, trochu psycho Nesmím k tomu nikoho pustit. Ale výsledky mám.
Reakce na | Vlákno  
Drtící válce byly dva? Tak to bude ještě jiný systém, já mám jeden zubatý válec, který to střihne o přítlačnou desku. Občas něco taky nedostřihne, ale to mi neva, v kompostu se to rozloží, v kamnech to shoří a v mulči je mi to jedno. Je tedy fakt že na úplně tenké větvičky to není, nejradši to má větve 1 - 4 cm.
A pokud máš pár stromů, tak je to možná zbytečný verk, to jo. Já mám 4 velké stromy, které musím dost řezat, 4 menší a spoustu keřů.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Tak pro pořádek zkušenost z druhé strany: koupil jsem si nějaký obyčejný Hecht a nevydržel ani sezonu, drtičí válce se zadřely (zasekly se do sebe a nebylo síly to uvolnit bez kompletního rozebrání). Při provozu se to furt zasekávalo, bylo hrozně těžký nastavit to tak, aby to sekalo – buď z toho lezly požvejkaný větve, nebo se to zasekávalo, tý správný vůle tak byl asi tak milimetr. Dal jsem to někomu za odvoz a už to nechci. Nemáme tu moc stromů a těch pát větví buď nastříhám nůžkama na kompost nebo spálím na čarodějnice.
Reakce na | Vlákno