Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Je to ve Švýcarsku. Tam stromy řidiče nevraždí, jako u nás.
Jabka se až na asfalt spíš nedokutálejí, přecjen tam je něco jako příkop. A kousek dál padaj do "silnice" třešně, který odstup nedodržujou ani smykem, imho bude obec jedině ráda, že tam už nejsou kopřivy, pokud se teda dokopem udělat, aby tam už nebyly kopřivy.
Jsme si jistí. Ve dvou metrech odstupu můžeme mít klidně sedmimetrovej strom, my chceme pomenší jablůňku a metry máme přesně čtyři. Vozovka je cyklostezka bez vjezdu motoových vozidel. Navrchu to nepřipadá v úvahu právě kvůlivá odstupům.
lillyofthevalley Aťužtáhnetahletlupadebilůdověčnéhozap... 
I kdybys tam měla šoupnout i jen rakytník, tak to za to stojí.

(Jestli už byla zmínka o požadované plodině a vymykám se, pak pardon.)
FarsaiD They have to go back 
To bude zas moc blízkou sousedova plotu, a na to budou ve Švajcu taky pravidla.
Zkrátka na stromy to očividně není, ale občas nějaký muchovníček nebo tak něco by se dal zasadit.
lillyofthevalley Aťužtáhnetahletlupadebilůdověčnéhozap... 
že já se s tím....
Reakce na | Vlákno  
lillyofthevalley Aťužtáhnetahletlupadebilůdověčnéhozap... 
Ta zvýšená péče je nutná jen první rok, dva, možná tři.... Záleží na sazenici a na podnoži. Je to úplně jiné, mít možnost natrhat si vlastní úrodu.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
A těnma možnostma osazováním jste si jistí? Přímo u vozovky to nejde skoro jistě a asi ani nějaký kus od ní. A jabka padající na cestu tak žádná velká hitparáda. Takže nemá ono to spíš růst až na vrcholu toho břehu a ne ve svahu?
(Do toho kouta k domu jsme si říkali, že nacpem pár teráskovejch zvýšenejch záhonů, tam vodu dostanem. Akorát nevím, co to stínící stromoví, jako je na našem pozemku, ale sousedku asi nepotěší, když ho vyklučíme... ale jsme se s ní o tom pozemku pokoušeli hodit řeč a říkala něco jako nezajímá, já to stejně prodám, inu tak uvidíme.)
 
(Dráha pro krosová kola by tam šla udělat. Sousedi si jednu vyrobili v lese za chatou. Ale je to blbost, ještě by se tam někdo zrakvil, na vašem pozemku.)
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Aha! Původně jsem myslela, že máte dům a od něj musíš ještě 70m dojít a pak teprve je pruh.
Vypadá to šíleně, ta poloha a sklon a všecko, ale! - čas od času se dívám na Zahradní proměny (Garden rescue) a tam jsou schopní vyrobit zahradu i z pozemku nic x nic.

(Fakt nevím, asi to je na pár stromků dobrý.)
Je to na vás, ja mám iné priority.
Není a prdlajs.
Pokiaľ je ten biely barák váš, tak tam to ani nemá význam. Tam by som tiež dal akurát tak nejaký bršlen alebo iný živý plot z kaktusov. Inak budú prudiť z komunálu že je na ceste bordel z prírody.
U domu stojím. Přišli jsme k tomu tak, že musíme mít x metrů pozemku, abychom směli postavit takatak velkej dům, no akosi bez toho štráfku to nestačilo, geniální pololegální (no dobře, zcela legální) nápad stavitele, no.
Čárky si domyslete nebo odmyslete.
My to tak máme se sadem, je to od chaty kus pěšky voda tam není. Zaťím jsme tam vysadili tři nové stromky, zalili 2x celkem, dva se chytly a krásně rostou, žadné zalívaní. Dala bych tomu šanci, když už ten pozemek máte. Jinak ty maliny ostružiny, když se jim tam líbí rostou jak blbé, je to jako plevel a plodí hned druhý rok.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
A kde jste přišli k takovýmu pruhu tak daleko od domu?
Já se tam hlavně s tou konví nechci producírovat, co na tom nechápete? Radši tam nedám nic nebo kaktus, než abych se tam denně drkotala s elektrickým motúčikem. Btw, ať vidíte, jaká je to hovadina, protože buď neumím popisovat, nebo jste líní číst, vypadá to takle:

(naše jsou 4 metry cca mezi červenými čarami až daleko do pryč)