Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

A co se pak dela s tou stepkou? Jak dlouho to musi lezet v komposteru?
 
Jj nožový. Ale jsem s tím vcelku kamarádka, čerstvé a tenké větve to seká téměř ochotně. A pak se to 5x za sebou kousne, musí se to otevřít, vyčistit, trochu psycho Nesmím k tomu nikoho pustit. Ale výsledky mám.
Reakce na | Vlákno  
Drtící válce byly dva? Tak to bude ještě jiný systém, já mám jeden zubatý válec, který to střihne o přítlačnou desku. Občas něco taky nedostřihne, ale to mi neva, v kompostu se to rozloží, v kamnech to shoří a v mulči je mi to jedno. Je tedy fakt že na úplně tenké větvičky to není, nejradši to má větve 1 - 4 cm.
A pokud máš pár stromů, tak je to možná zbytečný verk, to jo. Já mám 4 velké stromy, které musím dost řezat, 4 menší a spoustu keřů.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Tak pro pořádek zkušenost z druhé strany: koupil jsem si nějaký obyčejný Hecht a nevydržel ani sezonu, drtičí válce se zadřely (zasekly se do sebe a nebylo síly to uvolnit bez kompletního rozebrání). Při provozu se to furt zasekávalo, bylo hrozně těžký nastavit to tak, aby to sekalo – buď z toho lezly požvejkaný větve, nebo se to zasekávalo, tý správný vůle tak byl asi tak milimetr. Dal jsem to někomu za odvoz a už to nechci. Nemáme tu moc stromů a těch pát větví buď nastříhám nůžkama na kompost nebo spálím na čarodějnice.
Reakce na | Vlákno  
To bude určitě nožový, vůbec nechápu proč tohle ještě prodávají, to je blbější než příklepová vrtačka a to je co říct.
Drtič jsem koupil loni a jsem z něho nadšený. Dřív jsem měl různě po zahradě hromady větví čekajících na spálení, nějakou dobu to muselo prosychat, musel jsem mít místo na ohniště, pálení taky vzalo nějaký čas, atd.
Teď ostříhám stromky nebo keře, hned to drtím a je to hned uklizené. Štěpku používám buď rovnou do kompostu, nebo jako mulč a nebo tím v dílně topím v kamnech.
Většinu větví zpracovávám na jaře a to mám spoustu volných přepravek, takže to dám do nich, nastohuju někde pod střechou a nechám proschnout, aby to neplesnivělo.
Mám HECHT asi 6280xl, zatím šlape bez problémů. Ten z Lidlu bude něco podobného, nebál bych se toho. Minimálně bude dobrý na ověření, že takový stroj využiješ.
Nejdůležitější je, aby to byl válcový drtič, tj. ozubený válec stříhá materiál o přítlačnou desku. Nožové drtiče jsou hlučné a ucpávají se. Válcový si to sám vtahuje, stačí to jen strčit to otvoru. A je tichý.
Já se tam hlavně s tou konví nechci producírovat, co na tom nechápete? stydis se pred sousedy ze si z vychodni Evropy?
Pokud vyloženě nepotřebuješ stěpku, tak to spal. Já stěpku potřebuju, zakoupila jsem takový menší stěpkovač a je to hrozný opruz.
Tyjo, fakt ze jo, uplne sem zapomnel. tamto jsem fakt spalil... toto je nova hromada...ani nevypada tak velka jako ta predchozi, tym padom to zase zapalim
 
FarsaiD They have to go back 
FarsaiD They have to go back 
Tuhle hromadu jsme tady ale už před pár lety úspěšně spálili!
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
ten to imho neda, videl jsem ho a ten je tak na obcasnej bordylek. Spis bych si v nejaky pujcovne pujcil nejakej vic heavy duty model.
Jak se zbavit takove hromady vetvi? Moc se mi to nechce palit (tam, kde to je, tak to zapalovat nebudu, takze leda to vysmykat na sterkovy dvur mezi sopu a barak, jenze pak je z toho taky hromada bordelu). Maji smysl nejake ty stepkovace/drtice vetvi? Divam se na jeden v Lidlu za 3500...
 
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Je to ve Švýcarsku. Tam stromy řidiče nevraždí, jako u nás.
Jabka se až na asfalt spíš nedokutálejí, přecjen tam je něco jako příkop. A kousek dál padaj do "silnice" třešně, který odstup nedodržujou ani smykem, imho bude obec jedině ráda, že tam už nejsou kopřivy, pokud se teda dokopem udělat, aby tam už nebyly kopřivy.
Jsme si jistí. Ve dvou metrech odstupu můžeme mít klidně sedmimetrovej strom, my chceme pomenší jablůňku a metry máme přesně čtyři. Vozovka je cyklostezka bez vjezdu motoových vozidel. Navrchu to nepřipadá v úvahu právě kvůlivá odstupům.
lillyofthevalley Aťužtáhnetahletlupadebilůdověčnéhozap... 
I kdybys tam měla šoupnout i jen rakytník, tak to za to stojí.

(Jestli už byla zmínka o požadované plodině a vymykám se, pak pardon.)
FarsaiD They have to go back 
To bude zas moc blízkou sousedova plotu, a na to budou ve Švajcu taky pravidla.
Zkrátka na stromy to očividně není, ale občas nějaký muchovníček nebo tak něco by se dal zasadit.
lillyofthevalley Aťužtáhnetahletlupadebilůdověčnéhozap... 
že já se s tím....
Reakce na | Vlákno  
lillyofthevalley Aťužtáhnetahletlupadebilůdověčnéhozap... 
Ta zvýšená péče je nutná jen první rok, dva, možná tři.... Záleží na sazenici a na podnoži. Je to úplně jiné, mít možnost natrhat si vlastní úrodu.